Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország mikor engedi el...

Magyarország mikor engedi el a fűproblémát, mint ahogy a németek engedték április elsejétől?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=EiYxRMbceH4


Itt egy videó. Meglepődtem, ahogyan Zacher Gábor az ország toxikológusa beszélt erről a fejleményről. A németek ugyanis legalizáltak Április 1-től. Úgy vélem ez azért a magyar politikát is lépésekre sarkallhatná.


Én kereszténynek vallom magam. De ez nem így volt. Emlékszem úgy 21-22 éves lehettem, amikor egyik haverommal füveztünk és mélyenszántó beszélgetést folytattunk Isten létezéséről. Na én akkor döntöttem el, hogy hiszek a jó Istenben. Haverom persze inkább Buddhát favorizálta, de ez az ő dolga. Itt lehet jönni a keresztény alapokkal, de ha én 13-14 évvel ezelőtt fű hatása alatt tettem le a voksom Isten létezése mellett, akkor nem értem a logikát. Hogyan lehetne a fű rossz Isten bárányainak, akiknek Jézus Krisztus a pásztoruk?


Érteném a logikát, ha az alkohol is illegális lenne. Érteném, a logikát, ha a dohányzás is illegális lenne. De így nem értem a logikát.

Voltak hullámvölgyek az életemben. Szívtam néha több füvet a kelleténél, bár már lassan másfél éve nem volt példa rá, hogy füvezgessek.

Azt is láttam egész fiatalkoromtól, hogy aki füvet akart szerezni, meg tudta szerezni. Tök mindegy, hogy 8. osztályos volt vagy főiskolás végzős. Meg szerezte.

Még húszas éveim elején volt egy baráti körünk. Néha összeöltünk és füveztünk is. Aztán a csapat nagy része rövidesen külföldre ment dolgozni. Többen a németekhez. Nem hinném, hogy ők vissza térnének Magyarországra már. Bár, lehet már ők sem nagyon füveznek.

Jelenleg azt látom, a fejlettebb országok sorra legalizálnak. Nálam ez a német legalizálás tette be a kaput. Itt azért már a józan gondolkodású embernek is el kellene elmélkedni a dolgok miértjén, nem hogy a politikusoknak.

(Megjegyzem én sem pénzért, sem fűért, sem a családom akaratáért nem voltam hajlandó elhagyni az országomat, mert akkor hiába folyt volna atyáink vére a történelemkönyveink lapjaira.)


Szerintetek várható érdemi változás ebben a témában? Egyáltalán a magyar mentalitás a vezető politikai fejekben eljut odáig, hogy utánajárjon ennek a témának? A "gyógyszermaffia" vajon mekkora szerepet tölt be abban, hogy legalizáció terén ne történjen érdemi változás? Próbáltátok már a füvet? Mik a tapasztalatok?



ápr. 3. 17:07
A kérdező szavazást indított:
Helyesebb lenne legalizálni a füvet.
Minden jó úgy, ahogy van a magyar drogpolitikában.
Szigorítani kellene a magyar drogpolitikán
37 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
8%
Nem legalizálták, csak egy áprilisi tréfa volt.
ápr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
47%
Soha.
ápr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy a probléma attól nem szűnik meg, hogy bedobod a törülközőt, és feladod az ellene folyó harcot. Németországban is sokan ellenzik ezt lépést, lehet, vissza is fogják csinálni.
ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Na jó, de akkor mindenki ezzel poénkodott?

[link]

[link]

[link]

(Ez februári)

https://www.youtube.com/watch?v=L04EzAYUDfI

ápr. 3. 17:14
 5/35 A kérdező kommentje:

Probléma?

Ezért nem értem a logikát.

Alkohol?

ápr. 3. 17:15
 6/35 A kérdező kommentje:
Pálinka? Probléma?
ápr. 3. 17:16
 7/35 anonim ***** válasza:
22%
A logika az, hogy az alkoholfogyasztás része a kultúránknak, nem tudod belőle kiirtani, ráadásul a mérsékelt alkoholfogyasztók várható élettartama még magasabb is. Ellenben a marihuána csak károkat okoz, és nem része a kultúránknak.
ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Ez az, amit belédsulykoltak. Ázsiából jöttünk. Át a sztyeppéken. Szerinted őseink nem szívtak füvet? Vagy lehet ették.

Része a kultúránknak a kender. De kigyomlálták a füvet. De azért még rejtett zeg-zugokban megterem.


Szerinted a jó öreg magyar kötelet miből csinálták? Ott áztatták a kendert a folyóparton és baromira nem nézték a THC tartalmát.

A jelenkori kultúrának is része a kender. Csak akik ellene vannak, azok nem láthatják, hiszen törvénybe ütközik.


Én a Viktorra szavaztam. Nem a kender politikája miatt, hanem mert a többi lehetőség hogy is mondjam csak, hagyott némi kívánni valót maga után. De ez a kender fóbia? Ezt nem értem.


A kender pedig nem hogy része a kultúránknak, hanem az őskultúránk része, hiszen nélküle pucéran jártunk volna. Illetve jártak volna őseink.

ápr. 3. 17:32
 9/35 A kérdező kommentje:

Hehe, kutakodtam:

[link]

ápr. 3. 17:36
 10/35 anonim ***** válasza:
19%
A magyarok erre nincsenek felkészülve, így marad a "jó" pálesz.
ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!