Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar nyelvet sok helyen...

A magyar nyelvet sok helyen miért nem szeretik?

Figyelt kérdés
bövebben.. vannak filmek,sorozatok, játékok ahol gyakorlatilag MINDEN nyelv van de magyar nincs... sokszor irigylen azokat az embereket ahová születtek mert bármit néznek van az anyanyelvükön... jóóóóó tudom tanuljak meg külön nyelveket, vagy legalább angolt.. de akkor is....

márc. 4. 23:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

A világon 8,5 milliárd ember van, ebből csak 15 millióan beszélnek magyarul. Ráadásul a magyar a világ 2. legnehezebb nyelve.

Szerintem nem kell sokat magyarázni miért nincsen magyarra is esetleg valami lefordítva.

márc. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Az ai már egyre jobban fordit szerintem már nagyon közel vagyunk 0 költségvetésü jó forditáshoz.
márc. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Leforditani + szinkronizálni nem olcso buli. Csak akkor kifizetödö ha elég sok fizetöképes kereslet van rá.
márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A magyar nyelvnek nincs közeli kapcsolata semmilyen más nyelvvel. Még a legközelebbi nyelvrokonainkkal, a finnekkel és az észtekkel sem. Tőlünk nyugatra a germán és az újlatin nyelveken belül, valamint azok között is viszonylag könnyű az átjárás. Köszönhetően többek között annak is, hogy az angol sok szót vett át a latinból. Továbbá ezek között több világnyelv is van, százmilliós nagyságrendű beszélővel. A régiónkón belül, illetve keletre a szláv nyelvek között van valamilyen szintű kölcsönös érthetőség. A román pedig ugye újlatin. Szóval egy nyelvi izolátum vagyunk, de még így is viszonylag sok internetes tartalom érhető el magyarul.
márc. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

A torrent hazájába ahol nem vesznek meg semmit az alacsony életszínvonal miatt egy kiadó pénzt fektessen abba ami nem jön neki vissza?


Navaho nyelvet szoktál találni a játékokba? Filmekbe? Na ugyan ezért magyar sincs, egy mini ország egy fura nyelvvel amit alig beszélnek.

márc. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem szeretett kérdése, ez üzlet...

Szerintem, az a csoda, hogy így is rengeteg dolog elérhető magyar nyelven, hogy világ szinten gyakorlatilag tényleg elhanyagolható csoport beszéli ezt a nyelvet...

Sosem értettem, hogy kinek éri meg magyar nyelvre fordítani, szinkronizálni filmeket, sorozatokat, úgy hogy a fogyasztók többsége nem is ad érte pénzt. Ennek ellenére is elérhető szinte az összes mainstream dolog magyarul, sőt még a kevésbé ismert alkotások nagy része is.

márc. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
márc. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem pont a filmekben, sorozatokban ott van mindenhol a magyar nyelv, ha más nem felirattal. Nyilván a szinkronizálás más történet.
márc. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
hát a netflix-en is van egy pár de nem sok
márc. 5. 00:39
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
A 90-es években talàn még àllt a 15 millió magyarul beszélő,de ma màr nincs annyi,jó,ha van 14 millió,aki tud magyarul valamilyen szinten. A magyar nyelv legközelebbi rokonai a hanti és a mansi nyelv,a finn és az észt a finnugor nyelvcsalàd másik végén helyezkednek el,ezen nyelvek távoli rokonai a magyar nyelvnek,a helyzet hasonló,mint pl a német és az angol viszonylatában.Az eredeti kérdésre válaszolva én elég sok mindent látok magyarra fordítva és szinkronizálva a neten, meg a filmek is szinkronizálás vannak,pl messzi nyelvrokonainknàl a finneknél nem szinkronizàljàk az amerikai filmeket
márc. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!