Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én nem támogatnám a...

Csak én nem támogatnám a pedós alkotmánymódosítást?

Figyelt kérdés

Már eleve a felháborodást is túlzónak tartom. Az érzelmektől elvonatkoztatva azt látom, hogy, ez az ember úgyis szabadult volna pár hónap múlva, így igazából a kegyelem nem oszt, nem szoroz, maximum elvi jelentőssége van.

Persze olyan szempontból valóban vicces, de annyi nagyobb rohadékság történik nap, mint nap, hogy komolyan ez veri ki a biztosítékot?

A másik meg, hogy szerintem, ha bárkit is eltiltanak a kegyelem lehetőségétől, akkor az egész kegyelmi rendszernek semmi értelme nem marad már.


febr. 22. 11:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Én amit látok, hogy ebben az országban sosem a valós gondokat kezeljük és ez nem kicsit bosszantó...

Mondjuk, ha azt kezelnénk, már nem lenne Fidesz :)

febr. 22. 12:02
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

Orbán miért végez félmunkát?


Csapja hozzá a pedofilekhez a sorozatgyilkosokat is, meg a különösen aljas indokból erőszakoskodókat is stb. Azoknak miért is kellene megkegyelmezni?

febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel az alkotmánymódosítással csak bohóckodik a nagy ember. Mutatni akarja, hogy ő mindent megtesz, pedig ...
febr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Csinált egy gusztustalan érzelmileg felfokozott uszítást a heterótól eltérő szexualitás ellenében. Amivel aljas mód rá akarta mosni az ellenzékre, hogy melegek és pedofilok. És amikor Fidesz közeli pedofil bűnsegédet szabadítottak ki a börtönből Orbánék, akkor erre nem volt normális válasza.

A buta jogászlogika szerint Orbán úgy kezel társadalmi problémákat, hogy hoz egy törvényt aztán megint hoz stb. amiben csak szigorít. Saját magát lőtte töökön Orbán ezzel a hecckampánnyal.

febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Ez csak jogászkodás, miszlikbe apritásról volt szó és nem jogászkodásról.
febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha mindent meg akarna tenni, akkor lemondana.
febr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Önmagában az elgondolás szerintem nagyon is helyes - sőt a pedofiloknak nemhogy kegyelmet nem adnék, de a büntetési tételüket is felvinném életfogytra.
febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is az a véleményem, vagy töröljék el teljesen az elnöki kegyelmet vagy hagyják ahogy volt. Alapvetően azzal egytértek, hogy a pedofíliáért és az egyéb életellenes bűncselekményekért emeljék a büntetési tételeket.
febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8 Ha megnézed a büntetési tételeket, azok teljesen korrektek már most is, pedofiloknál lényegében csak az életfogyt van kizárva.

Emberölés/halált okozó testi sértésnél mondjuk én is szigorítanék.

febr. 22. 12:38
 10/17 anonim ***** válasza:

Alapból szerintem nem az elnöki kegyelmet kell korlátozni, nem ez a legnagyobb baj az incidensben. A gyermekvédelmet erősíteni. A kegyelem módosítása ehhez felesleges-

1. Jobban szűrni, hogy ki foglalkozhat gyerekkel.

2. Legyen kihez fordulnia a gyereknek.

3. Legyen értelme annak, ha a gyerek segítséget kér. (=tényleg menjenek utána a panaszoknak)

4. Teremtsünk olyan környezetet, hogy a gyereknek ne kelljen félnie, ha segítséget kér.

Ehhez egyrészt kellenek megfelelő szabályozások, másrészt meg ezeket be is kell tartatni.


A kegyelemről meg annyit, hogy ok, módosíthatjuk, de én nem feltétlenül értek egyet abban a formában, hogy minden gyerekek ellen elkövetett bűncselekményre vonatkozzon. I know, ez így szrul hangzik, had fejtsem ki jobban.

Alapból a kegyelem azokra az esetekre van, ami jogilag védhetetlen, de morálisan meg védhető. A pedofíliát/abban való közreműködést sehogy se tudod védeni, se morálisan, se jogilag. De mondjuk egy gyerekgyilkosságnál már tudsz olyan esetet elképzelni, ami jogilag nem, de morálisan kinda védhető. Mondjuk van egy gyereked, akinek olyan betegsége van, ami gyógyíthatatlan, szenved, lehet nem is lesz gyógymód a gyerek életében, csak szenvedni fog, és a szülő szándékosan megöli. Namármost én ilyen esetben nem háborodnék fel a kegyelmen, míg ha csak arról lenne szó, hogy valaki azért öl meg egy gyereket, mert csak, az már felháborító lenne. Jogilag mindkettő gyerekgyilkosság, morálisan meg hát van különbség. A kegyelem meg morális kérdés és nem jogi.

febr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!