Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem könnyű mostanában kereszté...

Nem könnyű mostanában kereszténynek lenni Magyarországon? Jézus tanítása szerint ítélünk, vagy evilági "keresztény" kormánytagokra püspökökre hallgassunk, akik elkenik felelősséget, bagatellizálják a gyermekbántalmazó pedofil ügyet saját oldalról?

Figyelt kérdés

Orbán Viktor komolyan azt gondolja hogy ha beleírja az Alaptörvénybe hogy pedofil ügyben nem lehet kegyelmet adni akkor az elégséges? Mert ha nincs ez benne, addig szabad lett volna kegyelmet adni pedofil ügyben a szívünk szerint egy belső morális kérdésben a köztársasági elnöknek?


Balog Zoltán volt fidesz miniszter azt gondolja hogyha lobbizik egy pedofil bűnsegéd kegyelmi kérvényében akkor az elég ha egy református zsinati szavazás megmenti a lemondástól?


A hívő hívek akiknek eddig Orbán és Balog mondták meg hogy mi a helyes és hogyan szavazzanak, melyik oldal az erkölcsileg helyes, most eléggé tanácstalanok, hogy az eddig nulla toleranciát hirdető Fidesz pedofil bűnsegédeknek kegyelmezett meg, és a saját főlelkészük és egyház vezetőjük pedig elment a köztársasági elnökhöz kérni hogy mentse fel a pedofil mosdató elítéltet.



febr. 15. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem könnyű.
febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%

Ma nem könnyű hivő kereszténynek lenni, ma nem könnyű fideszesnek lenni, ma nem könnyű bárki másnak sem lenni, olyan érzésem van, mintha ez az ország a liberalizmus fellegvára lenne, hisz a magyar kormány elérte, hogy külöböző okokból kifolyólag, de mindenkinek ugyanolyan szr legyen benne.

Legyen már vége ennek.

febr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Igaz én nem református, hanem római katolikus vagyok, de nekem se Orbán, se Balog nem mondta meg soha, hogy mi helyes vagy mit tegyek. Semmi köze a vallásomnak, hitemnek hozzájuk és más politikushoz sem.
febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Én Jézus tanításai szerint élek,nem érdekelnek a földi helytartói.
febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Orbán állandóan megmondja hogy mi a helyes és mit tegyenek a szavazók. Beleszól a hétköznapokba hogyan éljék az életüket.


A háttérben ezzel ellentétes döntéseket hoz és a hatalomért szinte mindenre képes.

febr. 15. 11:49
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Még nem találkoztam Orbánnal, így nem is beszéltem vele és nem is mondott nekem semmit. Szabad akarat van. Azt hiszel el, amit akarsz és arra szavazol, akire akarsz.
febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem azért, de nem az irgalmat, a megbocsáltást meg a szeretet prédikálják egyfolytában a templomokban?
febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem könnyű, de sohasem volt az. Most a képmutatással kell megküzdenünk és hogy minden keresztényt a fidesszel mosnak össze.

Jézusra kell figyelni, az ő tanitását kell követni. Ez a lényeg, ahogy máskor is.

febr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem árt egy tisztogatás a Katolikus egyházon belül is, ugyanis ott is sok a pedofil pap. Volt egy pár konkrét eset is.
febr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Azért az érdekes, hogy a többi (jól közpénzelt) egyház vezetőinek nincs erkölcsi tartásuk megnyilvánulni...
febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!