Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ennyire brutális szintű...

Ha ennyire brutális szintű Budapesten és környékén a lakhatási válság, akkor miért ellenzi a kormány és az ellenzék az 50-60 emeletes felhőkarcolók építését? Ezzel rengeteg új lakás válna elérhetővé, ráadásul a város is kapna végre modern épületeket.

Figyelt kérdés

márc. 7. 14:00
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
90%

"Mivel van marha aki felvásárolja túlárazva is, elszállnak az árak."

Lölökének meg Tiborckának futja rá közpénzből, ettől ők marhák lennének?

márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
82%

@20 Az lehet, hogy a bevétele több, de a kiadása meg sokkal több lett.


"Amióta a Fővárosi Önkormányzatnak ellenzéki vezetése van, a kormány egyre több pénzt von el a Fővárostól. A legnagyobb mértékű elvonás összegét pár év alatt több mint a tízszeresére emelte a kormány. Tarlós István főpolgármesterségének utolsó teljes évében még 5, idén már 58 milliárdot kellene fizetni. "

[link]

márc. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
34%

Hagyjuk már ezt. Németeknél is Tiborc Meg Lölö miatt megy fel akkor az ár?

Ami 10 éve 100 ezer volt, most 250 alsó hangon (euróban). Akkor 15 km-es körzetben 40-50 ház volt hirdetve, most kb. 2 régi építésü, meg 6-8 olyan ami még nincs kész.


Van kereslet, kevés az ingatlan -> magas az ár. Nem feltétlenül kell, hogy magyar legyen az a kereslet.

márc. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

"Ami 10 éve 100 ezer volt, most 250 alsó hangon (euróban)."

Nalunk meg 50 millio az, ami 10 eve 10 millio volt. Also hangon.

márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
88%

"Van kereslet, kevés az ingatlan -> magas az ár."


Hol keves az ingatlan? Nemetorszagban? Ott legalabb ertheto ha emelkednek az arak. Nalunk meg rengeteg lakas uresen all az aremelkedes kozben.

márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
19%

"Nalunk meg rengeteg lakas uresen all az aremelkedes kozben."


Akkor átfogalmazom.Kiadó és eladó nincs. Németeknél is csomó lakás áll üresen. Csak a miértjét nem értem.


"Nalunk meg 50 millio az, ami 10 eve 10 millio volt. Also hangon."


Nem tudom ennek mi a jelentösége? Számháborúzni akarsz, és nagyobbat mondani, vagy mi? Gondolom magyarországon is van ahol 2,5-szöröse lett, van ahol 5-szöröse.


Hidd el némtország ban is találnék olyan helyet, ahol akár 10x-es az ár, ugyanis németország nem akkora mint magyarország, és nem is annyira egységes, nem tudom ez megvan-e.

márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
10%

#24

"Nalunk meg 50 millio az, ami 10 eve 10 millio volt. Also hangon."

Ez nem igaz, nem volt ilyen szintű áremelkedés.

márc. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 hypno ***** válasza:
100%

#27


Szerinted.


kb 10 éve vettem egy lakást Zuglóban 8 milláért, ma egy hasonló adottságú lakásért 40-50 millát kell fizetni.

márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
27%

#28

Ne a saját, egyéni élményedből indulj ki, és ne is Zuglóból.

Én pl.: 20 millát fizettem azért, amit ma 60-ért tudnék eladni.

márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
33%

#27 Előszeretettel próbálják összehasonlítani a devizaválság miatt kialakult alacsonyabb árakat a mostani legdrágább ingatlanok áraihoz és így próbálnak még nagyobbat mondani annál ami van, pedig tényleg jelentős volt az áremelkedés.

A devizaválságban sokat esett vissza az ingatlanok ára, előtte pont úgy ment a panaszkodás, hogy senki nem tud lakást venni. Akkor bebuktak a lakáshitelesek és a piacot elárasztották az eladó ingatlanok. Külföldiek sem voltak annyian, hogy felvásárolják.

[link]

márc. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!