Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire van igaza Gyurcsány...

Mennyire van igaza Gyurcsány Ferencnek abban hogy intellektuális középszer őt mint legerősebb ellenzéki pártot "eltűnésre" szólítani fel?

Figyelt kérdés

Itt két narratíva feszül egymásnak.


1: Gyurcsány Ferenc akadálya a kormányváltásra lépes ellenzék kialakulásának, mert rengeteg ellenzéki pártot egyszerűen ledarál és beolvaszt magába, noha őt magát soha nem fogják megválasztani ebben az országban újra miniszterelnöknek. Ő a fidesz Jolly Joker kártyája. Valójában a dk a fidesz kollaboránsa hiszen a fidesz választásról választásra a gyurcsánnyal való kampányolással nyer. Valójában Gyurcsány Ferenc (alias Dobrev Klára) örökös ellenzéki megélhetési politikus szeretne maradni és ez így jó nekik és a fidesznek is.


2: Intellektuális középszer őt vádolni ezzel, hiszen neki is csak úgy lehet pártja hogy a szavazóit képviseli, azaz rá is szavaztak, ha valaki más egy jobb Magyarországot képes létrehozni akkor csak tessék, mutassanak példát és majd ha elég szavazót tudnak maguk mögé felsorakoztatni akkor legyen elvárás hogy a DK igazodjon hozzájuk addig ez csak vádaskodás. Ő alulról építette fel a pártját és jutott be a parlamentbe. Tartozik a szavazóinak annyival hogy a bizalmukért cserébe képviselnie kell őket. Egy úszóversenyen sem úgy győzzük le az ellenfeleinket hogy megkérjük őket szálljanak ki a medencéből és menjenek haza. Ez tisztességtelen lenne.


febr. 19. 20:33
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"De a valaszom Gyurcsany."



Én például ezt nem értem. Mi az hogy "a válaszom Gyurcsány"?

febr. 19. 23:26
 12/26 anonim ***** válasza:
58%

Semennyire nincs igaza, mindenki tudja, hogy az 1-es forgatókönyv van. Amíg Gyurcsány Ferenc neve szerepel az ellenzéki összefogás listáján, addig nem lesz kormányváltás, ez teljesen biztos. Gyurcsány kivételes eset, egy olyan karakter, akit a Fidesz médiagépezetének nem kell külön legyilkolnia, ugyanis régesrég mélységesen leszerepelt. Lényegében neki köszönhető a NER-t lehetővé tevő 2010-es Fidesz kétharmad - ennyire egyöntetűen tele volt a bakancsa mindenkinek Gyurcsánnyal és a hozzá köthető emberekkel.

Az ilyen megnyilvánulásokkal Gyurcsány a saját önzéséről és hatalomvágyáról állít ki bizonyítványt. Ha egy kicsit is számítana neki az ország sorsa, akkor a bukása után teljesen visszavonul a közéletből, az ellenzéki politikát pedig ráhagyja olyan emberekre, akik még nem játszották el a hitelüket. De nem - ha 5 százalék, akkor 5 százalék, ha 15 százalék, akkor 15, lehet akármilyen kevés, ő foggal-körömmel ragaszkodik hozzá. Kiskakas a szemétdombon.

febr. 20. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

11


A megjegyzesben a leiras mar koherens, de a fo kerdest nem.

febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

"A megjegyzesben a leiras mar koherens, de a fo kerdest nem."


Sajnálom hogy nálad ez ütötte ki a biztosítékot. Próbáltam minél több részletet beleírni magába a kérdésbe. Nem tudom te hogy vagy vele, de ha én látok egy kérdést akkor inkabb legyen egy kicsit hosszabb és pongyola a megfogalmazás, mint hogy nyelvtani szempontból kifogástalan de ne tudjál meg kb semmit sem hogy mi a téma mielőtt valaki rákattint.

febr. 20. 10:05
 15/26 anonim ***** válasza:
Gyurcsány ássa el magát élve!🤡
febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

14


jol latod en meglatasom szerint hogy reszletezni kell

febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

15


Gyurcsany helyett en asom el magam. Nem fogtok megszabadulni tole.

febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Kár hogy nem tudom már beleírni a szavazásba, de nem lehet hogy valójában mindkettő narratíva egyszerre is igaz? Végülis ha úgy vesszük a Gyurcsány szektásoknak is pont annyi joguk van szavazni és Gyurcsánnyal képviseltetni magukat mint bárki másnak. Joguk van hozzá. Nincsen abszolút igazság ilyen a demokrácia. A gyurcsány szektás embereket kell meggyőzni, nem az a megoldás hogy akkor ne legyen dk. A dk csak egy tünet. Mint amikor valaki náthás. Nem önmagában az a betegség hogy folyik valakinek az orra. Az csak egy tünet, de a takony nem a betegség.
febr. 20. 10:34
 19/26 anonim ***** válasza:
#18 A tűzön-vízen keresztül Gyurcsány-szekta, az nagyon maximum kb. 5 százalék. Az összes többi tényleg csak azért szavaz rá, mert a NER ellen még erre is hajlandó aztán őket látja a legkevésbé életképtelennek (vagy még fiatal, vagy már megszépültek az emlékei a baloldali kormányokról)
febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Szerintem pártoktól függetlenül azokkal az emberekkel van a lehnagyobb "gond" akik kanyar nélkül hisznek el mindent annak a politikai erőnek amire a voksukat teszik. Rengeteg infantilis ember van akik képesek családi ügyet generálni politikából is. És ha a kedvencukről valami rosszat mondanak akkor helyette is vérig sértődnek. Szerintem ez beteges. El kéne már engedni mindenkinek azt az illúziót hogy itt bárki is önzetlenül jót akar neki és nem csak a hatalmat akarja megszerezni.
febr. 20. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!