Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valakit magánvádas ügyben...

Ha valakit magánvádas ügyben feljelentenek, akkor az élete végéig akadályozhatja az ügyet, annyival hogy minden tárgyalásra beteget jelent?

Figyelt kérdés
Mert magánvádas ügyben nincs rendőrségi előállítás.
márc. 1. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Különböző trükökkel tudja húzni. Nekem volt már tárgyalásom felperesként és az alperes a jogászával elhúzta évekre.

Konkrétan ha beteget jelent, de a bizonyítékok egyértelműek (pl. tartozás esetén számla és bizonyíték a teljesítésre), akkor a távollétében is megtartják a tárgyalást és dönt a bíró, én ezt tapasztaltam.

Gondolom, hogy esete válogatja, nem mindig lehet dönteni a másik fél meghallgatása nélkül. Mert az is lehet, hogy alaptalan a felperes vádja, vagy nem tudom mi ennek a terminus technicusa.

márc. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:
Biztos hogy nem.
márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már legalább 3-4 alkalommal eljátszotta, hogy betegségre hivatkozva elnapoltatta a tárgyalást. Tán van valami orvos barátja/barátnője, aki ír neki orvosi igazolást.
márc. 1. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!