Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Varju László DK politikus...

Varju László DK politikus testi sértést követett el. Te mit tettél volna?

Figyelt kérdés

Hír:

[link]



Az esetről készült teljes:

https://www.youtube.com/watch?v=qJL2M9EHCPw


Mindkét felvétel ugyanazon esetet mutatja be.

A Híradás videó hivatkozása mutatja a bíróság által vizsgált cselekményt.

A teljes videó nem csak az adott pillanat eseményeit mutatja be.


TE, mit tettél volna?!?

Kérdezheted tőlem esetleg NA, te mit?!?

Hogy Én mit?...


Én, ököllel támadtam volna az őrökre szabadulásom érdekében, azután futás a társaimhoz.Jelen állás szerint ezzel a cselekedetemmel súlyos bűncselekményt követtem volna el.


A témához szorosan hozzátartozik hogy a jelenlévők NEM hatósági személyek, hanem -a cselekmény szempontjából-, polgári személyek, akik speciális megbízási viszonyban állnak az épület üzemeltetőjével.


A biztonsági szolgálat megtilthatja az adott objektumban való ott-tartózkodást, és távozásra szólíthatja fel az illetőt. Ha valaki egy intézmény munkáját zavarja, vagy akadályozza, felszólíthatják őt a távozásra, sőt, onnét ki is lehet vezetni.

A személy- és vagyonőr arányos mérvű kényszerítő testi erőt akkor alkalmazhat, ha az a védett objektum biztonságát fenyegető támadást elhárításához szükséges. A védett létesítménybe, területre való jogosulatlan belépést megakadályozhatja, a jogosulatlanul bent tartózkodót onnan eltávolíthatja.

Az így eltávolított személyeket köteles a hatóságoknak haladéktalanul átadni.


A jogosultságok azonban nem jelentik azt, hogy ezekkel zaklató módon, vagy akár tetszés szerint élhet a biztonsági őr. A törvényi feltételek hiánya esetén jogellenes lesz az őr fellépése, de a feltételek megléte esetén is ügyelnie kell arra, hogy az adott cél elérésére alkalmas eszközök közül mindig a személyi szabadság, illetve a személyiségi jogok legkisebb korlátozásával járó eszközt kell választani.


(Példa esetünkben az ez alapján beérkezett feljelentéseket a hatóság vizsgálat nélkül lezárta,pedig csoportosan elkövetett testi sértés,illetve többek között személyi szabadság megsértése.)


TE, mit tettél volna?



febr. 25. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%
Biztos nem próbálok meg erőszakkal behatolni egy közintézménybe hogy ott átvegyem ott az irányítást. És végkép nem állok le dulakodni biztonsági őrökkel. Én csak oda megyek, ahol szívesen látnak.
febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Ez egy koncepciós per. A videóban látható is, hogy semmi ilyesmit nem tett.

A bűncselekményhez, vétséghez, szándékosság vagy gondatlanság kell. Ebben az esetben a szándékosságot ugye kizárhatjuk, nyolcan vagy hányan fogták le tartották levegőben, vetették rá magukat, ő fél kezében a telefonját szorongatta. Az őr vesztette el az egyensúlyát. stb.

Ha én nekimegyek a biciklimmel egy szabályosan parkoló autónak, és elesek, akkor se jelenthetem fel a parkoló autó tulajdonosát. Kis túlzással hasonló a szitu.


Egyébként is az egész incidensre nem kerülhetett volna sor: nem tehették volna meg.


Szerintem ezt az ügyet feljebb fogja vinni, és ha más nem, hát Strasbourgi bíróság igazat fog neki adni.

febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%
Én eleve be sem léptem volna a DK-ba, mert egy csomó ostoba hazaáruló ember van ott.
febr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Vak volt a bíró szerintem, felsőbb szinten valszeg felmentik, elég nyilvánvaló, hogy ártatlan
febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 hypno ***** válasza:
68%

Szerintem nyugodtan menjünk vissza kályhához é onnan induljunk.


Mi is a tartalma a a képviselők belépési jogosultságának?

És mi volt 2018-ban amikor az eset történt?


"A képviselői igazolvány valamennyi közigazgatási szervhez, valamint a közintézetekhez és közintézményekhez belépésre jogosít. A képviselő - a feladat- és hatáskörrel rendelkező miniszter által szabályozott módon - jogosult a Magyar Honvédség, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat, a rendvédelmi szervek és a vámhatóság működésére szolgáló területre is belépni. E jogosultság gyakorlása nem eredményezheti az érintett szervek rendeltetésszerű működésének aránytalan sérelmét."


Vagyis az őrkutya hozzá sem ugathat a képviselőhöz, nemhogy leteperje.

febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Az őr milyen büntetést kapott?
febr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%

"E jogosultság gyakorlása nem eredményezheti az érintett szervek rendeltetésszerű működésének aránytalan sérelmét."


A kis varjú az élő adásba akart belekárogni. Ez mi a lóf.sz ha nem a rendeltetésszerű működésének aránytalan sérelme ?


Gondold már végig. Bármely országgyűlési képviselő jogosult lenne arra, hogy bemenjen egy TV székházába és a műsort megszakíva élő adásban előadja a vélt vagy valós sérelmeit ? Szerintem a világon sehol sincs ilyen a demokráciákban.

De ha van akkor mesélj már már róla felettébb kíváncsi vagyok rá.

febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 hypno ***** válasza:
69%

#7


"A kis varjú az élő adásba akart belekárogni"...ugatják az orbánisták.

febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2%

#8

A hozzászólásod bizonyítja hogy igaz amt írtam. Semmi elfogadható cáfolatot nem tudsz írni, csak orbánozol.

Ha szerinted az amire varjúcska bácsi készült nem a rendeltetésszerű működésének aránytalan sérelme akkor kérlek indokolt meg hogy miért gondolod így.

febr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

#9 A hozzászólásod csak azt bizonyítja, hogy hülye vagy. Valakinek a hozzászólása miként is bizonyítaná bárkinek is a szándékát, ahogy te állítod?! :D


A képviselők nem a stúdióba akartak bemenni, hanem az igazgatóval, ügyeletessel akartak beszélni.


De ha lenne igazság abban, amit te mondasz, akkor nem már a földszinten, meg nem tudom, hol akarják őket meggátolni a közlekedésben, hanem ott, ahol már tényleg félő, hogy a műsort megzavarják, tehát mondjuk, a studió ajtaját elállják, akkor azt mondom, hogy oké.


Ha a biztonsági őr azt kérdezi, hogy mijáratban, és ők azt mondják, hogy képviselők vagyunk, az igazgatóval kívánunk beszélni, akkor az igazgatónak kutya kötelessége lenne fogadni az irodában, ha nagyon paráznak a biztonsági őrök, elkisérik őket oda, hogy el ne tévedjenek, hogyha annyira paráznak, hogy műsort zavarnának meg, akkor azt meg tudják gátolni, de amit csináltak, nos, konkrétan nem volt joguk.


Tehát bebizonyítottad, hogy hülye vagy, bár eddig is nyilvánvaló volt.

febr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!