Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak emlékezetes történeteid...

Vannak emlékezetes történeteid a tömegközlekedésről?

Figyelt kérdés
Volt már atrocitásban részed?

márc. 12. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Képes volt 5 percen keresztül veszekedni velem a buszsofőr mert a 10 éves gyereknél nem volt diákigazolvány. És ő most honnan tudná, hogy utazhat e ingyen vagy sem:)
márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 DK-s ***** válasza:
84%

Már vagy 15-20 éve történt, de volt.


Jegy nélkül utaztam, és elkapott az ellenőr. Nem hisztiztem, odaadtam a személyimet meg a lakcímkártyámat, és elkezdte kitölteni a papírokat. De látszott rajta hogy szerette volna a balhét, csak pofára esett.


Szép komótosan xarakodott vagy 3 megállónyit, és szóltam neki hogy a következőnél leszállok. Ő meg közölte hogy majd akkor szállok le, ha ő azt mondja. Szinte senki nem volt a buszon, csak ez a két majom.


Nem tudta a kis k'csög, hogy a buszok tárolóterén dolgoztam egy ideig mint szerelő. Amikor lassítani kezdett a busz, jeleztem. Megállt, de ő közben előre ment pár lépést, és szólt a sofőrnek hogy ne nyissa ki. Én egyetlen rutinos mozdulattal nyitottam ki az ajtó feletti szervizajtót, és fordítottam át a pneumatika szelepkarját, és máris lent voltam.


A k'csög ugrott is mindjárt a haverjával együtt, de én csak álltam nyugodtan, és vártam hogy befejezze az írást és visszaadja az irataimat.


Mire visszaadta őket, nem sok hiányzott hozzá hogy összeverekedjünk. Ha a buszmegállóban várakozó faxi nem száll be mellettem, akkor verekedés lett volna. így viszont kis-híján ő lett elp'csázva. A kollégája egész idő alatt kussolt, ő nem folyt bele.

márc. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

#17:25

Jó mese.

De az ellenőrnek szigorúan kivan adva, hogy nem korlátozhat a személyi szabadságodban. Jegy nélkül utazni ugyanis nem bőncsekelmény hanem szabálysértés.

márc. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 DK-s ***** válasza:
58%

#3-nak:


Megismétlem:


"Már vagy 15-20 éve történt, de volt."


Sok ellenőr, túl sokat képzelt magáról akkoriban. Nem tudom hogy most mi van, nagyon rég nem utazom tömegközlekedéssel.


Egyébként azzal én is tisztában voltam amit írtál. Gondolkodtam is azon hogy nem leugrom, hanem szép lassan sétálok le hogy legyen módja megfogni, hogy jogos védelmi helyzetben megbaxhassam a száját a kis b'zinak.


De nem voltam benne biztos, hogy én lettem volna a jobb. Azt láttam hogy a kollégája is tisztában van a helyzettel, és nem avatkozna be.


A végén a megállóban már én csitítottam a csávót aki a védelmemre kelt, mert neki is durván beugatott, és a határán voltunk egy qrva nagy verésnek. Nem verekedésnek, mert én is azonnal beszálltam volna, de akkor átszabtam volna a száját 42-esre. Acélbetétes munkásbakanccsal.

márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Kedvencem amikor a buszsofőr megjegyezte, hogy ne sározzam össze a buszt, miközben nyár volt és hetek óta tartott az aszály... xD


Konkrétan mutattam neki a cipőm talpát, hogy egyetlen deka sár nincsen rajta, erre azt mondja: persze legutóbb is ezt mondták... xD

márc. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
A kellemetlen élményeim nagy része cigókhoz köthető.
márc. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Jeleztem az első ajtónál a 22-es buszon Budapesten, melynek hatására a művelet fény és hangjelzést adott a sofőrnek.

Amikor szóvá tettem a megállón túli útszakaszon, hogy "Leszállnék!", akkor nekiállt pampogni a sofőr velem, mire megkérdeztem tőle, hogy "Volt idejében hang és fényjelzés is! Fáklyát ne gyújtsak és álljak ki Ön elé az ütközőre felkapaszkodva?"


Az meg mindennapos, hogy az ügyeletes provokátor majomkodik valamelyik tömegközlekedési járművön, - szeret szerepelni számos kivagyi bolond (utasnak látszó állat)!

márc. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!