Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 6 éve dolgozom egy cégnél. A...

6 éve dolgozom egy cégnél. A nettó bérem 298ezer Ft volt a múlt hónapban. A feleségem nem műszakban dolgozik, 250-260 között keres. Van még 32ezer családi pótlék, és 3 gyermek. Hogy lehet ennyiből normálisan megélni?

Figyelt kérdés
Ez 550-600 között van. 130 az albérlet, telefon tv internet 25, villany 23, víz csatorna 12, fűtés rohadt sok, éves bontásban havi 60. Gyerek étkeztetés 20, sajnos gyógyszerek 20 lakás, egészség, autó biztosítás havonta 59, egészségpénztár havi 10. Autó üzemanyag 40ezer. Ez nagyjából 400 ezer Ft. Egy gyerekünk sportol, és sajnos van egy hitelünk is, ami havi 12ezer. Több munkahelyre jelentkeztem magasabb fizetésért, de hat hónap próbaidő minimálbérért, és utána megbeszéljük volt a vàlasz. A szakmámban állítólag hiány van, de ott a bérminimumot akarják adni. Hol van az a rohadtul jó élet amit folyamatosan hajtogat a kormány?

#Megélni Magyarországon?
márc. 3. 11:39
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
20%
Kifelejtetted, hogy a 3 gyerekre kapsz kb. 100 ezer Ft családi adókedvezményt. Na, de a lényeg, hogy ha kevesled a béred, akkor miért nem keresel jobban fizető munkát? Nem kell mérnöknek lenni, buszvezetőként is kereshetsz havi (nettó) fél millát, vagy kár többet.
márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 hypno ***** válasza:
100%
Családi adókedvezménnyel?
márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
87%
Első válaszoló, segitenél ilyen munkát keresni a kérdezőnek? Láthatóan nagyon otthon vagy benne, hogy milyen jól fizető szakmák vannak, szerintem érdekelné és sokakat, másokat is.
márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
21%

A munkahelyedet te választod meg. Ha kevés a bevételetek akkor keresned kell másik munkahelyet ahol többet fizetnek.

Ez nem a szocializmus és nem vagy röghöz kötve sem, ne mást hibáztass ha kevés a fizetésetek!

Azért lazán kihagytad a számolásból a családi adókedvezményt, amit az alacsony keresetűek még a járulékaikból is igénybe tudnak venni.

Senki nem mondta hogy "rohadtul jó élet van", annyit mondanak, hogy JOBB mint volt korábban, 10-15 évvel ezelőtt. Az elmúlt 2 év inflációja sajnos vagy 5 évvel visszadobta a jövedelmeket reálértékben.

márc. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
60%
Nem sokkal kerestek minimálbér fölött, megis mit vártok?
márc. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
4, én esküszöm, hogy kerestem olyan munkahelyet, amilyen fizetésekről itt az oldalon egyesek meséltek, de, biztos, hogy béna voltam, hogy csak 100 helyre küldtem el az önéletrajzom, kb 1 hónap alatt, de, hogy én is max a kérdezőhöz hasonló, de inkább alacsonyabb bérezésü ajánlatokat kaptam. Mit rontottam el?
márc. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
8%
A minimálbér 266 ezer, hogy kereshet a feleséged ettől kevesebbet???
márc. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ez a nettó bére nyilván, nem a bruttó.
márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 hypno ***** válasza:
100%

#7


Gondolom úgy, hogy minimálbér nem nettóban, hanem bruttóban van meghatározva...és kedvezmények nélkül. És kedvezmények nélkül az nettó 177 ezret jelent.

márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
17%

#8-#9

Három gyerekük van, azzal nettó gyakorlatilag egyenlő a bruttóval.

márc. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!