Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar nemzetben miért...

HunLo kérdése:

A magyar nemzetben miért nincs egymás felé összetartás miért húz szét?

Figyelt kérdés

#politika #magyar #nemzet #Öszzetartás
ápr. 2. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Turáni átok
ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Gyűlöletpropaganda megtette hatását.
ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

turáni átok legendájáról most hallottam először ,de lerí róla az ,hogy ez csak egy fajta antifelelősségvállalás,anticselekvés arra ,hogy miért ne tedjünk ez ellen semmit illetve arra ,hogy a magyar egy ostoba nép.

Hiába volt olyan sok feltaláló közöttünk(ha ez így van egyáltalán) attól még a nép nagyobb része sajnos ostoba.Még arra sem képesek ,hogy összetartsanak.


És még nem is túloztam.

ápr. 2. 16:57
 4/14 A kérdező kommentje:

ostoba=nem képes felismerni azt ,hogy együtt,csapatban nagyobb az esély a túlélésre.Belső viszályok nélkül nagyobb a túlélési esély.


Most ezt így kell értelmezni.

ápr. 2. 17:01
 5/14 A kérdező kommentje:
De egyébként nagyon jókat írtok jöhetnek még a válaszok!
ápr. 2. 17:07
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Természetes, hogy különbözőképp gondolkodnak az emberek, főleg a politikáról.
ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

,,Természetes, hogy különbözőképp gondolkodnak az emberek, főleg a politikáról."


Ez a része még rebben van ,de az embertelenség az már nincs.

Én minden hol azt találom ,hogy az emberek aláraknak,kegyetlenkednek a másikkal és ennek semmi nem szab gátatt még akkor sem ,ha gyerekről,fiatalról van szó.

Én szerintem egy szellemileg érett társadalomban az idősebbek tanítják a fiatalokat,gyerekeket nem pedig aláraknak,szemétkednek velük.

Egy szellemileg érett társadalom a rosszabb adottságú emberkenek segítenek abban ,hogy beilleszkedjenek a társadalomba nem pedig ráraknak még egy lapáttal.

ápr. 2. 17:22
 8/14 A kérdező kommentje:

,, rosszabb adottságú emberkenek"

Nyílván minden ember jó valamiben ,de ebben nem kellene az embereknek magukra hagyniuk a másikat.

ápr. 2. 17:23
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a magyar nemzet összefelé húz, és úgy verekszik. A társadalmunk Európa egyik leghomogénabb társadalma. Ha van valamilyen idegen, azonnal jön az összezárás, vagy "kirekesztés", vagy talán csak simán rasszisták vagyunk, de a gyűlölet is lehet összetartó erő (bár ez nem pozitívum).


Más szemszögből is lehetünk homogének, például a társadalmunk nincs annyira megosztva, mint nyugaton vagy keleten. Nekünk volt 1 elnökünk, ezalatt Romániának 19. A magyar nép egységes, birka, de egységes.

Külpolitika - megint csak a nyugat és mások, megosztottak. Az ukrán helyzet nagyon megosztja a lakosságot, pár napos felmérés, hogy melyik ország mennyire támogatja Ukrajnát, nagyon vegyes mix. A mi társadalmunk ebben (sajnos?) nem volt annyira megosztott.


Szokásos téma, migráció. Bár ez kapcsolódik a többihez, de ebben is viszonylag egységesek vagyunk. És akkor kérdés a többi államra? Ők egységesek? Egységes lehet egy olyan társadalom egy olyan ország, ahol a lakosok 20%-a például nem is ott helyben született? Lehet egységes egy olyan társadalom, amely kulturálisan és vallásilag nem összeegyeztethető? Lehet egység olyan nagyvárosban, ahol a lakosok 65%-a helyi?


Szerintem geopolitikai vagy történelmi okokból nagyon sok igazán megosztott társadalom van vagy lesz, tőlünk délre vagy nyugatra is. Nekünk alapjában véve nincs nehéz dolgunk, mert nagyon homogénak vagyunk. Civakodás van bőven, kicsit olyanok vagyunk, mint egy rossz család, de mégiscsak család, ha néha utáljuk is egymást.

ápr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt turáni átok, másrészt ma még rátesznek egy lapáttal a (valódi) vezetőink. Amíg egypártrendszer volt, addig egyetértett a nép, mert mindenki utálta az egyetlen pártot. Így hát megteremtették a két politikai oldal látszatát, hogy ki ezt, ki azt utálja, és ezáltal egymást is utálják az emberek.
ápr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!