Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit a véleményetek az albérlet...

Mit a véleményetek az albérlet támogatásról?

Figyelt kérdés

Ez is olyan hatást fog elérni, mint a CSOK?

Meglódulnak majd a bérleti díjak?


márc. 19. 14:23
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
márc. 19. 14:24
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Elég kamu szaga van
márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Felemelkednek az albérletárak. Nem ilyen támogatás kell, hanem árplafon, amit a baloldali kormányzatok, városvezetések előszeretettel és sikeresen alkalmaznak. A kiterjedt szociális lakásrendszerekről nem is beszélve, ami a leghatékonyabb megoldás. Akkor nem kell támogatás, hanem az önkormányzat rendelkezésére áll rengeteg lakás, amit alacsony bérleti díjakon lehet kiadni.
márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Egyelőre nem látni részleteket, de van egy olyan érzésem, hogy 25 éves, egyedülállóként, akinek jelenleg van munkája, de váltani szeretne (és nem engedhet meg magának 1-2 hónapnyi munkanélküliséget csak az adminisztráció kedvéért) ez úgy lesz kitalálva, hogy rajtam még pont ne segítsen.
márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nekem az a bajom ezzel, hogy nem szociális alapon történik a támogatás.


Aki 30 feletti, az miből fogja fizetni a megemelkedett albérletet, 250-300 ezerből?

Majd lassan már szobát se lehet bérelni, hanem csak ágyat?

márc. 19. 14:40
 6/20 anonim ***** válasza:
21%

A fiatalok egyik legnagyobb problémája a szülőktől való különválás és önálló élet elkezdése. Jól tapint rá a kormány, hogy ebben próbál segítséget nyújtani a fiataloknak.

Ha megnézitek 200 ezer forintokért mennek az albérletek Budapesten, és ez nem a belváros. Tudom akik itt le fognak pontozni életükben nem volt szükségük albérletre, szóval nem élik át a problémát. Én anno szingliként semmi támogatásra nem számíthattam amikor egy fillért nem tudtam félrerakni mert az albi elvitte a fizum nagy részét. Rengeteg fiatal van ebben most, és mind a jogsi mind az albérlettámogatás nagy segítség lesz nekik. Akkor is, hq gyűlölik a fideszt és kormányváltást akarnak.

márc. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 hypno ***** válasza:
100%

Az albérlet támogatásnak az lehet a lényege, hogy a támogatott albérleti díjaknál frankón rá lehet húzni adó vagy költségvetési csalást, ha a tulajdonos nem adózik. Ott meg az adóval, bírságokkal még többet is be lehet szedni, mint amennyit kifizetnek rá.


De nyilván a lakást kiadók is így gondolkoznak és megemelik a díjakat.

márc. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ugye a CSOK esetében ez még annyira nem drasztikus, mert aki nem tud hitelhez jutni, az megy albérletbe.


De az albérletből hová lehet menni, az utcára?

Vagy hitelt vesznek fel albérletre?:D


Ez már nonszensz.


Ez nagyon rossz irány.

Pláne, hogy amit megspórol (már ha spórol) 30 alatt valaki, 30 felett majd visszafizeti.


Ez max azoknak jó, akik szeretnek bulizni, szülőktől elmenekülni, és elszórakozzák majd azt, amit bérleti díjra költenének.


Na meg az élet 30 után is van, és bizony sokan nem hitelképesek 30 évesen se.

márc. 19. 14:45
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
#6 Mi már régóta beszélünk a horrorisztikus albérletárakról, már akkor is beszéltünk erről, amikor a fideszesek még nagyban tagadták a problémát, és (jobblib kormányhoz illően) nem csináltak semmit. Már réges rég maximálni kellett volna az albérletárakat, és most sem ilyesmit akarnak, de a szociális lakáshálózat nagyszabású bővítése sem cél nekik. Ezek a CSOK-féle "támogatások" nem megfelelőek, mert növelik az árakat, ami elégeti a támogatást, így teljesen kontraproduktívak.
márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
lölö emel majd
márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!