Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dúró Dóra szerint a magzatnak...

Dúró Dóra szerint a magzatnak néha 4 hetesen már van szív hangja, tehát érző lélek?

Figyelt kérdés

Lehet hogy csak én jártam rossz iskolába, de nem az agyával érez az ember? Vagy a mi hazánkosok a szívükkel is látnak mint a kis hercegben?


Kicsit kezd fura lenni, amikor a tudományra hivatkoznak az 5%-os 4 hetes szívhanggal, aztán az érzelmeket a szívhez kötik...


márc. 7. 00:49
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Mi ez a zagyvaság?

A magzatnak szíve van, ami dobog, tehát vérkeringése van. Kifejlődésben lévő ember.

Amikor te magzat voltál, minden benned volt, ami most vagy.

márc. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

nem zagyvasag, az elso trimeszterben csak pusztan sejtek. ilyenkor semmid sincs meg joforman csak egy szovetke alakul ki es az is csak folyamatban van, de meg a masodik trimeszterben sem nagyon mondhato elteres, ekkor ernek meg ezek a sejtek majd utana rendezodnek. A harmadik trimeszterben a szervek rendezodtek es ekkor mar lehet "kis" babarol beszelni, majd beindul a szules meg mindig nem kifejlett allapotban, de mar eletkepes.


Az elso trimeszter ugy 10 hetig tart. Tudattalan, sejtek osszesegerol van szo nincs is szive neki, lelek meg szuleteskor sincs, maximum erzelme. Alapbol nincs lelek akarmit mond latinul az atya.

márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Neked biztos nincs lelked. Egy újszülött kisbaba meg sokaig nem egyenertékű egy fejlettebb gyermekkel. Pl mashogy hall lát. Még emlékei is csak később lessz. Ki mernéd azt jelenteni hogy nem él? A foggantatás után megkezdődik az élet a maga medrében, tempójában. Mindegy, hogy milyen fejlett az élet megszakítás gyilkosság.
márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ugy latom masrol beszelunk. az elso trimesztert meg masodikat irtam le, ezek pusztan sejtek, sejt halmazok, gondolom biosz megvan valahol. A harmadik trimesztertol mar valoban elonek szamit (szerintem), mert mar szinte teljesen kifejlett, lehet szivdobogast erezni, rugdos.


Az abortuszrol legyen meg neked, meg nekem meg masnak a velemenye ki hova melyik percre helyezi es ne keverjuk ide szerintem, ne uszitsunk.

márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most lattam egyebkent, ha errol akarsz diskurzust akkor ide https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1256.. irj, ne pedig erre a topikra.
márc. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te is csak egy sehthalmaz vagy.

Tessék ez féligazság.

A kérdés az volt, ha nem érez fájdalmat, de élni akar van e jogod megszakítani ezt a folyamatot? Tehát elvenni a jogot az élettől?

Illetve miért hasonlítod a fejlődő magzatot egy szervhez, vagy sejthet, aminek csupán egyetlen funkciója van, míg az embrió gyakorlatilag egy új ember. Saját dns-el. Ha az a problémád, hogy nem egyből 20 évesen születünk hipp hopp akkor az a te problémád. Ez nem igazol, hogy másokat a te tanulatlanságod végett szintén megvezess és abortuszt relativizálj.

márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudnal mashova irni az abortusszal kapcsolatban kizarolag az abortuszrol?


Ez politika tema, nem veteles, ami egyebkent Gyerekneveles -> Terhesseg megszakitasa. Ha megint csak uszitasz es szidsz, egyebkent mar csak elso par szot olvastam kommented elejebol vegebol, semmit nem adtal ehhez a politikai temahoz.


A tobbiekben irj amit akarsz, nem reagalok ra. Szia.

márc. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A téma arról szól, hogy a mi hazánk milyen ideológia mentén politizál, ami néha tudományos, néha vallásos, néha kitudja mi.


És igen, azt gondolom hogy egy 16 éves lánynak akit megerőszakoltak és amúgy is nyomorban és szegénységben él, joga van elvetetni a gyerekét mert ez a felelősségteljes döntés. Az utóbbi hetekben hallhattatok róla, hogy mik mennek az árvaházakban, ismeritek a rendszert, az egészségügyet, a politika hozzáállását a szegényekhez.


Abban hiszek, hogy oktatás révén el lehet érni, hogy az ember felelősségteljesen hozzon döntéseket, védekezzen és akkor vállaljon gyereket ha felkészült rá. Mint mindenhol máshol, itt is az intelligens hozzáállás lenne a cél és nem a mély vallásos vagy politikai nézetek. Minden ember más és mindenkinek magának kell meghoznia ezt a döntést a saját körülményeit mérlegelve.

márc. 7. 19:59
 9/9 anonim ***** válasza:

"Minden ember más és mindenkinek magának kell meghoznia ezt a döntést a saját körülményeit mérlegelve"


Kerdezo te a liberalizmusrol beszelsz, amit gyulol mindket oldal valamiert. En is ezen a velemenyen vagyok, es Lengyelorszagban is emiatt volt tuntetes, eleg kemenyen, nem magyar modra mint kiallok aztan hazamegyek egy sor utan, 20 emberrel. Mondjuk ott is az van kb. mint itt politikailag.. szoval ja. De nem lesz liberalizmus, itt sztahovinizmus lesz, szocializmus a kommunizmus egy lepcsofoka marad, felelosseg a papiron lesz es nem azon aki tenyelg felelos. Hiaba eroszakoltak meg, hiaba nem vedekeztek, hiaba nem volt edukacio, akkor is ez marad ameddig nem valtozik valami. De nem fog. Mert nagyon ketlem, hogy a mi hazank nyerne. Es egyaltalan foglalkoznanak komolyan ezzel a temaval, mivel ok nagyon nacionalistak, nem liberalistak.


Nem ertettem soha a kontrollalt liberalizmus ideologiat, hogy szabadul dontsenek de esszeru korlatozassal az emberek. Mindenki kutyapart, mi hazank, DK, FIDESZ, amik mind jobb vagy kozep oldal. Dollarbaloldal ha liberalizmus rubeljobboldal ha jobboldal, nincs semmi mas mar. Es nincs is igeny, csak a sorre, meg a magyar hungarikum termekekre, es a focira. Ez a magyar mentalitas.

márc. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!