Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha most lenne az országgyűlési...

Ha most lenne az országgyűlési választás, kire szavaznál?

Figyelt kérdés

Lassan már féltávnál van a jelenlegi kormány, 2022 óta pedig sok minden történt, legutóbb a kegyelmi ügy, kíváncsi vagyok, ha most lennének országgyűlési választások, ki melyik pártra szavazna, egyáltalán szavazna-e.

Az ellenzéki összefogás pártjait most külön veszem, hisz nem tudjuk milyen formában indulnak majd 2026-ban.

Tisztában vagyok vele, hogy a szavazás eredménye nem lesz túl reprezentatív, azonban az mindenképp kiderül, hogy az oldal felhasználói hogy szavaznának.



febr. 28. 11:31
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%
Azért az sokatmondó, hogy hiába gyűlölködik itt a kérdezőhöz hasonló kétszínű propagandista még itt is majdnem a Fideszre szavaztak a legtöbben 👍
febr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
62%
#21 Ez azért van, mert nincs egy épkézláb, erős ellenzéki párt, hanem sok apró szerencsétlen párt van. Plusz, túl sokan vannak a hülyék is, akik szerint jó az, amit a Fidesz csinál.
febr. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Azért egy ilyen felállással, amit a mostani szavazás mutat elégedett lennék:

A Kutyák nyernének 51 mandátummal

Utána a DK 45 mandátummal

Majd Fityesz 40 mandátummal

Követi a MH 34 mandátum

Aztán a Momentum 28 mandátummal

És lenne valamelyik egyéb pártnak még 1 széke.

Az MSZP és az LMP meg be se jutna.


Végre kénytelenek volnának összedolgozni a pártok.

febr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

21.

Nem tudom miből gondolod, hogy én ellenzéki lennék, a kérdés megfogalmazásában törekedtem a pártatlanság megőrzésére.


Annyit jegyeztem meg, hogy szerintem nem lesz reprezentatív, mivel tapasztalataim szerint ezen az oldalon túlsúlyban vannak az ellenzékiek, de ez egy megállapítás.


Ha a Vona Gáboros válaszomra gondolsz, abban se értékeltem Vona Gábor pártját, csak megjegyeztem, hogy meglepetésemre sokan szimpatizálnak vele.


De ha érdekel, ha most lennének a választások, könnyen lehet hogy a Mi Hazánkra szavaznék, bár a már korábban említett 'Huxit' kicsit engem is megrémít (a sorkatonaság nem, ha nem is olyan formában, mint régen, de vissza lehetne hozni, sok akár nálunk fejlettebb országban most is van, lásd Ausztria). Abban az esetben viszont lehet, hogy a Fideszre húznám be az ikszet, ha fennállna egy ellenzéki győzelem esélye, a Fideszben még mindig jobban bízom mint bennük.

febr. 29. 15:56
 25/40 anonim ***** válasza:

#24 Miért nem zavar a sorkatonaság? Talán mert a korod miatt úgyse hívnak be?

Szerintem egy elavult, értelmetlen hülyeség, ami csak arra jó, hogy a félszeg férfiaknak végleg lerombolja az önbizalmát, a hőzöngő barmokkal megismertesse, milyen a fegyver és elpocsékoljon az ember idejéből jópár hónapot, amit karrierépítésre vagy a társkeresésre tudna használni.

febr. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

24.

Az első mellément, ha most vezetnék be a sorkatonaságot, nekem már pont kötelező lenne, nem tudom hogy hogy működne, de 20 évesen valószínűleg behívnának.


Egyébként a jelenlegi helyzetben nem lehet 100% biztossággal mondani, hogy nem kerülünk háborúba a következő években, Magyarország fegyvert kezelni tudó népessége pedig nagyjából 30 ezer fő, legalábbis 50 éve alatt, ez pedig kb. BAZ megye megvédésére elegendő, másra nem.


Ahogy azt már említettem, nem gondolom, hogy 1,5-2 év kötelező sorkatonaságra lenne szükség, de egy néhány hónapos, esetleg fél évesre mindenképp, ezalatt korrekten megtanulja az ember milyen a hadsereg, illetve a fegyverhasználatot is el lehet sajátítani.


Egyetértek, nem mindenkinek való a katonaság, de van olyan helyzet amikor ez nem választás kérdése.

febr. 29. 17:06
 27/40 anonim válasza:
65%
A mihazánk mozgalomra vagy a kétfarkú kutyapárta, igazából akárkire csak nem orbánékra mert ő egy diktátor.teljesen szétb@szta az országot.Lop,csal.hazudik semmivel sem különb mint Gyurcsány.Remélem végre észhez tér a magyar nép és leváltják ezt a szemét diktátort.
márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
46%

Én a Mi Hazánkra.


Csak egy aggájom van velük kapcsolatban. Honnan van pénzük.


Ha nem Amerikából akkor honnan?


Remélem nem a Fidesztől.

márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
73%
A mi hazánkra egyértelműen!Rend kell mostmár az országban, mert ami mélységben most szenved, az elképesztő.
márc. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
52%
#29 Rend kell, ebben egyetértünk, de az a rend az EU-n belül kell, nem kívül, mint ahogy a MH akarja!
márc. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!