Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki liberálisok a...

Az ellenzéki liberálisok a legnagyobb homofób emberek?

Figyelt kérdés

Rendszeresen felhozzák a meleg témát, ha éppen a fideszt kell szidni.

Azon röhögnek, hogy valaki melegként egy konzervatív kormány tagja. Mi ez ha nem homofóbia? Gúnyolódnak itt össze-vissza. Mindenhol melegeket látnak. Kocsis, Szijjártó, Dzsudzsák, Gulyás...


febr. 22. 22:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
28%
10# Akkor mákunk van, hogy nem fletó a vezérünk, most mindenki iszákos lenne. Mondjuk így is van elég... :)
febr. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
45%

"Rendszeresen felhozzák a meleg témát, ha éppen a fideszt kell szidni."


Hallod, érdemes lenne nézegetni ezt az oldalt, hogy ki hozza fel a meleg témát állandóan.

febr. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
15%

#12 Hát pedig ez így van. Ahogy rendszeresen cigányoznak is, Orbán - Orsós Orbán cigány... Szóval nem csak homofóbok, rasszisták is, de erről egyébként anno Csintalan (s ha valaki, Ő tudja) Bogdán Lászlót (nyugodjon békében) felvilágosította, miszerint "...elszörnyülködnél Laci, ha megtudnád, hány rasszista van a baloldali padsorokban".

Azzal egyébként egyetértek, hogy a politikának ezzel nem volna szabad foglalkoznia, elviszi a figyelmet. Kulcsszó egyébként az, hogy foglalkozik vele. Megkell érteni, hogy (jobboldal nálunk még nem bizonyította, majd lehet bizonyítja, az hogy valaki véli, az nekem nem elég, bizonyíték kell!), globálisan kiderült a baloldalról, hogy nincsenek szívügyei, nincsenek elvei, ugyanis a baloldal kőkeményen kiállt globálisan a zsidóság mellett, minden bokorban korábban neonácikat és antiszemitákat látott, most pedig Palesztinát védik a háborúban, helyt adnak a palesztin tüntetéseknek, beengednek Európába a zsidósággal egy légtérben meg nem férő, erőszakos (a zsidósággal erőszakos) népcsoportokat, levannak sz-rva, le van sz-rva az is, ha inzultus éri őket stb. stb. Tehát az a hangos fröcsögés mi tapasztalható volt tőlük a 2000-es években csak politikai eszköz volt csupán, nem meggyőződés, nem volt szívügyük, nem érdekelte őket valójában, kizárólag fegyverként tekintettek arra politikai csatározásokban. Az én véleményem az, ebből kiindulva, hogy az LMBTQ közösség sem több számukra, pontosan ennyit ér és pont így hagynák cserben őket amint nincs rá szükségük, van más eszköz a kezükben és engem ez csupán azért zavar, mert elhiszi ez a közösség, hogy van, aki mellettük áll, pedig én úgy látom csak kihasználják őket.

febr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
56%
Nem látunk mindenhol melegeket, a fél kormányról pletykák vannak meleg körökből, miszerint a fél kormány meleg. És nem az a baj, hogy melegek, mert én kimondottan örülnék, ha kormányon lenne nyiltan vállaltan meleg politikus. A baj az, hogy miközben egyre több kormánypárti politikusról látnak napvilágot ilyen pletykák, közben tolják a homofób propagandát, sok esetben saját magukat is ellehetetlenitve ezzel -lásd Szájer esetét-, de, ami nagyobb gond, hogy ezzel ártatlan embereket sodornak veszélybe.
febr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
70%
Aki kormánykritikus, az nem feltétlenül ellenzéki is és végképp nem feltétlenül liberális. Ez egy anonim oldal, ha egyébként a fideszesek nem a Megafont büfögnék vissza, akkor őket se feltétlenül ismernénk fel ezen az oldalon, szóval nincs értelme ilyen általánosításokba kezdeni.
febr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
69%

Nem a melegségükön élcelődnek, ha akár egy fideszes az, hanem a szánalmas képmutató bigotériájukon.


