Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz bármi hatása Magyar...

Lesz bármi hatása Magyar Péter hangfelvételének? Eddig is tudta mindenki, hogy korrupt a rendszer, nem mondott semmi újat.

Figyelt kérdés

márc. 26. 22:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eddig se bíztam nagyon az ügyészségben, de most már bizonyossá vált számomra, hogy semennyire sem lehet bízni bennük
márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Rogán minek a minisztere? (többek között a minősített adatok védelmének szakmai felügyeletéért is felelős) "

Nem fogok olyan tudást hazudni magaménak, amiben nem vagyok járatos, de azt tudom, hogy a nemzetbiztonsági szolgálatokat csak 2022-ben rendelték Rogán minisztériuma alá, azelőtt ez nem hozzá tartozott. Márpedig ez az ügy 2021-es. Egyrészt, másrészt pedig az, hogy "minősített adat" kegyetlenül sok mindent jelenthet a nemzeti konzultációs postacímektől kezdve édesanyám TAJ számán át Orbán személyes telefonszámáig. Többet kell mondj nekem ennél ahhoz, hogy elfogadtasd azt, hogy az ügyészi iratokhoz is hozzáférhetett akkor Rogán, pláne megmásítani.


"ez valószínűleg csak feltételezés volt Varga részéről,"

Az Igazságügyi Miniszternek a saját közvetlen munkatársával kapcsolatban jobban hiszek, mint neked, sajnálom. Egyébként sem úgy tűnt, mintha olyan bizonytalan lett volna ezt illetően.

márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Mert ez pont azt jelenti, hogy az ügyészség független ha nem sikerült elsikálni még Polt Péternek se azt amit szerettek volna."

Ez azt jelenti, hogy az agyad leblokkol pár mondat után. Ugyanis folytatódik tovább is az a beszélgetés.


MP: Tehát valaki lehallgatott valamit, és utána már nem tudták kiszedni az iratokból.

VJ: Igen. Igen. Meg elindult, és akkor aztán utána egyre durvábban gyűltek az izék, a bizonyítékok… akkor szóltak a Völnernek, hogy hagyja abba… nem hagyta abba…

MP: Várjál, de ezt mondtad is, hogy szóltak neki.

VJ: Hát és akkor már tavasszal szóltak neki, hát…

márc. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

"Egyébként sem úgy tűnt, mintha olyan bizonytalan lett volna ezt illetően."

És ha biztos volt, akkor mi van?

[link]

Az a helyzet, hogy a felvétel egy magánbeszélgetésről készült. Olyan, mint ha én leülnék apámmal beszélgetni a vacsoránál, és elmondanám, hogy szerintem a szomszéd Pista bácsi leszúrta a feleségét és elásta a kertben. Apám ezt nyilvánosságra hozza, majd jön a rendőrség és felássa a kertet - gondolhatná a gyakori kérdések egyszerű felhasználója. A valóságban viszont kiröhögnek, nem fog történni semmi. Hiszen azt hazudok össze a vacsoránál amit csak akarok. Ennek az egésznek akkor van jelentősége, ha ettől függetlenül más bizonyíték is előkerül és felmerül a gyilkosság gyanúja. Tehát ha találnak a Pista bácsi konyhájában egy véres kést, a felesége meg 3 napja eltűnt, akkor az én kijelentésem terhelő lehet Pista bácsi számára.

Ez a Völner ügy is ilyen, önmagában Varga magánbeszélgetése az ég világon nem jó semmire. Akkor érne valamit, ha ettől függetlenül felmerült volna a gyanú, hogy belenyúltak a nyomozati iratokba, amiről már most kijelentette az ügyészség, hogy lehetetlen. Völner ügyvédje meg elmondta hogy a védencét senki sem figyelmeztette a lehallgatásokra. Innentől kezdve Varga állításai semmit nem bizonyítanak, az egész csak egy magánvélemény egy családi beszélgetésen, ahol nem kötelező igazat mondania. Ráadásul Magyar feleségéről van szó, simán lehet hogy 10 perccel előtte beszélték meg, hogy milyen párbeszédet fognak felvenni. Nem épp a legjobb tanú egy közvetlen hozzátartozó, akivel együtt él az ember.

Jogi hatást ezek alapján kizártnak tartok, politikai fronton meg mindenki tagad. Ha lett volna bármilyen súlyos következmény, már megtörtént volna. Rogán nem 2 héttel ezután fog lemondani, ebben kár reménykedni.

márc. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#8

Ne honnan veszed, hogy próbált beavatkozni? Honnan veszed, hogy ha megpróbálta az politikai okból történt?


