Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tennél, ha választanod...

Mit tennél, ha választanod kellene, hogy falazol egy bűncselekményhez, vagy tönkremegy a megélhetésed?

Figyelt kérdés

[link]


K. Endre e szerint tudott a pedofil dolgokról, csak a saját megélhetése és a munkahelye védelme érdekében falazott.

Az alkalmazottakkal aláírattak egy papírt, hogy az igazgató nem pedofil, kiállunk mellette. Aki nem írta alá, azt kirúgták. Vidéken pedig nehezen talál munkát ilyen képzettséggel egyember, ez nem főváros. Különösen ha keresztbe is tesznek neki. Sokaknak azt mondták, hogy ha jelented az ügyet vagy tanúskodsz, akkor miattad szűnik meg az intézmény és nem lesz otthonuk ezeknek a szerencsétlen gyerekeknek. Ez kemény zsarolás volt. Az ügyről rengetegen tudtak, mégiscsak K. Endrét ítélték el.

Ha eltekintünk a pedofiliától, akkor pedig láthatjuk, hogy ebben az országban milyen sokan falaznak különféle bűncselekményekhez a munkahelyükön, csakhogy ne veszítsék el az állásukat. Ha nem így lenne, nem lehetne ekkora korrupció sem.


Te mit tennél, ha választanod kellene, falazol egy bűncselekményhez a munkahelyeden, vagy pedig kirúgnak és nem fogsz tudni dolgozni a lakóhelyed környékén?



febr. 18. 09:09
A kérdező szavazást indított:
Vállalnám a kirúgást és hogy nem lesz munkám, megélhetésem akár hosszabb ideig si, vagy költöznöm kell.
Falaznék, nem vagyok én jótékonysági intézmény.
20 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Gyávaság? Egzisztenciádat félteni és meghunyászkodni, akkor amikor a kiszolgáltatott gyerekért kellene kiállni, amikor tudomásodra kerül a molesztálásuk és szexuális visszaélések velük kapcsolatban. Ezzel akár egy életre tönkre téve a gyerekek életét.


De K.Endrénél ettől többről van szó. Ő még segédkezett is ezt eltussolni.

Az külön bűn. Teljesen mindegy hogy fenyegetettségből vagy beteg segítőkészségből születik.

Szerintem még mindig ülnie kellene.

Az hogy ő áldozatként állítja be magát, külön pikáns, és látszik hogy sokat kell még tanulnia az ügyből.

febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 DK-s ***** válasza:
88%

Ne tereljünk.


Ha akkoriban besétál bármelyik sértett gyerekkel a rendőrségre és büntető-eljárást indít az igazgató ellen, akkor biztos hogy nem veszítette volna el az állását. Szerintem inkább qrva jó esélye lett volna az igazgatói pozícióra, mert az aktuális igazgatót azonnal kirúgták volna, és szinte adta volna magát hogy ki legyen helyette!


Ő nem így döntött.

febr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
71%

1) Azért van különbség bűn és bűn között, van amit az ember nem vállal be akkor sem, ha megölik.

2) Nem egy egyszerű alkalmazottról beszélünk, hanem vezetőről, akinek már felelőssége van. Ezzel jár a poszt, ezt vállalnia kell.

febr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképpen a kirugast választanám. Illetve mielőtt kirugnak, magam mondok fel. Hogy nem kapok a környéken munkát? Akkor odébb költözöm.
febr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Tanár vagyok, a válasz egyszerű: a gyerek érdekét próbáltam volna képviselni, őt védeni és közben a valóságot kideríteni.

Sajnos nagyon sok hazug támadás éri a nevelőket, tanárokat, vannak rossz tapasztalataim, mint amikor az egyik legodafigyelőbb, legjobb tanárnőnket támadta és jelentette fel az egyik szülő, meghurcolva még a minisztériumig is, miközben az összes "bűne" az volt, hogy a szülő kedves fiacskáját elkülönítette az osztálytól és a szüneteket felügyelet alatt kellett töltenie, mert előtte szekálták a barátaival az egyik félénk osztálytársukat. A másik fiú védelmében és hogy mindenféle igazgatói intő meg fegyelmi nélkül lehessen tudatosítani a fiúkban mit is tettek az osztálytársukkal, el voltak különítve tőle, de ez már a szülők szerint feljelentést érdemelt. Ahogy van kisdiákom aki hazudik, mint a vízfolyás és teljesen komolyan hittel hiszi is hogy az történt, enyhén autista beállítottságú és én is ott szembesültem ezzel, mikor egymás utána negyedik vele történt szörnyűséget mesélte el mi is érte más tanároktól, miközben ott állt mellette az osztálytársa aki mindnél elmondta, hogy egyáltalán nem az történt, a tanár nem neki mondta, nem azt mondta, nem is úgy volt - mert ő is ott volt mindnél.