Hogy elmennek a vasárnapi misére jó keresztény konzervatívként hozsannázni, meg melegeket diszkrimináló törvényeket hoznak, aztán a fidesz pártgyűléseken meg egymást rakják seggbe a wc-fülkékbe.

febr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
54%

13

De mi van ha valóban cigány?

febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

#15 Jajjj... hagyjuk ezt! Ha valaki nem feltétlen ellenzéki és nem feltétlen liberális ellenben kormánykritikus, az tud gyakorolni kritikát az ellenzékre is, és annak táborára is, így beláthatná azt is, hogy az ellenzék homofób és csak saját érdekből használja fel a melegeket. Egyelőre egy oldal csinált botrányt más nemi identitásából és az a baloldal volt, mert nem a drogból volt botrány, nem az illegális partiból, hanem abból, hogy homárbuli volt. Ezt, hogy ki mit büfög föl meg azért nem szeretem, mert ha már a gyakoriról van szó, akkor itt körbe nézve az ellenzéki oldalt támogatók pedig a baloldali hírportálokat (444, telex, 24.hu, stb. stb.) büfögik vissza és nem rosszból, de százalékosan ez tesz ki többet a politika témakörében. Hát ne csináljunk már úgy, mintha a kormánypártiak bégető birkák lennének, azok csak propagandát tolnak és a propaganda kizárólag kormánypropaganda lehet, ellenzéki propaganda azonban nincs, az ellenzékiek meg nem birkák... Hisz az elsöprő többségük ugyanolyan bégető birka úgy, hogy közben birkázza a másikat, ami pedig nonszensz. Ha pedig olyan vagy, amit te egyébként egészségesnek vélnél, akkor azt itt egészen egyszerűen nem tudják értelmezni, nem tudják hová rakni. Próbáld meg! Elkezdenek veled kötekedni az egyik "oldalról" mire adsz egy olyan választ, amire nem számít, mert szentül megvan győződve arról, hogy "ellenség" vagy, aztán tovább és tovább próbálkozik a hergeléseddel, mert nem hiszi el azt, aki vagy, nem tudja értelmezni. Ha írsz egy kritikát amiben kritizálod egyaránt mindkét oldalt, kiemeled azok hibáit esetleg egy közös témakörben hogy értelme is legyen, abból mindig kizárólag csak azon soraidat fogja majd föl, ami azt az oldalt kritizálja amivel Ő szimpatizál és első körben heves támadással és személyeskedéssel próbál védekezni.

Ha a hozzászólások tekintetében azok véleményezését nézzük (magyarul hasznos-nem hasznos funkció féleértelmezéséből adódó %-ot), akkor itt eddig a legnagyobb "sikert" azzal tudtam elérni, ha a kormányt kritizáltam, tettem ezt a kérdés kiírásának a napján. A kormányt támogató hozzászólás akkor tud csak sikeres lenni, ha olyan kérdésnél kerül kiírásra, ami már több napos, amiből pedig lehet következtetni arra, hogy sokaknak ez a hobbi, szórakozás (sőt egyesek szerint "munka"), hogy végig futnak a napi politikai kérdéseken és mindenkit "lepontoznak", aki kormánypártinak tűnik. Ezt úgy hívják, hogy torzítás, pl. a baloldal ilyet rendszeresen csinált a 2000-es években közvéleménykutatások meghamisításával. A legkevésbé sikeres hozzászólásaim pedig kivétel nélkül azok voltak, ahol próbáltam mindkét oldalt egyaránt kritikával illetni, igyekeztem hátrább lépni mindkét "oldaltól" és úgy nézni. Amit szeretnél az nem egy népszerű dolog. Egy hasonlattal élve, Te vagy az, aki a rengeteg TV2 és rengeteg RTL csatorna közé szívesen látná a Mezzo TV-t, a többség azonban a 4 új RTL csatornát követeli, ami újra és újra unos-untalan csak önmagát ismétli. :)

febr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
67%
#17 Származását meglehet nézni ha ez bárkit is érdekel, nem titok, bár szerintem halálosan mindegy, nem ez határozza meg az embert. Hadd ne kezdjek bele, mert semmi értelme nincs. Miért érdekes ez? Miért kell odáig alacsonyodni, hogy bárkit is cigányozunk? Azért baj ez, mert pejoratív jelzőként használják ezt baloldalon Orbánnal kapcsolatban és ez a fajta viselkedés legitimálja azt, hogy pejoratív jelzőként kell értelmezni a cigány kifejezést, magyarul szitokszó lehet az. Ha valaki ezt nem fogja föl, nem érti az nagy baj. Tiniktől abszolút elfogadom, de úgy egészséges, ha ezt idővel az ember megérti.
febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
70%

"az tud gyakorolni kritikát az ellenzékre is, és annak táborára is"

Ez megis szokott történni, az ellenzék nemcsak a fidesztől kap savazást, ha valami hülyeséget csinálnak.