#13 "ez az ügy 2021-es" Varga / Magyar állítása szerint mikor jár Rogán megmásítani az iratokat? (a beszélgetés 2023 januárjában készült, ha elhisszük a fél évet az is bőven választások után volt, hogy egyáltalán értesültek róla)


"másrészt" Rogán felelős a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok irányításáért, a polgári hírszerzési tevékenység irányításáért, a minősített adatok védelmének szakmai felügyeletéért. Innen se találsz olyant ami miatt esetleg jogosan járhatna az ügyészségen ahol olyan anyagok vannak amik lehallgatás során keletkeztek? Vagy mert neked kényelmesebb azt hinni, hogy nekik oda nem szabad járni így továbbra is ebben hiszel.


"közvetlen munkatársával kapcsolatban jobban hiszek" A sajtónak hamarabb szivárogtatnak mint ahogy Varga embere be kell menjen az ügyészségre megnézni, hogy mennyire veszélyes az anyag a Fideszre nézve, de szerinted közvetlen munkatársak. :D Miért avatná be ebbe Rogán Vargát, hogy épp meghamisítják az iratokat? Eleve ez lehetséges? Az ügyészség szerint nem. "Ismételten szükséges rámutatni arra, hogy ügyészségi iratok eltüntetése, átírása nem csak jogi, hanem fizikai képtelenség is. Valamennyi, az ügyészségen megjelenő adat, és annak sorsa keletkezésétől kezdve dokumentálva van, ráadásul ezek az adatok nem csak egy helyen vannak tárolva, hanem megjelennek más szervek adattárában is, beleértve a nyomozási bírókat vagy a titkos műveleteket végző szerveket. Minden, az ún. Völner-Schadl ügyben keletkezett dokumentum sorsa ismert, az adatokból feltárható valamennyi cselekmény vizsgálata a vonatkozó törvényeknek megfelelően megtörtént, vagy folyamatban van."


[link]


Illetve még egy, szerinted mennyire életszerű az, hogy szólnak neked, hogy nyomoznak utánad és te továbbra is elveszed a kenőpénzt? Vagy az élet és halál urai (Rogán/Orbán) erről tudnak de nem tudják meggyőzni Völnert fél év alatt, hogy ne rakja már el a milliókat?

Lehet én vagyok naiv de inkább elhiszem, hogy Varga beszélt hülyeséget, mintsem azt, hogy a nagyfőnök leszól de te mezei parasztként tovább vágod magad és a Fidesz alatt a fát.

márc. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
53%

ma 23:15

Ez miben cáfolja az ügyészség függetlenségét? Ha az ügyészség szivárogtatott volna Völner felé még érteném de nem ezt haluzátok hanem azt, hogy Rogán szólt neki. Illetve ha az ügyszség tette volna akkor ők nem szólnak Rogánnak/Orbánnak is?

"MP: Tehát valaki lehallgatott valamit, és utána már nem tudták kiszedni az iratokból.

VJ: Igen. Igen." Mert ha nem hallgatnak le senkit, nincs bizonyíték akkor ki tudták volna szedni a semmit az iratok közül?


Illetve mint kicsit feljebb kifejtettem eleve ez az állítás is érdekes, mert fél évig Völner leszarja, hogy megfigyelik és elveszi a kenőpénzt, pedig elvileg Varga szerint szóltak neki. Szerinted akkor mi a valószínűbb, hogy Varga beszél hülyeséget vagy hogy Völner fogyatékos és még a Fideszes fejesek se tudnak rá hatni?

márc. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Jajj ne már, te tényleg elhiszed, hogy Polt független? Hogy Rogán talpig becsületes és hogy ez az egész korrupciós sztori csupán egy botlás a NER-ben, nem pedig a működésének a lényege?
márc. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Na bukott a már a kormány?
márc. 27. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Varga / Magyar állítása szerint mikor jár Rogán megmásítani az iratokat? "

Nem tudok mindent időrendbe tenni, de egyrészt a "persze, kivetették magukat" nem tűnik meggyőzőnek, hogy minősített adatokról lenne szó, sokkal inkább személyesről, hogy az ő személyeik ne kerüljenek gyanúba. Másrészt pedig a "mondtuk neki, hogy ne folytassa" típusú kontextusból annyi egyértelmű, hogy Schadl-ról a letartóztatása előtt szóltak Völner-nek, ami 2021-es. Harmadrészt pedig ez konkrétan elhangzott:

VJ: "Hát, igazából az a baj, hogy új dokumentumok is mostmár vannak benne, mert látszik

MP: "Ja, mert utólag is hallgatják amikor bent vannak a börtönben"

VJ: "A vádemelésig igen"

Schadl Györgyöt 2021. novemberében kapták el a rendőrök (ami előtt már fél évvel szóltak Völnernek a bajról, tehát tudtak róla), onnantól volt őrizetben. 2022. októberében történt a vádemelés. Nem tartom ésszerűnek, hogy Rogánék kivárják a választásokat az ügy eltussolásával/kárenyhítésével.


