Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érkezik kevesebb állami...

Miért érkezik kevesebb állami támogatás a zenébe, mint a fociba?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy elfogult vagyok, mert szeretem a zenét.

Tudom, hogy az egészségügy, oktatás, felzárkóztatás a legfontosabbak, én is velük kezdenék. De azért ott van a zene, amit mindenki szeret és csomó előadó van, akit sokan hallgatnak. A zenei fesztiválok is összehozzák az embereket. Nem úgy mint egy Fradi-Újpest vagy bármilyen meccs, ahol az emberek egymás ellen szitkozódnak, hergelnek és erre megy ki több milliárd forint.

Tudom, hogy vannak zenei előadók (pl. Ákos, Tóth Gabi stb.), akik részesülnek ilyen-olyan állami támogatásban, de azért mégis több embert szólít meg a zene, mint a foci.



febr. 18. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert Orbán Viktor fiatal korában focizott, nem zongorázott.
febr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A zeneiskolák is kapnak támogatást, nyilván a focit nem kellene támogatni.
febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Mert a foci sokkal több szavazatot hoz.
febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó dolog, hogy támogatja a focit, bár én magam sem szeretem önmagában ezt a sportot, de mégiscsak testmozgás, és lássuk be, Európában presztizskérdés, hogy melyik országnak milyen a nemzeti válogatottja. Emellett azt gondolom, hogy amikor a válogatott játszik, főleg ha nyer, össze tudja hozni az embereket.

Az viszont tagadhatatlan, hogy Orbán valóban túltámogatja a focit, viszont ahogy a példa mutatja a zenében is főleg olyanok kapnak támogatást, díjakat, akik valamilyen szinten szimpatizálnak Orbánnal. Szóval ha többen szánnának a zenére, akkor az a pénz is csak olyanok zsebében landolna, akik amúgyis kapnak.

febr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Támogatjàk bősèggel. Tóth Gabi, Curtis, Ákos, Nagy Feró...
febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!