Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Biden és Trump fej-fej mellett...

Biden és Trump fej-fej mellett áll jelenleg a közvélemény-kutatásokban, szerintetek ki fog nyerni?

Figyelt kérdés

Én baloldali liberális vagyok, elítélem a populista diktátorokat mint Orbánt, Ficot, Trumpot, Bolsonarot, Erdogant stb De valljuk be, pont a populizmusuk miatt tudnak óriási-többnyire tanulatlan tömegeket megszólítani.


Mivel kellene a demokratáknak kampányolniuk, hogy további 4 évet szavazzanak Joe Biden demokrata jelöltnek, hogy az USA maradhasson a jelenlegi demokrata úton?



márc. 10. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Trump lesz a befutó,ha nem csalják el megint az elnökválasztást!
márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Remélem nem Trump. :). Az idiotább, mint a másik
márc. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Én is hasonlóan gondolkodok, mint te, de sajnos be kell lássuk, hogy az országos szintű közvélemény-kutatásokat ki kell dobni az ablakon az USÁban. Ami számít az az, hogy a billegő államokban melyik jelölt fog több szavazatot kapni, és sajnos most a legtöbb ilyenben Trump vezet.

A demokrata oldalon szerintem magával Bidennel van baj. Egyszerűen rettenetesen öreg már, lehet meg se élné a 2.ciklus végét. Valljuk be, ez nem sok szavazónak plusz pont. A politikájával se ért egyet minden demokrata. Valószínűleg sokan lesznek, akik vagy nem mennek el szavazni, vagy ha igen, akkor egy 3.pártra fognak, ami tovább erősíti a republikánus oldalt, mivel összeségében ők kapnak majd több szavazatot.

Csodák még történhetnek persze, de szerintem jobb, ha felkészülünk a legrosszabbra, hogy Trump lesz az új elnök. Ha őt is szavazzák meg, legalább 3.ciklusért nem indulhat.

márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

"A demokrata oldalon szerintem magával Bidennel van baj."

A republikánus oldalon meg magával Trumppal van baj (ő is öreg és ő is baromságokat beszél). Mindkét oldal rossz jelöltet állított az élre.

Véleményem szerint mégis Biden lenne a jobb. Őt legalább irányban tartja és segíti a csapata, Trump viszont bizonyította, hogy csak a saját (hülye) feje után megy.

márc. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Trump sem fiatal a maga 78 évével.
márc. 10. 09:56
 6/15 A kérdező kommentje:
4) egyetertek. A repubkikanus oldalon Trumppal eleg komoly aggalyok vannak, megis őt választották kb 100%-ban. A demokratáknal meg a mostani elnököt szokás támogatni. Szerintem mindenesetre kemeny kuzdelem lesz. :)
márc. 10. 10:03
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A közvéleménykutatásoknak nincs nagy jelentősége az USA-ban. Még az is előforudlhat, hogy nem az a jelölt nyer, aki a legtöbb szavazatot kapja. Az számít, hogy hány meg melyik tagállamokban nyer a jelölt.
márc. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Remélem Biden nyeri.
márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A billegő államok a lényeg és ott egyelőre Trump áll jobban, de novemberig még sok minden történhet.
márc. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Azt tudni lehet, hogy a republikánusok legnépszerűbbek a vidéki fehérek körében, az evangéliumi keresztények körében, és az idősebb korosztályban. Tehát elmondható, hogy ez egy nagyon jelentős és megbízható szavazói tömb, de az idő nem nekik dolgozik, mert nem a fehéreknek van a legtöbb gyerekük, a kereszténység népszerűsége ott is csökken, és nyilvánvalóan az idősek sem élnek örökké. Ezért is nyert Biden a korábbi republikánus Georgia államban, mert ma már Georgia államnak kb. a fele fehér. Ugyanígy a kisebbségek közül a kubaiak voltak azok a kivétel, akik a republikánusokra szavaztak, mivel baloldali diktatúrából menekültek az USA-ba, viszont a kubai menekültek gyerekei már a demokratákra szavaznak.


Ami miatt Trump nyert 2016-ban, hogy a fehér munkásosztály, aki hagyományosan baloldali volt, beállt mögé, mert azt ígérte, hogy Kínából hazahozza az amerikai ipart. Így nyert például a korábban inkább baloldali Michigan államban. Viszont azért veszített 2022-ben, mert a fehér kertvárosi középosztály, akik meg régen jobboldaliak voltak, inkább a "középszerű unalmas Joe bácsira" szavaztak, mint a provokatív, nagyokat mondó, reality hős feelingű Trumpra.

márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!