Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád e, hogy Budapesten...

Támogatnád e, hogy Budapesten a színház utcát nevezzék át Alekszej Navalnij utcára?

Figyelt kérdés

febr. 20. 10:37
A kérdező szavazást indított:
fideszes vagyok és támogatom
fideszes vagyok és nem támogatom
fidesz ellenes vagyok és támogatom
fidesz ellenes vagyok és nem támogatom
29 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én csak úgy ellenes és vagyok, de én támogatom.
febr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Magyar vagyok, és szerintem egy nagyon bátor ember volt.

Büszkék lehetnénk rá, ha lenne egy róla elnevezett utcánk.

febr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Budapesten 5 évvel a halál után neveznek el bárkiről közteret.


Ha 5 év múlva még nem Moszkva lesz hazánk fővárosa, akkor szerintem legyen Navalnij út. Vagy pl. a Moszkva teret átnevezhetnék (amúgy is, ki volt az a Széll Kálmán?).

febr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Politikai szekértábor-ellenes vagyok és éppen ezért nem támogatom.

Biztos vagyok benne, hogy rengeteg olyan személy van/volt, aki méltó arra, hogy utcát nevezzenek el róla Budapesten.

Ez a felvetés egyszerű aktuálpolitikai vergődés, hiszen: Putyin=Orbán, Navalnij=O1G. Abe Sinzó volt japán kormányfőt '22 nyarán megölték, senki nem akart róla utcát elnevezni. Semmi közünk nincs az orosz belpolitikához.

febr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hypno ***** válasza:
47%

Nem kell semmit átnevezgetni.

Nyugodtan ki lehet várni, hogy épüljön valami új közterület amit el kell nevezni.

Pl. Rákosrendező helyén.

febr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hypno ***** válasza:
47%

Kiegészítés:


És akkor sem a teljes nevén, hanem max a családnevén.

febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Miért? Semmi köze nincs Magyarországhoz. Nevezzenek el róla utcát Moszkvában Putyin hatalmának megdöntése után.
febr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

#7 Én sem értem, miért akarunk megint orosz utcaneveket a fővárosba? A rendszerváltás után első dolgunk volt minden orosz nevet eltüntetni, most meg újrakezdjük :D

Én azt támogatom hogy magyar utcanevek és közterek legyenek magyarul elnevezve, ha lehet akkor semlegesen, vagy ha van olyan híres személyiség akit a közvélemény is elfogad és szeret, akkor meg róla. Nem támogatok sem orosz, sem ukrán, sem olasz, sem más külföldi neveket, ahogy olyan elnevezéseket sem ami sehogyan sem kapcsolódik az adott utcához vagy térhez.

febr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Mi a fenének kéne róla elnevezni bármit is?
febr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%
Akkor legyen Ilja Kiva utca is, akit az Ukrán Biztonsági Szolgálat lött le Moszvában, mert ő meg ukrajnában volt ellenzéki párt vezetője. Marhára nincs semmi közünk külföldiek belpolitikai harcaihoz .
febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!