Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hazaküldhetik azért a fekvőbet...

Hazaküldhetik azért a fekvőbeteget, mert többen várnak az ágyára? Ezt mondta az orvos. A beteg még nem önellátó, de az orvos nyíltan ezt mondta, hogy ez az ok.

Figyelt kérdés

Az orvos nyíltan kimondhatja, hogy azért küldi haza a beteget, mert sokan várnak az ágyra? Ilyet megtehet? Egy betegjogi képviselővel érdemes beszélni?


Stroke, a beteg még se beszélni, se járni nem tud rendesen.

Az első napokban azt mondták, hogy a cél, hogy újra önellátó legyen.

A javulás látható, de még 1-2 hét gyógytorna, logopédus, fizikoterápia véleményem szerint sokat jelentene.


Az orvos ma közölte, hogy jövő hét elején kiadják, mert van javulás, de most stagnál az állapota. Tényleg napról napra jobb, de itthon sem a 24 órás felügyelet, sem a felsorolt kezelések nincsenek biztosítva.


Kimondhatja így, hogy azért küldi haza, mert várnak a helyére? Egy betegjogi képviselőhöz érdemes elmennem? Ő mit tud tenni?

Nyilván egyelőre nem tudom bizonyítani, hogy ezt mondta az orvos, de ha a képviselő közbelép, hogy a beteg sem járni, sem beszélni nem tud még rendesen, akkor meghosszabbíthatják még a kórházi kezelést? Egyértelműen ellátásra szorul, remélem, már csak rövid ideig, de addig is örülnék, ha szakképzett személyzet lenne jelen. Nekem nincs egészségügyi végzettségem, és hát a stroke nem vicc.


Esetleg elképzelhető, hogy ha nyomás hatására bent tartják, akkor hátrányosan fogják kezelni? Már most is van egy-két flegma ápoló, aki húzza a száját, mikor az öregeket pelenkázni kell, meg épp bent voltam, mikor a vacsorát ledobta az asztalra, és olyan hangsúllyal lökte oda a betegnek, hogy "A vacsorája!", mintha valami rühes kutyának lökné oda.


Bár politika témakör, de azon belül JOG, tehát hogy melyik pártnak köszönhetjük az egészségügy jelenlegi állapotát, erre nem vagyok kíváncsi!

A jogi oldala érdekel. Köszönöm a segítő válaszokat előre is.


2016. jún. 16. 19:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nagyjából rendbe teszik az embert akkor kiadják. Mert kell a hely a következő betegnek innentől a család gondoskodik róla. Sajnos ez van. De semmit nem veszítesz ha felhívod a korház betegjogi képviselőjét.
2016. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nagyanyámat is kidobták, azt közben lábra se tudott állni. Jó drága fizetős helyre kellett vitetni, vagy felmondasz munkából és otthon ápolod, közben meg éhenhaltok. Sajnos ez van ma, Magyarországon.
2016. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem írtad melyik kórházról van szó, de én 2 különböző intézményben is azt tapasztaltam, hogy ha még nincs hazaengedhető állapotban, de már nem szükséges aktív osztályon sem lennie, akkor a krónikus osztályra rakják át.


Viszont ahol kevés ágy van és sok a beteg, ott tényleg rövidebb idő alatt paterolják ki az embert.

Pl amikor én születtem, a 90-es évek elején még 1 egész hetet bent volt a kismama és a baba, ha nem volt gond a szüléssel, a császárosok meg kb másfél hetet. Ma már 3-4 nap után hazamehet a normál szüléses, a császáros meg egy hetet van bent(kivéve ha történt valami, ami miatt meg kell hosszabbítani a bent fekvést).

2016. jún. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Sok függ a kórháztól is! Ironikus módon ebben a vidék sokkal jobb, mert egy kisvárosi kórházban, bár sokkal rosszabb a felszereltség, és úgymond a "gyöngébb" orvosok és ápolók meg szakszemélyzet dolgozik, de hely szinte mindig van. Egy fővárosi vagy nagyvárosi klinikán sajnos tényleg pörgetni kell a betegeket, mert nincs elég ágy.


Az ápolók pedig a reggeli és esti "csúcsban" brutálisan le vannak terhelve, nem is azért flegmák mert annyira utál dolgozni, hanem mert van, hogy egyetlen ápoló jut 30-40 beteg etetésére és igen, pörgetni ekll mert még utána is van dolga. Egyébként általában mindenki azt tudja, hogy mennyire rossz az ápolók bére, de azt már kevesebben tudják, hogy olyan ápolóhiány van, ami példátlan szinte Európában. Nem csak a fizetésük szar, hanem háromszor annyi beteg jut egy ápolóra, mint sok más országabn és mivel a kórházaknak nem szabad veszteséget termelni még ha ezerszám lennének jelentkező ápolók -nincsenek- még akkor sem tudnák fölvenni őket, mert nincs rájuk pénz. Fun fact: Ma több orvos dolgozik Magyarországon mint, ahány ápoló!

2016. jún. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Debrecenről van szó, most a neurológia után a rehabon van.


Igen, felmondhatok, és az első hónapban éhenhalunk, gondozót meg nem tudok fogadni, mert jelenleg is épp hogy kijövünk. Rokonaink nincsenek, mert vagy meghaltak, vagy az ország másik végén élnek, de ők nem is közeli rokonok.


Látom, hogy milyen sokat jelent az az 1-2 hét.

2 hete még felülni sem tudott.

1 hete segítséggel tudtuk csak átkínlódni az ágyból a tolószékbe.

Most egyedül átül.

Én fürdettem, én vittem wc-re.

De nem tudok 0-24-ben itthon maradni, egyszerűen lehetetlen.


Milyen osztályra tudnák áttenni erre a kis időre?

