Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért váltottál lakhelyet?...

Miért váltottál lakhelyet? Hova költöztél?

Figyelt kérdés
márc. 6. 07:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Külföldre költöztem, mert nem volt gyomrom ahhoz, ami otthon ment és konkrétan harcolni kellett a mindennapi megélhetésért.

Egy életem van és nem akarom azt ilyen körülmények közt eltölteni.

márc. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Először 19 évesen vidéki megyeszékhelyről Budapestre egyetem miatt. Utána ott kijártam az egyetemet meg dolgoztam 2 évet. És mivel nem voltak jók a kilátásaim, ezért továbbköltöztem Németországba.
márc. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%
Tengerentúlra költöztem pár évre, most családi okok miatt itthon vagyok, de tervben vagy, h újra megyek külföldre. Van egy ismerősöm Thaiföldön, aki elég régen csal már kifele, szóval megnézem azt is, de sztem nem az lesz a végső lakhelyem. Ki tudja mit hoz még a jövő? Japán lenne nagy álmom, de sajnos a japán nyelv szükséges lenne a munkához, az meg nem megy. :D
márc. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 wc papa ***** válasza:
56%
Rokonom videkre koltozott a felesegevel, mert orvos mondta, hogy nyugodtabb kornyezetben kene lenni es akkor meg lesz a baba. Hat meg is lett, de hogy ez veletlen, vagy tenyleg... nem tudom. Lenyeg, hogy rokonom en nagyon ugy erzem, hogy nem akart videkre koltozni, mert mindig BP-rol beszel, meg ha az en helyemben lenne akkor o Londonba meg Amsterdamba koltozne. Mert azok nem fovarosok meg nagyvarosok mi?... Szoval ja. Feleseg belekenyszeritette meg az orvos, hogy videkre menjenek, aztan mar panaszkodik, hogy keves a fizu. Persze mondja, hogy minden jo, de ugy erzem, hogy ezek fedoszavak, mert o is volt sokaig BP-n es akkor semmi baja nem volt ugye. Szoval ez a minden oke minden jo ez csak kamu. Szetmennenek repule vissza BP-re. Jobb fizu, tobb lehetoseg, jobb kozlekedes, tobb ismerossel a kapcsolatot visszaszerzi, o egy dinamikus ember, nem az a falu vegen erdo mellet a lovat etetni ember. De o dolga, ha igy akar elni akkor eljen igy.
márc. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Bécsbe mentem ki 3 éve. Zala megyében laktam, szóval túl messze nem kellett menjek. Nem egy 8 általánost végzett agyhalott vagyok, és elegem lett abból, hogy bárhova mentem otthon dolgozni, mindenhol a "minek fizessek többet, ennyiért is találok embert" elv érvényesült. Úgyhogy meguntam, hogy évekig játszópénzért szopok, a német nyelv úgyis jól ment, csomagoltam és pá! Jó, az hozzá tartozik, haverom intézte a helyet, nem a semmire jöttem ki. Szüleimhez hazajárok, de amúgy nem tervezek otthon maradni, mert van egy ilyen gyanum, hogy Magyarországon még nagyon sokáig nem fog javulni a helyzet.
márc. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
17%

1; ha te itthon is a mindennapi megélhetésért harcoltál, odakinn sem leszel életképesebb. De valószínűbb, hogy most is itthon vagy, és munka helyett kérdések alá kommentelgetsz gyakorin.


5; ha a munkáltató talál ugyanolyan képességű embert kevesebbért, akkor bizony azt fogja felvenni. Ez verseny, piacgazdaság barátom. Nem a főnököd a szemét, hanem csak annyi, hogy jótékonyságból senki nem fog hozzád vágni pénzt. Ha azt akarod, hogy megfizessenek, tanulj olyan szakmát, amiből hiány van, ennyire egyszerű.


Nem vagyok kormánypárti, de az ilyen panaszkodókat ha megnézzük, legtöbb esetben csak annyi van a dolog mögött, hogy az illető semmire nem vitte.

márc. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

6, de idekint életképesebb vagyok, nem kicsit nagyon.

Otthon egy nyomorult autót komoly gond volt kifizetnem, itt most fogunk házat venni a feleségemmel.

Én Magyarországhoz nem voltam életképes, nem az itteni léthez.

márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%
3; nem feltétlenül szükséges japán nyelv, azon múlik, hogy milyen szakma. Én filmes területen dolgozom, van ismerős, aki Japánba ment ki egy stúdióhoz, angolul kell tudnia, ennyi.
márc. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

2x éltem külföldön, soha többet. Nem azért, mert nem boldogultam, maradhattam volna, de itt az otthonom. Párom is sokat élt külföldön, angol területen. Falura költöztünk, örököltem. A világ legjobb helye -nekünk.

Politikával nem foglalkozunk. Az emberek mindenhol kedvesek, sose volt gondunk. Annyink van ami nekünk kell.

márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

#6

Van szakmám, és itt kinn is vannak hozzám hasonló képességű emberek, mégis itt meg vagyok fizetve, nem hozzámvágnak aprópénzt. Hogy ez milyen érdekes...😊

#5 voltam.

márc. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!