Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek miért nem...

Árokpart kérdése:

A magyar emberek miért nem kényszerítik ki a politikától, hogy az állami egészségügyben a fekvőbeteg ellátás minőségi legyen mint pl. Ausztriában?

Figyelt kérdés
febr. 15. 14:56
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
A magyar magának való! Mindenkit csak a saját sebeinek nyalogatása köt le, - a többivel meg csak olyan szinten foglalkozik, hogy keresztül ne essen rajta az utcán.
febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
82%
Technikailag hogy gondolod a kikényszerítést? Az orvosoknak nem érdeke hogy az állami rendszer jól működjön, mert akkor a kis magánpraxisukba senki nem menne, magánklinikák ügyfélköre is megcsappanna. Nekik az az érdekük sz@r legyen az állami ellátás hogy a kiszolgáltatott betegek perkáljanak ha életben akarnak maradni. Hivatalosan nincs hálapénz, helyette van magánrendelés.
febr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Annyira nics már elég pénz az egészségügyben és az állami egészségbiztosításban, hogy most már a magánegészségügyre igyekszenek terhelni a költségeket.

Hivatalosan ha a magánegészségügyhöz fordulsz és ott nem tudnak meggyógyítani, akkor ráterhelik a magánszolgáltatóra, utána az lehet, hogy rád a számlát. Gyakorlatilag ha diagnosztizáltatod magad a magánrendelésen mert nem akarsz sokáig várni és ott kiderül, hogy egy költséges műtét kellene, te átmész államiba a magánban szerzett leleteiddel mert egy drága műtétre van szükség amit jobb lenne TB-vel intézni, már akkor is rájuk terhelhetik a költségeket. Hiába fizetted teszem fel 10-30 évig a TB-t.

febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Igazad van, jogos a kérdés, de ez a nép alkalmatlan erre a dologra.
febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

#13

Ebből annyi az igaz, hogy megkezdett magán kezelés esetén, amennyiben műhiba miatt kórházi sürgősségi ellátás szükséges, akkor azt kiszámlázzák a magánrendelőnek. Én ezt teljesen jogosnak tartom, mert a magánpraxis csakis a lóvéról szól és hatalmas nyereséggel dolgoznak, nulla felelősséggel. Teszem azt, eltöröd a kezedet csúnyán, és elmész egy magánklinikára, mert műteni kell, és nem bízol az államiban, majd jól elxarják a magánklinikán a műtétedet, mondjuk elvágnak egy-két ideget, vagy olyan komplikációk lépnek fel amit nem tudnak megoldani helyben. Eddig az volt a módi, hogyha minden rendben ment akkor kaszált egy nagyot a magánklinika, (az egyik ismerősömnek 800 ezerbe került egy kéztörés csavarozással), ha viszont beütött a gebasz, fogták a beteget, és átvitték az állami traumatológiára, de lehet csak egy mentőt hívtak, és TB pénzből, lehet több hónap alatt hozták rendbe a pácienst. Vagy ami elég sokszor még a környezetemben is megtörtént, a kontár maszek fogorvos, elcseszi a foghúzásodat, jól beletöri a gyökeret az állkapcsodba, és beültet az autódba, hogy míg tart az érzéstelenítés, menj el a kórházba a szájsebészetre, majd ott megoldják a problémát egy jó kis műtéttel. Vagyis profit maximalizálva, felelősség nulla. Nyilván úgy fog működni a dolog, hogy nem a magánklinikák fognak fizetni, hanem kötnek egy felelősségbiztosítást és végül a biztosító csenget.

febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Előző!


A magánpraxisban is ugyanúgy van felelőssége mindegyik orvosnak. Büntethetők. Köti őket is az eskü.

Ugyanakkor aki inkorrekt, az államiban is háríthatja a felelősséget.


Az nem életszerű, hogy a magánpraxisban történik valamilyen komplikáció egy kis műtét során és ahelyett, hogy a specialista ott helyben megoldaná, kirakja a beteget az épület elé és hív hozzá egy mentőt, ami átviszi az államiba.

Mert ez minimum súlyos bűncselekmény lenne. Ilyet senki nem csinál.

Magánrendelésben gyakran ugyanazok, vagy legalább ugyanolyan szintű orvosok vannak mint az államiban, felelősségük is ugyanúgy van. Semmi értelme nem lenne kitenni a beteg szűrét a hiba megoldása helyett egy legalább az államihoz hasonló, vagy még jobb felszereltségű rendelőből, műtőből.

febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Ne is csodálkozz ezen egy olyan rendszerben, ahol a fizetős orvos állami kapacitásokat vehet igénybe, miközben szedegeti mindenért is a pénzt.

-Ez lényegében közönséges útonállás, - nem megszüntették, hanem kiszervezték magánszférába a paraszolvenciát!

Így történhet meg az is, hogy a "magánban" praktizáló fogász 15 másodpercenként küldi a "kedves beteget" egymást teljesen értelmetlenül rövid időközönként követő - FIZETŐS - "röntgenekre"...

Ez már nem a beteg egészségéről vagy az elért eredményekről, lehetőségekről szól, hanem a szervezett kirablásáról.

febr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Előző!


Már megint. Az miért lenne útonállás, ha valaki dolgozik és azért pénzt kér?

Senki nem kötelez senkit röntgenre. Mondhatod azt, hogy köszönöm, de nem.

febr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Igen! Mondhatja, - amelyre az orvos nemes egyszerűséggel nem folytatja a kezelést! EZ tapasztalat, - nem az éjjel álmodtam!
febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Ha nem járulsz hozzá a diagnosztikához, akkor nem tudja megállapítani az orvos, hogy mi a bajod és kezelni sem tud. Ha viszel magaddal friss leleteket, akkor viszont már nem fog ragaszkodni ugyanazoknak a vizsgálatoknak újra elvégzéséhez. Én ezt tudom tapasztalatból.
febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!