Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szomszédos Horvátországban...

A szomszédos Horvátországban bevezették a sorkatonaságot. Elképzelhető, hogy ezek után Magyarországon is újra bevezetik?

Figyelt kérdés

febr. 28. 01:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nincs nálunk pénz ilyenekre. Ha lenne sem lenne, mert akkor kéne a NER hobbijára.
febr. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Nyilván nem lehet kizárni, de kicsi rá az esély, hogy nálunk is bevezetik.
febr. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Remélem
febr. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem a sorkatonaságot vezették vissza, hanem egy 3 hónapos alapkiképzést, ami egy a húggyal. Annyira jó, hogy egy háború esetén nem a nulláról, hanem a 0,01-ről kezdi a kiképzést az, akit akkor kényszersoroznak.


Én egyáltalán nem támogatom amúgy, ahogy a sorkatonaságot magát sem.


Azt gondolom, nem mindenki katonának való, ágyútölteléknek képezni a fiataljainkat pedig nem érdemes.


Ráadásul a NATO értelme éppen az volt, hogy legyen egy KÖZÖS, nagyon profi, nagyon hatékony hadserege az Észak-Atlanti Szövetség országainak, nem pedig az, hogy mindenki egyenként próbálja megvédeni magát (aminek amúgy sincs sok értelme egy milliárdos / sokszázmilliós lakosságú világhatalmak által uralt világtérképen).


A 4 milliós Horvátország hősiesen dacolni tudott a 7 milliós (szinte kétszer akkora lakosságú) Szerbiával - de valljuk be, nagyobb országokkal szemben még akkor sem lenne esélye, ha a nagymamákat is kiképzik az öregotthonokban.


A jövő nem az ágyútölteléknek használt fiatalok és gyermekek kinyíratásában van, mint a 20. században, hanem a TECHNOLÓGIÁBAN és a vérprofi, hivatásos katonaságban (ahol katonának lenni KARRIER!).


Végtelenül szomorú trendnek tartom, hogy sok helyütt megint kezdik militarizálni a fiatalokat.


Ukrajnában még megértem, meg azokban az országokban, amelyek nem NATO-tagok és szomszédos fenyegetettségnek vannak kitéve.


De még Ukrajna esetében is fizikai fájdalmat éreztem, gyermekkatonákat látva az utcán (16-17 évesek lehettek), tudva, hogy a háromból jó ha egy életben lesz jövő ilyenkor.


Nem meghalni nemzzük, szüljük és neveljük a gyermekeinket, nem ágyútölteléknek, hanem ÉLNI. Kivétel, ha neki az a vágya, hogy hivatásos katona legyen, az életét is kockáztatva - de akkor legyen egy JÓL FELSZERELT, csúcstechnológiával megtámogatott, vérprofi hivatásos katona, nem egy 3 hónapos kiképzéssel a frontra megdögleni kihajtott, jobb sorsra érdemes fiatal!


Ez ebben a formában marhaság és egyben közpénz-kidobás!


Évi tízezer gyerek 3 hónapos alapkiképzése (katonásdit játszó nyári táboroztatása), etetése, ruházása HELYETT abból a pénzből ki lehet képezni és fel lehet szerelni évi ezer vérprofi, hivatásos halálosztót, vásárolni a legjobb haditechnikából (ha ugyan futja rá), javítani a haderő ütőképességét - és többet ér vele az ország is, a hadserege is!

febr. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
A négyes nem ért a hadviseléshez.
febr. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Svájc 1815 óta független állam, kimaradt Európa háborúiból.

Ennek ellenére Svájcban állampolgári kötelesség a katonai alapképzés, amit ott természetesnek vesznek, holott gerációk óta nem háborúztak.

Izrael példája teljesen más, mert ott az állandó konfliktusok miatt kapnak katonai kiképzést, nem csak a férfiak, a nők is.

Az EU tagországok szerződéses, és hivatásos hadserege szűk létszámra terjed ki. Ebben várható változás, de az alapképzést ne keverjük a sorkatonai szolgálattal.

febr. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#5

És te, mini foteltábornok?

febr. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6 "Svájc 1815 óta független állam, kimaradt Európa háborúiból.


Ennek ellenére Svájcban állampolgári kötelesség a katonai alapképzés, amit ott természetesnek vesznek, holott gerációk óta nem háborúztak."


Aha. Az USA, Nagy-Britannia, stb. pedig megnyert két világháborút és egy világháborút, mégsincs kötelező sorkatonaság. És ennek ellenére a világ legerősebb katonai tömörülése a NATO (miközben a tagállamainak többségében nincsen sorkatonaság).

febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy a 21. században már eljutottunk arra az értelmi szintre, hogy nem játszunk katonásdit.
febr. 28. 14:06
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem is játszanak.... vagy lehet inkább játszanak, csak nem katonásdit, hanem strucc politikát.

Mert az, hogy a 90-es évek végére leszerelték a hadseregeket, rendben is van, de néhány éve látványosan megborult a békésnek tűnő világunk(ami addig sem volt békés, csak a látszata)

Miközben az oroszok fegyverkeznek, válaszul Nagy-Britannia, és néhány EU tagország tovább csökkenti a katonai kiadásait.

A sorkatonai szolgálat nem megoldás, és nem is igen van tervben (egyenlőre?), de lehet ennyire figyelmen kívül hagyni egy fegyverkező, háborúskodó országot az EU küszöbénél?

Az EU tagországokban morális bajok is vannak, amire Robert C Castel már többször rá is mutatott.

Európában az emberek reakciója a háborúra, hogy elfutni, elmenekülni onnan, ami részben érthető, de nem lehet menekülni a végtelenségig, mert gyorsan eljöhet az a pillanat, amikor már nincs is hová menekülni.

Izraelben a támadásra nem az volt az általános reakció, hogy tömegesen elkezdtek menekülni a zsidók az országból, sőt inkább a külföldön lévők is hazatértek harcolni.

Nem szeretem a hábosúskodást, még játék szintjén sem, de úgy látom az EU rossz válaszokat ad a változásokra.

Nem a sorkatonaság visszaállítása lenne a helyes lépés, de kellene egy jól felszerelt, kiképzett, hivatásosokból álló hadsereg, ami nincs.

Nem az ember hiányzik, hanem a technológia, és a kapacitás.

A németek mennyi tankot tudnának legyártani évente?

Vagy az angolok?

A NATO hadereje az USA-től függ, a NATO-n elül a második katonai hatalom Törökország, a harmadik Nagy-Britannia, egyik sem EU tag, sőt a törököknél vannak egyéb kérdések is.

Sokan tartanak attól, hogy az USA kiléphet a NATO-ból, és akkor mi lesz?

És, ha a törökök lépnek ki, és azzal a lendülettel szembe is fordulnak az EU-val? Ennek sincs pillanatnyilag realitása, de lehet modellezni.


Svájc nem 1815 óta független állam, 1815 óta semleges, és Ausztriával együtt most is elutasította a NATO tagságot, az USA ugyanis nem csak a Skandináv országokat, de Ausztriát, és Svájcot is szerette volna a NATO-ba bevonni, ami logikus lépés lehet a NATO felől, de Ausztriának, Svájcnak a semlegesség "jobban fizet" körül vannak bástyázva NATO tagokkal.

Lepődjetek meg, de Ausztriának is van hadserege, igaz, hogy állományban csak 26ezer főt tartanak, de 6 hónapos sorkatonai szolgált is létezik, szükség esetén elvileg másfél millió fölé tudják duzzasztani a katonák létszámát, úgy, hogy nem készülnek háborúra

febr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!