Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves fiatalok, jelenleg...

Kedves fiatalok, jelenleg soha nem látott nagyságot ölt az iskolai bullying ami a ti köreitekben zajlik, ezek után nem szégyenlitek, hogy kimentetek tüntikézni, holott a ti iskolai viselkedésetek is rengeteg áldozatot szed?

Figyelt kérdés
febr. 17. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Természetes szelekció
febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Fsms ***** válasza:
49%
Szokásos általánosítás. Megafonos kérdések elöntötték az oldalt.
febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Ez mondjuk nem szintén a gyerekvédelmeket csődje?

Ráadásul az iskolapszichológus, aki azért lett volna ott, hogy segítsen a gyerekeknek inkább a pedofil megrontót védte be. Mit csinált vajon másfajta zaklatásnál, ha még az ilyesmihez is gyomra volt?

febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Engem bullyingoltak annó, aztán igazgatói engedéllyel magántanuló lettem, mert otthon is sz@r volt a helyzet, így nem bírtam volna hogy mindenhol zaklatnak, kötekednek velem… Részben a saját személyiségem miatt piszkáltak, több iskolába is jártam és nem lehet mindenhol mindenki gonosz, értem hogy velem is gond volt, ezt nem is akarom tagadni.


Viszont az iskolai közeg, meg a szüleim viselkedése otthon együtt, teljesen ellehetetlenítette, hogy fejlődjék szociálisan… Nem voltam agresszív vagy ilyesmi. Jóformán meg se szólaltam és ezt a gyerekek felfedezték. Akkor sem nagyon reagáltam, amikor körbe álltak és bántottak verbálisan és fizikálisan is és ez nekik vicces volt… A tanárok meg elve engem hibáztattak, mert “ennyi gyerek nem tévedhet”, “biztos ezzel a hülyegyerekkel van csak a gond”. (Gondolom én, hogy így álltak a dologhoz)


Amúgy lehettem volna jó tanuló, de el kezdtem lógni, mert lelkileg nem bírtam… Így lemaradtam és többször is megbuktam. Bukott diákként pedig meg kell birkózni azzal is, hogy emiatt lenéznek.


A hiányzások miatt jöttek hozzánk gyermekvédelmisek, illetve szociális munkás… Igazából csak próbáltak rám ijeszteni, hogy járjak be mert kiemelnek a családból és akkor rosszabb lesz nekem… De nem vizsgálták meg az otthoni körülményeket.


Aztán amikor magántanuló lettem, még általános végén, már kettessel át jutottam pótvizsgán.


Középiskolában egy nagyon segítőkész volt az egyik tanár, elintéztük hogy 2 osztályt végezhessek egyszerre, és sikerült is szóval már csak egy évvel voltam lemaradva.


Végülis szereztem BSc diplomát és most külföldön tanulok mesterszakon, van esélyem DPhil képzésre bejutni is.


Szóval lehet, hogy lesz doktorim…


Mostmár viszont Magyarországon nem lehet senki magántanuló, sima igazgatói engedéllyel, a Fidesz ezt eltörölte pár éve… Mostmár nehezebb dolga van annak, aki szociális hiányosságok miatt nem tud beilleszkedni az iskolában.


Nekem ha lesz gyerekem, mindenesetre nem teszem ki a magyar közoktatásnak, az biztos.


Ugyan nem válasz a kérdésre, de a témába vág, hátha valakinek érdekes.

febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Honnan veszed ezt a baromságot, kérdező?
febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

"Ez mondjuk nem szintén a gyerekvédelmeket csődje?":

Vicces, nagyon.


Inkább az lenne a helyes kérdés, hogy:

"Ez mondjuk nem szintén a szülők (és a) társadalom csődje?".

Ki neveli első körben a pulyát?

febr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Ezért kellene az érzékenyítés, de az emberek szerint ez nem kell, mert meleg lesz a gyerek, ha empátiát tanul.
febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Régen is volt bullying, csak nem így hívták. Azóta meg csak a világ és a felfogás változott látszólagosan.

Régen a nem megfelelő viselkedést a tanárnak volt lehetősége kezelni különböző módszerek segítségével. A rossz csemetéket beállította a sarokba, kiosztott nekik pár körmöst, vagy elbeszélgetett a gyerek szüleivel, akik otthon szintén kezelésbe vették a gyereküket.

A mostani fene nagy hópihe világban meg lassan ott tartunk, hogy a tanár annak is örül, ha nem fenyegetik meg / verik össze a diákok, vagy azok szülei. Így mégis hogyan kéne megakadályozni az iskolai bullyingot?

Mert az addig oké, hogy a megalázott, megvert diák elmehet(ne) iskolapszichológushoz, de attól még a probléma ugyanúgy folytatódik.

A valódi megoldás az agresszív porontyok elkülönítése lenne, az agyi teljesítményüknek megfelelő (építőkocka és társai) oktatással, de akkor egyből jönne pár mihaszna jogvédő, akik egyből elleneznék a dolgot, mondván „Ez kirekesztő! Ilyet nem szabad, mert csak!”. 🤡

febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

#1


Az nem természetes szelekció, hogy valakit azért cikiznek, mert a szülei a csok miatt, pénzért csinálják a kölköt, aztán szakadt ruhában jár, és a társai ezért gúnyolják, hanem tudatos tönkretétele rengeteg gyereknek, akiket a szüleik pénzért vállaltak, de foglalkozni már nem akarnak vele.

febr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Ma már nincs olyan nagy piszkálódás. A kilencvenes években sokkal keményebb volt. Én 97-01 között voltam gimis Túron.
febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!