Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyolcvanas évek boldogak...

A nyolcvanas évek boldogak voltak?

Figyelt kérdés
Múltkor láttam egy adást erről, hogy a "boldog nyolcvanas évek" a szocializmusra tekintő nosztalgia egyik terméke és azt mutatja az emberek a végére tulajdonképpen megszerették a rendszert. Ezt annak fényében fura olvasni, hogy gazdaságilag eléggé vergődés volt. Lehet persze az is benne van, hogy még a nagy digitális forradalom előtt erősebb közösségi élet is volt, nem volt ennyi magányos ember. Én még nem éltem akkor, nincsenek saját emlékeim, de azt elismerem, hogy az abban a korszakban született könnyűzene az egyik legjobb.

febr. 23. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Évről évre jobban éltünk és évről évre nyitottabb lett a világ, és évről évre nagyobbra nyithattuk a szánkat politikai témákban.

Ettől voltunk boldogok. Hogy a folyamatok pozitív irányba mentek. Ha valami nem is volt jó, de láttuk, hogy javul.

febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
89 decemberében születtem. Az a pár hét, amit ebben az évtizedben töltöttem, az boldog volt. Sokat ettem és aludtam. Nagyjából ebben ki is merült. :D
febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki akkor volt fiatal, nyilván szívesen gondol vissza. Objektíven szemlélve is volt, ami jobb volt. Például nem voltak ilyen őrült vagyoni különbségek, mindenkinek volt biztos állása. Az élet kiszámítható volt. És persze sok minden rossz volt. Akárhogy is, az a gazdasági rendszer nem volt fenntartható, összeomlott.
febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

1968-as születésű vagyok.

Az elvtársak még nem merték nyomorba lopni az országot, mert féltek a szibériai hidegtől és a hazaárulásért járó akasztástól.

Nekem jobban tetszett mint a 90-es években ránk zúduló vadkapitalizmus. Ami engem is meglep, mert például a nagyapámtól olyan gazdaságot államosítottak, ami nagyjából egy gyárral volt egyenértékű. Csakhogy a rendszerváltás utáni kárpótlásból sem láttam ebből többé semmit. Csak azt láttam, hogy közpénz és közvagyon ellopásából új milliárdosok nőttek ki.

A nép azért szerette meg jobban a 80-as éveket, mert tisztességesebb volt mint az utána következő rendszerváltás utáni időszak.

Bárkivel összefutok a korosztályomból, mindegyik azt mondja egymástól függetlenül, hogy nekünk még volt boldog gyerekkorunk.

febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Én boldogabb voltam. Sőt még a 90-es években is jobb volt mint most.
febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Ej azok a frizurák, 80-as években olyan sörénye volt mindenkinek, el sem hiszed... :)
febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem boldog volt, mert kisgyerek voltam. Fogalmam sem volt az életről, pláne nem a világról, semmi felelősség. Pedig nem éltünk jól. De azt se nagyon fogam fel, nem tudtam, hogy mi hiányozhat. Azért az egy zárt világ volt a mostanihoz képest.

Utólag visszagondolva sokkal egyszerűbb is volt sok minden. Bár most sokkal jobb lehetőségek vannak, de annak az egyszerűségnek is megvolt a maga bája. Na meg nem volt Internet, közösségi média. Annak is megvolt az előnye.

febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
81-ben szulettem, a gyerekkor biztos, hogy boldogabb volt, mint most, állandoan kint voltunk, bandáztunk, télen sok hó volt..
febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
73-ban születtem,falun nevelkedtem összese lehet hasonlítani a mai élet azokkal idő kell. Embereken semmi nyoma nem volt a űzőstégnek kiszámítható volt az élet,boltba csak só,cukor,kókuszreszelék,kávéért jártak egy nap egy autó ment el az utcában mindenki kertből és a padlásról evet.KMB-és meglátót este az utcán hazazavart,mindenkit ismertünk pénz kellet mehettél dolgozni bármikor fiatalon is napszám,vagonpakolás és meg volt a fagyira való zsebpénzt nem adtak a szülők. Persze otthon is meg voltak a kötelező elfoglaltságok ilyen nem volt hogy menjél játszani elfoglaltak mindég még télen is . 5000-es faluban éltem két beteg gyerek volt az egész faluban az egyik egy Down-szindrómás, a másik beszédhibás mert 9-hónapos korában a farkas kutyájuk megharapta a fejét és ebből vissza maradt neki a beszédzavar .
febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igen, akkor voltak 20-as éveim, bulik, pia, csavargás az össz szoci országban, nősülés, két gyerek, házépítés, kocsi, nyaralóvásárlás. Ez mind megvolt 90-ig melósként. Mára maradt derékfájás, szívelégtelenség.
febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!