Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy már...

Mit szóltok hozzá, hogy már Szófiában (Bulgária) is magasabb az átlagfizetés mint Budapesten? Ez Gyurcsány idején még nem így vót

Figyelt kérdés

Itt van fehéren feketén a Numbeo alapján

[link]

Szófiában az átlagfizetés 2306,5 leva, ami 1180 Euro-t ér, ami 459 ezer forint. Budapesten az átlagfizetés pedig 415 ezer forint.

A nyamvadt bolgárok is jobban élnek már, nem csak a románok. Minek köszönhető ez a nagy nemzetközi kudarc az életszínvonalban? Mert hogy Feri idején nem ez volt, özönlöttek be a vendégmunkások abból a térségből, mert annyira jól teljesített a magyar gazdaság. Most meg.. lassan mi megyünk ki mosogatni Bukarestbe meg Szófiába.


febr. 17. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez meglepő, jártam Szófiában pár éve és egyáltalán nem tapasztaltam, hogy jobban élnének.
febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 PMC Wagner ***** válasza:
Ez valóban érdekes, viszont nem voltam még ott nem tudom mi az igazság. Az életszínvonalt nem az átlagkereset határozza meg.
febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok mit mondani... Gyurcsany es kesz.
febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 PMC Wagner ***** válasza:
megnéztem a bolgár mediánt,átszámolva átlagban 200 000 forint/hó körül van.
febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyűlölöm a fideszt, de valami baj van a statisztikával, mert nem ad teljes képet, mivel egyáltalán nem olyan jó ott az életszínvonal, mint itthon.


Ugyan ez igaz romániára is, akik elméletileg utolértek/megelőztek minket, de ha elmész, akkor még a fejlettebb városok se érződnek úgy, hogy előttünk lennének.


Ennek amúgy az az oka, hogy kell idő mire az ország fejlettsége utoléri a gazdasági fejlettséget, ha ilyen hamar növekszik a gazdaság. Itthon is pl eu-ba beléptünk és pár év alatt 50%-al (!!!) nőtt a GDP, de nem éltünk hirtelen jobban és nem épült annyi új dolog. De azóta viszont volt ideje mindennek megépülni és a fizuknak is növekedni, ami erősen érződik is, de erre kellett egy 10+ évet várni.


Szóval ha jobb is ott gazdaságilag, ennek kell jó pár év, mire ténylegesen érződik a hatása.

febr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyurcsany
febr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!