" Egyelőre egy oldal csinált botrányt más nemi identitásából és az a baloldal volt, mert nem a drogból volt botrány, nem az illegális partiból, hanem abból, hogy homárbuli volt."

Egyrészt ez nem igaz, pl. Vonáról tényszerűen kijelenthetjük, hogy folyamatosan próbálták homoszexuálisnak beállítani (vagy ezt tán tagadni fogod?), másrészt pedig nem a nemi identitás tényével, hanem a keresztény-konzervatív-lmbtq ellenes önellentmondás apropóján volt a felháborodás. A mostani pedofil botránynak is az adja az élét, hogy a gyermekvédők hoztak ilyen döntést. Ezeket csak az nem látja be, aki nem is akarja.

"Hát ne csináljunk már úgy, mintha a kormánypártiak bégető birkák lennének, azok csak propagandát tolnak és a propaganda kizárólag kormánypropaganda lehet, ellenzéki propaganda azonban nincs, az ellenzékiek meg nem birkák... "

Ellenzékiek is lehetnek bégető birkák, de karakterisztikus különbség van a fideszes propagandánál. Ez egyáltalán nem meglepő, hisz pl. a Megafon kifejezetten dezinformációra építkezik. Dezinformáció és részrehajlás között (utóbbira jó példa a 444 mondjuk) pedig van különbség. Nemtovábbá az is nagyon látványos szokott lenni itt a gyakorin, hogy a legtöbb fideszes csak akkor tud megnyilvánulni, még elvi kérdésekben is, mikor arról már lement a kormányzati narratíva, nem előtte.

"Ha írsz egy kritikát amiben kritizálod egyaránt mindkét oldalt, kiemeled azok hibáit esetleg egy közös témakörben hogy értelme is legyen, abból mindig kizárólag csak azon soraidat fogja majd föl, ami azt az oldalt kritizálja amivel Ő szimpatizál és első körben heves támadással és személyeskedéssel próbál védekezni."

Sokszor kritizáltam már ezen az oldalon az ellenzéket is, de sosem kaptam olyan vehemens letámadást, mint amilyet a fideszesek szoktak gyakorolni. Ennek megintcsak az az oka, hogy az ellenzékiek (hétköznapi emberek szintjére gondolj) jóval nyitottabbak a kritikákra, HA (és ez egy nagy "ha", mert megváltoztatja a narratívát) azt nem arra akarja kifuttatni az ember, hogy a fideszt állítsa pozitív alternatívába. Attól ellenzéki, hogy a kormányt továbbra is rosszabbnak ítéli meg, nyilvánvalóan az ilyen álságos összehasonlításokra nem lesz vevő.

"A legkevésbé sikeres hozzászólásaim pedig kivétel nélkül azok voltak, ahol próbáltam mindkét oldalt egyaránt kritikával illetni, igyekeztem hátrább lépni mindkét "oldaltól" és úgy nézni."

Merőben ellentétes akkor a tapasztalatom.

"A kormányt támogató hozzászólás akkor tud csak sikeres lenni, ha olyan kérdésnél kerül kiírásra, ami már több napos, amiből pedig lehet következtetni arra, hogy sokaknak ez a hobbi, szórakozás (sőt egyesek szerint "munka"), hogy végig futnak a napi politikai kérdéseken és mindenkit "lepontoznak", aki kormánypártinak tűnik. "

Szintén előfordul mindkét tábor esetében, de továbbra sem azt jelenti, hogy ne lehetnének sokan egyszerre kormánykritikusok, de nem is elkötelezettjei 1-1 ellenzéki pártnak, vagy ideológiai oldalnak (pl. liberalizmusnak). A ballibsizésnél mindig is zavart, hogy mi volt (merthogy mostmár csak múltidőben beszélhetünk róla, de ugyanazok az emberek értelemszerűen nem párologtak el) azzal az 1 millió jobbikossal például, akik ellenzékiek voltak, de nem liberálisok?

febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!