"Rogán felelős a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok irányításáért, a polgári hírszerzési tevékenység irányításáért, a minősített adatok védelmének szakmai felügyeletéért."

Ezt már egyszer mondtad, én pedig azt reagáltam, hogy Rogán alá csak 2022-ben kerültek a nemzetbiztonsági szolgálatok. Sokáig fog tartani ez a beszélgetés, ha csak ismételgeted magadat. Először is mutasd meg nekem, hogy már 2021-ben is ilyen "jogosítványa" volt Rogánnak, utána meg prezentált nekem, hogy ez a poszt fel is hatalmazza-e rá, hogy az ügyészségi iratokat megismerje, mert mind mondtam, "minősített adat" sok mindent jelenthet és az csak egy feltételezés a részedről, hogy ezek körébe tartozik az ügyészség munkája is.


" A sajtónak hamarabb szivárogtatnak mint ahogy Varga embere be kell menjen az ügyészségre megnézni"

Magyar ezt is pedzegette, hogy az iratokat a nyilvánosságra kerülés előtt, vagy után sikerült-e befolyásolni:

MP: "És ti nem láttátok, vagy a sajtó meg már látta"

VJ: "Hát, sőt már valószínűleg odaadták és elvileg ezt ők anno átnézték"

MP: "Mármint a Rogánék?"

VJ: "Igen semmi rossz nincsen, de" .... "persze, magukat kihúzatták"

MP: "Az eredeti doksiban, vagy csak ami megjelent?"

VJ: "Javasolták az ügyészeknek, hogy mit kéne kihúzni, de azt nem mind tartották be"

Ebből a beszélgetésből tisztán látszik, hogy Rogánék már hozzáfértek a nyomozati anyaghoz, mielőtt az nyilvánosságra került, máskülönben nem tudtak volna "javaslatot" tenni, amiből aztán "sajnos" nem mindent tartottak be, de "magukat kihúzatták" legalább.

Hogy Völnernek most Varga Judit minisztériumától szólt e valaki, vagy Rogánéktól és hogy Rogán és Varga milyen erősen tartották a kapcsolatot, abból ez nem derül ki, de a történések sarokpontjait Varga felvázolta és minden jel arra mutat, hogy már 2021-ben tudtak az ügyről, szóltak Völnernek és megkezdték az iratok megmásítását.


"Eleve ez lehetséges? Az ügyészség szerint nem."

Miért meglepő, hogy az ügyészség védeni próbálja magát? Ha a tolvajt kérdezed is ártatlannak fogja vallani magát. Ez egyrészt, másrészt az ügyészség nyilatkozata ellentmondásba áll a te feltételezéseddel, hogy Rogánéknak ehhez joguk volt. Ha Rogánéknak joguk lett volna megtekinteni, lemásolni és akár megmásítani az iratokat, akkor nyilván ezekről is kellett, hogy készüljön dokumentáció, egy jegyzőkönyv arról, hogy a Miniszterelnökségi Kabinet mit javasot, mit szedjenek ki az ügyészek az anyagból. De nincs ilyen. Ez egyrészt, másrészt pedig az, hogy egyszerre több szerveren van fent az anyag...Istenem, most tényleg úgy teszünk, mintha a kormánytagok ne egy csapatban játszanának? Mégis mi akadályozná meg Orbánt, vagy Rogánt abban, hogy az Ügyészségről átcammogjon a Belügyminisztériumba, vagy ahova kell, és ott is megmásítsa az iratokat, amíg mindenhol ugyanaz nem szerepel? Márha egyáltalán át kell cammognia és nem elég egy körlevelet írni egy csatolmánnyal, hogy "ez az érvényes változat"...

"Illetve még egy, szerinted mennyire életszerű az, hogy szólnak neked, hogy nyomoznak utánad és te továbbra is elveszed a kenőpénzt?"

Nagyúr a kapzsiság, nem egyedi eset a történelemben. Völner valószínűleg nem vette a lapot, vagy azt hitte, hogy úgyis kihúzzák a bajból. Láthatóan volt is rá szándék, csak "Polt nem volt ura a helyzetnek".

"Lehet én vagyok naiv de inkább elhiszem, hogy Varga beszélt hülyeséget, mintsem azt, hogy a nagyfőnök leszól de te mezei parasztként tovább vágod magad és a Fidesz alatt a fát."

Szóval annak a hülyeségében bízol, ami kedvesebb a narratívádnak. Lehet ezt így is, de sajnos mikor a sajtóban megjelent a nyomozati anyag, mind az 1700 oldal, vagy mennyi, már akkor többen pedzegetni kezdték, hogy valami nem stimmel vele, mintha hiányoznának dolgok. Ki az Tóni, Barbi és Ádám? Az ügyészség miért nem járt utánuk? Csakhogy egy példát mondjak. Ezek a jelek sajnos inkább Varga igazára utalnak.

márc. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!