Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudnék függetlenként...

Hogyan tudnék függetlenként nyerni az önkormányzati választáson képviselői mandátumot?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve kezdtem egy petíciót hogy ahol lakok indítsanak egy buszjáratot. Össze is jött 100-150 aláírás de nem történt semmi. Amíg házaltam egyesek megkértek, hogy karoljam fel az ő problémáikat is, amikről ugyanúgy készültek petíciók és visszadobta őket az önkormányzat, pont mint az enyémet.

Szóval van nagyon maximum 200-300 fő akik még esetleg szavaznának is rám de ez egy 5000-res választókör, itt 7-800 szavazatokkal szoktak nyerni.

Az ellenzékkel már beszéltem de természetesen már van jelöltjük a választásra... bár én egyébként is fogok indulni.


Igazából engem nem érdekelne ez az egész képviselősdi csak elegem van belőle, hogy egy helyi lakos helyett mindig valami hülye párt libling irányítja ezt a területet aki kilométerekre lakik innen és néha napján ki is jön egy csekkolásra aztán nem tesz semmit.

Ha megcsinálnák azt a 3-4 dolgot ami napi szinten zavar minket vissza is lépnék de már vagy egy éve tud mindenki ezekről a problémákról és rendre nem történik semmi.



ápr. 3. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha egy kis faluban vagy varosban élsz ahol ismernek az emberek és szimpatikus vagy a többségnek akkor simán nyerhetsz.

Ott a példa Veresegyház.

ápr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dávidit kérdezd, sőt ő segít is neked,, motivál,


Rendes gyerek a Dávid.


Csak Janicsak. 🍻

ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 PMC Wagner ***** válasza:
100%

próbáld meg. Petíciók mellett próbálj meg kultúr programokat is szervezni hogy minél közkedveltebb legyél a helyieknél stb. Írj valami rövid de lényegretörőbb választási programot hogy mit csinálnál másképp mint a jelenlegi (ahogy írtad vannak gondok így ezzel nem lessz probléma szerintem)


Sok sikert kívánok :)

ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbálj beszélni a többi helyi emberrel, akik ott élnek, ezért őket is ugyanúgy érintik az általad képviseltek problémái. Jusson el minél több emberhez, hogy te foglalkozol ezekkel a dolgokkal, milyen megoldásokat találnál rá.

Ha nem tudják, hogy egyáltalán létezel és mikkel foglalkozol, akkor nem fognak rád szavazni, mert először a szavazólapon látják a nevedet és fogalmuk sem lesz, hogy ki vagy és mit akarsz. Ha már találkoztak veled és a terveiddel, akkor nagyobb eséllyel fognak téged támogatni. De mivel a kormány és az ellenzék is komoly kampányt folytat valószínűleg helyi szinten is, meg országosan is, hogy az ő jelöltjükre érkezzen minél több szavazat, így neked sokkal nehezebb velük versenyezni.


Próbálj meg a helyi közösségekben élőben, Facebook oldalakon, csoportokban és egyéb helyeken is megjelenni a témáiddal. Ha van rá lehetőség, akkor a helyi újságban, tévében, rádióban is, de ezeket a helyi médiumokat általában az önkormányzat működteti, így nem biztos, hogy hagynak egy kihívót érdemben bekerülni, de azért próbálkozni érdemes lehet vele.

ápr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!