Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Alá fogja írni a köztársasági...

Alá fogja írni a köztársasági elnök a svédek NATO-csatlakozását?

Figyelt kérdés
Én nagyon félek, hogy nem... és hátha ezért van ez az egész botrány, hogy eltereljék erről a figyelmet...

febr. 19. 22:52
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
12 szavazat
1 2 3
 1/23 árokpart ***** válasza:
80%
Pontosan melyik fogja aláírni jelenleg?
febr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%
Nincs is már köztársasági elnökünk :DDD
febr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#2 én úgy tudom, hiába mondott le Novák, még jogilag ő a közt. elnök.

Átmenetileg meg ha jól tudom, Kövér László, aki ugye eddig a svéd nato csatlakozás ellen kampányolt.


(amúgy bocsi, nem fogok tudni hiteles infót mondani, épp ki a közt. elnök, mert full kaotikus az egész)

febr. 19. 22:57
 4/23 A kérdező kommentje:
de akkor értelmezzük úgy a kérdést, hogy alá lesz-e írva a svéd nato csatlakozás!:D
febr. 19. 22:58
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Én nagyon röhögni fogok, ha Kövérnek kell majd aláírnia. Az lesz ám a megszégyenülés tankönyvi példája :D
febr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%

3.

Mi van?


"

én úgy tudom, hiába mondott le Novák, még jogilag ő a közt. elnök."


Jobb ha nem kérdezel itt többet

febr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#6 én úgy hallottam, hogy van valami bonyodalom a lemondásával kapcsolatban. Nem néztem utána, nem tudom, hol tudnék választ találni rá.

Bocsi, ha hülyeséget írtam, tényleg nem értem, mi van.

febr. 19. 23:03
 8/23 A kérdező kommentje:
#5 de mi van, ha nem írja alá? Mi van, ha ez az egész azért van, hogy ne legyen ott Novák, és Kövéré legyen a döntés, aki nemet mond?
febr. 19. 23:03
 9/23 A kérdező kommentje:

#6

[link]

febr. 19. 23:04
 10/23 A kérdező kommentje:
"Szombat délután hiába mondott le szóban államfői tisztségéről Novák Katalin, jogilag értékelhetően csak az Országgyűléshez intézett írásbeli nyilatkozatával mondhat le megbízatásáról. Ebben a nyilatkozatban ráadásul egy 15 napnál nem korábbi időpontot kell megjelölnie megbízatásának utolsó napjaként. Arról nem is beszélve, hogy a lemondás érvényességéhez a nyilatkozatot a parlamentnek még el is kell fogadnia. Vagyis Kövér László legkorábban február végétől lehet a köztársasági elnöki jogkört ideiglenesen gyakorló házelnök. Az új államfő pedig legkorábban március végén léphet hivatalba."
febr. 19. 23:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!