Tehát első, hogy ki kell deríteni a diák nem hazudik-e, ha viszont van realitása, esélye annak, hogy igazat mondott, azonnal a felettünk álló szinthez, hatósághoz fordulnék az érdekében.

Nem mindig az a gyerek érdeke ha egy másik személy azonnal támad az alapján amit mesél, mert ha hazudott akkor abból nagyobb baja lehet. De azt el kell kerülni, hogy arra esély legyen hogy megismétlődhessen és mindenképpen ki kell deríteni, hogy van-e akár alapja az állításainak. Elhallgatni nem szabad az ilyen eseteket, még akkor is meg kell beszélni a többiekkel, a vezetői szinten feljebb állókkal, ha esetleg a gyanút, állítást én nem tartom igaznak.

De olyan nincsen, hogy segítek elkenni az esetet, mert az árthatna az én munkámnak. A munkám a gyerek és nem a főnököm védelme.

febr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

Ha lett volna gerince és a gyáva meghunyászkodás helyett a morálisan és jogilag is helyes dolgot teszi, és a gyerekeket védi az igazgató helyett, akkor lehet, hogy ma már ő lenne az igazgató.


Ne féljetek.

febr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Terelsz, próbálod beadni, hogy védhető, amit K. Endre tett, hisz "mindenki ezt csinálná" miközben abban az intézetben gyerekeket erőszakoltak meg a tudomásával. A pedofília elég komoly bűn, hamarabb rúgták volna ki az igazgatót, mint K. Endrét, ha a gyerekek zsarolása helyett ő maga blattyog be a rendőrségre és nyomja fel az igazgatót.

Egyébként nem, nem falaznék. Pláne nem zsarolnék másokat, főleg nem gyerekeket. Vannak bűnök, amik súlyosak és morálisan nem férnek bele. Még ha hiányozna a gerincem se falaznék, mert lenne annyi eszem, hogy ha ez kiderül, akkor engem is lesittelnek.

febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Mindegy, a végeredmény úgyis ugyanaz, mert minden kiderül egyszer.
febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#5: Teljesen igazad van, nagyon jól látod a lényeget. A jelen ügyben is egy notórius hazudozó gyerekről van szó (ezt biztos forrásból tudom, mert egy ismerősöm ismerte a gyereket), tehát mindent feltételesen kell kezeni, de utána kell járni és ha más forrásból is érkezik ilyen gyanú, akkor nem elbújni.


Amúgy azt látom, hogy a többség félreértette a kérdést, elnézést, ha nem fogalmaztam jól. Nem arra akartam kilyukadni, hogy K.Endre helyében mit tettek volna (mert ő tevékenyen falazott), hanem a többi alkalmazott helyében, akik szintén tudtak a dologról, de megfélemlítették őket, és ezért hallgattak. (Vajon ők, hogy számolnak el a lelkiismeretükkel?) Vagy mit tennének egy olyan ügyben, ahol tudják, hogy a főnökük korrupcióbban vesz részt, törvénytelenül vesz fel támogatásokat, elcsal állami pénzeket, léphetnének ellene, de választaniuk kell, hogy akkor elvesztik az állásukat, de megmarad a becsületük, vagy a becsületüket vesztik el, és az állásuk marad meg.


Én nagyon jól tudom ezt, mert voltam ilyen helyzetben, de nekem utána volt lehetőségem másik céghez elmenni dolgozni. Abban az ügyben Gyurcsány egyik nagyon közeli rokona sikkasztott el többszázmillió forintot, és bizonyítékok voltak a kezemben. Sajnos kimosták az illetőt, nekem meg "jószívűen" felajánlották a közös megegyezéssel való távozás lehetőségét. Nem bántam meg a döntésem, de az rettentően elszomorított, hogy nem tudtam elérni semmit. És mivel itt is volt egy korábbi, 2011-es ügy, amiből kimosdatták az igazgatót, meg tudom érteni azokat is, akik lapítottak.

febr. 18. 10:31
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

Ilyenkor válik érthetővé, hogy ebben a mindent átszövő korrupt Orbán-rezsimben nincs hová menekülnöd a korrupció elől csak külföldre. Mert mindenhol a NER-es mocsok ragad a lábaidra különben.


Egyébként nem értettük félre: a kérdés egy burkolt pedo és Fidesz mosdató kérdés, főleg úgy hogy még Gyurcsányt is sikerül közben sároznod.

Mennyit fizet a kommentjeidért a Tóni?

febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!