Vajon ha lenne rá lehetőség, nem mondta volna a doktornő?

Kétségbe vagyok esve, ezért jutott eszembe a jogi út.


Ja, és tudjátok, mi a nagyon furcsa?

Két másik beteggel van egy szobában. Ők mind a ketten sokkal jobb állapotban vannak. Szinte tökéletesen járnak, beszélnek, na jó, nem 100 %-osak, de sokkal jobb állapotban vannak, és náluk még nem merült fel, hogy hazaküldjék őket. Sőt, ez a két beteg csodálkozott, hogy a rosszabb állapotban lévőt hazaküldik.

Az egyikük mutatta kézzel a pénzt, hogy fizetni kéne. Ebből arra következtetek, hogy az ő családja tejel, azért foglalkoznak vele hosszabb ideig. Persze nem biztos, de akkor is tény, hogy a másik kettő sokkal inkább önellátó. Nem sajnálom tőlük, a teljes gyógyulást kívánom nekik is, csak nem értem ezt a diszkriminációt.

2016. jún. 16. 19:48
 6/14 A kérdező kommentje:

Sajnálom az ápolókat, tényleg. Többet érdemelnének.

De erről nem a beteg tehet.

Én is többet érdemelnék a munkahelyemen, mert kihasználnak, és nem fizetnek meg, de ezt mégsem az ügyfeleimen verem le (nem egészségügy), sőt mindig mosolygós és kedves vagyok velük, pedig van elég bajom.


De térjünk vissza a jogi oldalára.

Mit tud tenni egy betegjogi képviselő?

2016. jún. 16. 19:50
 7/14 anonim ***** válasza:
2016. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Legalább megtudtam, hogy ezzel nem vagyok előrébb.

Valószinüleg épp ezért tehetik meg, mert tudják, hogy a hozzátartozó úgysem tehet semmit.


Egy olyan emberről beszélünk, aki szeretné elkerülni a balhét, és győzköd, hogy majd otthon jobb lesz. De látom, hogy nem lesz jobb, mert még nem áll készen rá.

Sokszor néhány másodperc különbséggel megkérdi ugyanazt, mert nem emlékszik, hogy már megkérdezte.

Nem értem, hogy mit mond, sokszor visszakérdezek, hogy mit akar mondani?

Szóval ő maga nem tud és jó eséllyel nem is akar panaszt tenni. MIvel ez nem 5 perces ügy lenne, és nem egyszeri alkalom, meg sem tudnánk oldani, hogy ilyesmi miatt faluról bejöjjünk a városba, mert ezután egyedül közlekedni, buszozni már nem fog tudni, szerintem soha.

Tehát magának a betegnek esélye sincs panaszt tenni, ha tényleg beteg és nem tudja ellátni önmagát. És az orvosok ezzel tisztában vannak ezek szerint. Hogy is ne lennének tisztában?

A válaszokból is látom, hogy más is így jár, és nem tehet semmit.

Nem tudom elfogadni.

Most arra gondolok, hogy holap felhívom a képviselőt - mivel hetente csak egyetlen egyszer van fogadóórája, így bemenni nem tudok.

Elmondom neki, hogy melyik osztályról, melyik orvosról van szó, és hogy egy félig-meddig magatehetetlen beteget akar kidobni.

És az fordult meg a fejemben, hogy ő esetleg jelezné ennek az osztálynak/orvosnak, hogy "hahó, baj van, egy hozzátartozó panasszal él, ügy lehet belőle, figyeljetek oda!"

De az is lehet, hogy a titoktartási kötelezettség miatt ez nem fordulhat elő.

Illetve mivel ő nem a kórház alkalmazottja, lehet, hogy semmilyen viszonyban nincs ezzel az osztállyal.

És azt sem akarom, hogy a visszájára forduljon ez az egész, és szemét módon bánjanak a beteggel emiatt.


Nem tudom, mit tegyek.

Nagyon el vagyok keseredve. :(

2016. jún. 16. 20:13
 9/14 anonim ***** válasza:

Lehet kedves kérdező, de ha te eltolsz valamit a munkahelyeden, akkor abba nem halnak bele néhányan, ha meg az ápolók a gyógyszerezés meg infúzió bekötések helyett azzal elfoglaltak, hogy kedvesek meg mosolygósak legyenek, akkor lehet, hogy igen!

Az egészségügyben sajnos a dzsungel törvényei uralkodnak, a sürgős, komolyabb ellátást igénylő beteggel kell foglalkozni, nem azzal, hogy mosolygósak legyenek egy fennjáróval. Majd ha lesz kétszer ennyi ember, akkor talán majd ráérnének mosolyogni is.

Attól, hogy megemeleik az ápolói fizetéseket, attól még dolguk nem lesz kevesebb, márpedig eszméletlen stressz ám, ami ott van, ha azt hiszi valaki, hogy a versenyférában van nagy hajtás meg felelősség, az próbálja ki párhónapra az egészségügy bármely szintjét, vissza fogja sírni a "kizsákmányoló" versenyszférai munkaadót, mert legrosszabb esetben is ha eltolsz valamit levonnak a fizuból, Eü-ben eltolsz valamit járhatsz bíróságra. Azért a kettő közt van különbség.

2016. jún. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem mondtam, hogy a mosoly legyen az elsődleges feladatuk, de egyik-másik megengedhetetlen stílust képvisel.


Egyrészt ne a betegen verje már le, hogy kevés a fizetése, meg túl van terhelve, mert a beteg épp nem tehet róla!


A másik pedig, hogy a kérdés nem kifejezetten az ápolók leterheltségéről szólt, az egy rövid mellékvágány volt, a kérdés érdemi része egész más, de azt hiszem, ez egyértelműen kihámozható az eddigiekből.

2016. jún. 16. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!