Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen erős a Fidesz...

Miért ilyen erős a Fidesz támogatottsága?

Figyelt kérdés

"Egy most vasárnapi választáson a Fidesz-KDNP 48 százalékos listás eredménnyel magabiztosan nyerne."


[link]


márc. 9. 21:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%

10


Én nem a magas adók miatt hallok embereket panaszkodni, inkább a romló közszolgáltatások miatt. Például az egészségügy pusztulása miatt. Az emberek szerintem nem kevesebb adót akarnak fizetni, hanem látni akarnak valamit a befizetett adóért. Az egykulcsos jövedelemadó a többségnek nem jó. A többségnek az lenne a jó, ha a gazdagabbakat nagyobb mértékben adóztatnák meg, a többieket kisebb mértékben. De hát az ellenzék ezt mondja is, így az adócsökkentés ilyen formában része a programjuknak. Az általad említett futóbolond társaság meg tényleg nem hiányzik a közéletbe, főleg azok után, hogy a fidesz a gazdagok adóit, például a társasági nyereségadót meg az osztalékadót nagyon is lecsökkentette.


Szerintem nem gazdaságpolitikai programok miatt népszerű a fidesz, a szavazóik szerintem magasról tesznek az ilyesmire, nincs is programjuk. Volt olyan választás, aminek tényleg szó szerint program nélkül vágtak neki, és annyit mondtak, hogy "folytatjuk". Ennyi. Nincs konkrétum, nincs program, a vezér van, és amit a vezér éppen mond, az van. Nem kell nekik program. A fidesz kommunikációja, stílusa tetszik nekik valamiért.

márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
20%

De itt van még olyan,aki elhiszi,h ebben az országban,hha több adót fizetünk be,abból a politikusok nem lopják el a nagyrészét?

Mert elméletben persze jó lenne ,ha jól működnének a közszolgáltatások,nade a gyakorlatban ezt elhiszi valaki bármelyik politikusról,h ténylegesen a közszolgáltatások jobbátételén fáradoznának,ami rengeteg munkával jár,ami után alig látszik a befektetett energia? Vagy csak majd sok-sok évvel később,amikor már lehet más aratja le a babérokat.

márc. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem kell több adót befizetnünk. De kevesebb adóval csak romlana minden. Még kevesebb pénz menne például a szakképzésbe, ami kb az összeomlás szélén áll így is. A szülővárosomban is megszűnt a hegesztőképzés a szakközépben, mert nem alulfinanszírozott az oktatás. Összeségében nem több, se nem kevesebb adó nem kell, hanem hatékonyan kellene őket felhasználni - volt már hatékonyabban felhasználva -, és a gazdagabbakra kellene több terhet rakni, a többiekre kevesebbet.
márc. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
*mert alulfinanszírozott az oktatás
márc. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Á, abból 47% a kdnp-nek szól.😅
márc. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

A miniszterelnök szerint ma 1 000 000-val több ember dolgozik, mint 2010-ben.

Szóval én laikusként arra tippelnék, hogy a munkahelyteremtési politika miatt erős a Fidesz.

márc. 10. 01:13
 17/22 anonim ***** válasza:
40%
Ezek kutato cégek nem hitelesek mivel nem a piacon élnek.Mindig közpénzért pályáznak igy nem lehet komolyan venni.Aki ki irná a valós adattokat pénzt se kapna mert ebböl nem lehet piacon meg élni hogy csak pártokat mérek.
márc. 10. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
8: Na mesélj, neked miért akkora gond bármilyen árfolyam?
márc. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Titánbiztos.
márc. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

1) Munkahelyek -> nagy a foglalkoztatottság

2) Én speciel az egykulcsos adó mellett vagyok, ezt tartom igazságosnak.

3) Rezsibe nem pusztulunk bele (kivéve a cégek, illetve oké, hogy máshonnan szedik adó formájában, ettől függetlenül költenek erre is)

4) Külföldi politika: egyedüli olyan párt (talán a Mi Hazánk mellett, de most azt hagyjuk), amelyik erőből szembe megy a globalistáknak, egyedül talán az Izrael mellett kiállás a problémás, de maga az, hogy nem támogatunk egy háborút, az abszolút pozitív.

5) Soros ellenesség. Maga a Soros név az nálunk a plakátok miatt lett "lejáratva", amúgy pedig tényleg egy rohadék a Gyuri-birodalom. Külföldön szintén hírhedt.

6) Stabil kormányzás, magyarán nincs más, amely képes lenne belső viszályok nélkül kormányozni. Talán egyedül a DK tudna felmutatni valamit, de hagyjuk is a Gyurcsányt.

7) Orbán. Aki nem utálatból nézi az Orbán beszédeket, és kicsit is értelmezi, az érteni fogja, hogy Orbánt miért követik külföldön is. Baloldali-Soros szerverezek, politikusok szerveződtek kizárólag arra, hogy Orbánnal foglalkozzanak. Lásd Daniel Freund. Ezekkel az emberekkel semennyire sem tudok egyetérteni, és nem az Orbán-fóbiájuk miatt.

8) Családpolitika (babaváró, csok, kevesebb adó, stb)

9) LMBTQ+ ellenesség (igen, valid, hogy külföldön, főleg az USA-ban mennek a drag queenek, és akár a szülőt lecsukják, ha nem szeretné a gyerekét megcsonkítani, nálunk nem, de ne is legyen)

10) 480as benzin addig tartása, ameddig para nem lett belőle (most meg drága a benzin, az a baj)


Ami miatt valid, hogy nem szeretik a mostani kormányt:

1) Mészáros-Tiborcz - Orbán a legszegényebb politikus

2) Túl sok propaganda., Megafon és társai (habár a másik oldalon ugyanez megvan a 444/telex és társainál)

3) Egészségügy - habár az orvosoknak már jó lett a fizuja

4) Oktatás - habár most a tanárok fizuja is nagyjából rendbe lett, nyilván van hova fejlődni

5) Pedofil botrány - habár szerintem túl van tolva

6) infláció

7) magas áfa + random adók, habár ez benne van az inflációban

8) árfolyam


és még sorolhatnám mindkettőt, de mennem kell

márc. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!