Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért elitélendő ez?

Miért elitélendő ez?

Figyelt kérdés

Néhány napja volt egy családi összejövetel nálunk. Egy idő után elöjött a politika. Én nem akartam belemenni, mert tudom, hogy veszekedés lenne a végén. Mégis egyik rokonom belekérdezett, hogy én kire szavaztam a választásokkor. Csak annyit mondtam, hogy nem szavaztam senkire(ami igaz is). Erre jött, hogy nekem ez lett volna az első szavazásom, azon az egy szavazaton is sok számít. Erre nem válaszoltam, mert tényleg nem akartam veszekedni. De ő csak nem hagyott békén. Csak mondta és mondta. Végül, mikor látta, hogy nemfog tudni velem a politikáról beszélni elment.


Nem igazán értem, hogy miért baj az, hogy én nem szavaztam a választásokon. Őszintén nem láttam értelmét. Nem volt olyan párt, amivel szimpatizálni tudtam volna és elvileg, a választásokon a szavazóképes emberek fele nem szavazott, ami elgondolkodtató.


Nektek mi a véleményetek erről?

Ha lehet az olyan kommentek kíméljenek, akik meg szeretnének győzni, hogy a követkwző választásokon szavazzak erre meg arra a pártra.



márc. 27. 08:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*következő
márc. 27. 08:38
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Többmillió ember nem szavaz. És ennek a többmillió embernek is köszönhető a jelenlegi politikai helyzet.
márc. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az alapfeltevés az, hogy minden szavazó korú és szavazástól el nem tiltott magyar állampolgár állampolgári kötelessége egy választáson részt venni és szavazatával kifejezni az igényét arra vonatkozóan, hogy melyik párt kormányalakítását pártolja.

Mivel nem lehet nemmel szavazni vagy egyértelműen tiltakozni a szavazólapon a megfelelő helyen ezt hivatalosan jelezve, így annak, aki egyik párttal sem tud azonosulni két lehetősége van:

1. Elmegy és érvénytelen szavazatot ad le. Ezzel a szavazatot számláló bizottság munkáját terheli feleslegesen.

2. Nem megy el szavazni. Ezzel viszont teljesen kihúzza magát minden kötelesség és felelősség alól. Emellett joga sincsen a választások eredményét bármilyen formában méltatni vagy elítélni, hiszen ő nem tett bele a közösbe ezért semmit sem.


Nyilván nálad nincsen utóbbiról szó, hiszen leírtad, hogy nem politizáltál. Ha valaki nem fogadja el a véleményedet, az személyes véleményem szerint nem téged minősít, hanem azt, aki elítél.

márc. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 hypno ***** válasza:
59%

Nem elítélendő.


Ebben az országban 4 évente van lehetőséged arra, hogy kinyilvánítsd a véleményed, hogy a hatalmon lévők jól teszik-e a dolgukat, vagy itt az ideje a változásnak. Vagy élsz a lehetőséggel, vagy nem. A te dolgod.


Amíg nem érted, vagy nem érdekel hogy mi történik az országban és ez mennyiben befolyásolja a további életedet, addig ne is szavazz. Ez a felnőttek sportja.


Az én személyes véleményem, hogy aki "tartózkodik" az sunyi, vagy éretlen.

De téged ez ne befolyásoljon.

márc. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Aki nem szavaz, az nem akar részt venni az ország életében. Innentől, elfogadja a regnáló kormány minden döntését, ha jó, ha rossz számára. Ránézésre olyan, az én 1 szavazatom semmit nem számít, de ha sok ezren így gondolják és nem szavaznak, a vezetők bármit megtehetnek velük. Ezek szerint, számodra most tökéletesen működik az ország, minden rendben van.
márc. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez is egy döntés.

Ha valakit egyáltalán nem érdekel, nincs is képben, az minek szavazzon?

Ha valaki nem tud választani, mert csak sz_ar pártok vannak, akkor kire szavazzon?

Én mindig minden szavazáson részt veszek, de teljesen megértelek. Ez mindenkinek a saját döntése.

márc. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tbh én úgy szavaztam legutóbb, hogy hát egyik se tetszik, de a Fidesz se, szóval fanyalogva behúztam az x-et a legesélyesebb nem-fidesz opcióra, mondván, hogy a fidesz nem jó, ezt már tudjuk, akkor derítsük ki, hogy mit tud más. Max az se lesz jó.
márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Sokan haltak meg azért a jogért amit te nem használsz.
márc. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Mást szekálni emiatt nem jó, de ha pedig nem mész szavazni ne panaszkodj hogy miért szar az út, korház, stb. mert te sem csináltál semmit hogy más legyen.
márc. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

"Őszintén nem láttam értelmét. Nem volt olyan párt, amivel szimpatizálni tudtam volna "

A választás nem csak arra jó, hogy az kerüljön pozícióba, hatalomba, akivel egyetértesz. Arra is jó, hogy akivel nem értesz egyet, az kevesebb hatalomhoz jusson.

Ez kb. olyan, mintha a fideszt támogattad volna szóban, de nem szavaztál rájuk.


"és elvileg, a választásokon a szavazóképes emberek fele nem szavazott, ami elgondolkodtató."

Mi? :D

Kevesebb, mint az emberek 30%-a nem szavazott. Milyen fele? :D


"Nektek mi a véleményetek erről?"

Az, hogy értelmes ember, ha kést dobálnak felé, akkor kitér előle és tesz ellene, hogy legközelebb ne dobáljanak felé kést.

Nem pedig csak várja, hogy beléálljon, mint te.

márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!