Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobban járt volna azzal...

Jobban járt volna azzal Orbán, ha bocsánatot kér az évértékelő beszédében, de nem mond le, mint így, hogy nem kért bocsánatot?

Figyelt kérdés
Nem az szolgálta volna hosszú távon a hatalmát, ha bocsánatot kér, csak "elfelejt" lemondani?

febr. 18. 17:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10-es, nem én vagyok a kérdező és én nem is úgy fogalmaztam volna, ahogy ő a 4-es válaszában - DE nehogy már az embereken, a polgárokon kérjük számon a felháborodást egy rohadó rendszer vezéralakjával szemben!


Akinek akkora hatalma van, mint Orbán Viktornak, annak pont akkora felelőssége is van!


A kérdező alapkérdésével morálisan a legmesszebb menőkig egyetértek (annak ellenére, hogy leírtam a 7-es hozzászólásban, miért is nem lesz bocsánatkérés a gyakorlatban), és a 4-es hozzászólásának a lényegével is egyetértek: Orbán ugyanis akkor is "benne volt" abban, hogy K. Endrét kiengedték, ha esetleg nem konkrétan volt benne (ezt nem tudjuk)!


A pápalátogatás a Fidesz kiemelt látványkonyhája, kirakatprojektje volt, minden apró momentumát kigondolták, megtervezték - és a showműsor része volt a kegyelem-cunami is, afféle keresztényi iralgamassági kesztusként csomagolva!


Orbán maga épített ki egy olyan rendszert, amiben ezek az egytől egyig általa kinevezett emberek a közvélemény tájékoztatása és indoklás nélkül garázdálkodtak!


Ha Orbán tájékoztatva volt róla, akkor azért felelős - de ha nem tudott róla, akkor is felelős, mint teljhatalmú "felelős" miniszterelnök, a kormánytagjaiért, általa megválasztatott államfőjéért!


Nehogy már azok kérjenek bocsánatot, akik bocsánatkérést várnának tőle! Normális országban LE KELLENE MONDANIA (ahogy a közlekedésügyi miniszterek is pl. egy vonatbaleset után le szoktak mondani - nem azért, mintha ők vezették volna a balesetező mozdonyt, de ezt jelenti FELELŐS államférfinak lenni: vállalod a felelősséget az alattad dolgozókért is!).


Vegyük csak végig:


1. Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere - lobbizott többedmagával (vajon kikkel?) egy pedofil bűntársáért!


2. Varga Judit igazságügyminiszter hivatalból felterjesztette, és bár nem támogatta a kegyelmet, mégis ellenjegyezte!


3. Novák Katalin VOLT CSALÁDÜGYI MINISZTER (!), a Fidesz által megválasztott köztársasági elnök kegyelmet adott neki!


De folytathatnánk:


4. A fővárosi KDNP frakció magát a pedofilt (!) felterjesztette kitüntetésre!


5. Tarlós István, a Fidesz-KDNP főpolgármestere KITÜNTETTE!


6. Az első fokú bírósági szakaszban a pedofil bűnelkövetőt (tehát nem a bűntársat, hanem magát K. Endrét!) Etyek Fidesz-KDNP-s alpolgármestere védte ügyvédként! Az az ember, aki az Orbán család cégeinek ügyvédje is!



Egyetlenegy ügy - mint cseppben a tenger! - és csupa Fidesz, csupa KDNP!


Egyetlen pedofil és bűntársa - fideszes alpolgármester védi ügyvédként, fideszesek terjesztik fel, fideszes főpolgármester kitünteti, fideszes ex-miniszter püspök közbenjár a bűntársért, fideszes ex-miniszter államfő kegyelmez neki, fideszes miniszter ellenjegyzi!



És akkor a Fidesz 14 éve regnáló kormányfője egy bocsánatkéréssel sem tartozik??? Mossa kezeit???


DUPLÁN is bocsánatkéréssel tartozott volna: mint a Fidesz pártelnöke és mint Magyarország kormányfője is!

febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
mindent mondott csak azt nem amit kellett volna.
febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!