Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánék miért pumpálták fel...

Orbánék miért pumpálták fel mesterségesen az ingatlanárakat?

Figyelt kérdés

Mi lehetett a motiváció mögötte?

Őket nem zavarja, hogy így csomó családnak a jövőben sosem lesz saját háza?

Így hogy várják el hogy bátrabbak legyenek a fiatalok gyereket vállalni.


Kulturált, méltóságteljes, válaszokat, vitát kérnék lent.



ápr. 3. 23:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Mert az övék az építési vállalkozások.
ápr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak terelés a hangfelvételről, kegyelmi ügyről, mátrai erőműről… ja.., ezt már az ellenzék is kezdi elfelejteni
ápr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
28%

Európában mindenhol elszálltak az ingatlanárak.

Tehát nem Orbánék pumpálták fel, hanem a mértéktelen bevándorlás.

ápr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%
Az összes NER-es phasznak ingatlanban és építőiparban van a vagyona nagy része. Szerinted? Pont leszarják ők az átlag embert.
ápr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
10%

Egyrészt, hogy segítsék a nagycsaládosokat az otthonteremtésben, másrészt meg pörgessék az építőipart, amely az egyik legnagyobb foglalkoztató és sok hátrányos helyzetű, képzetlen embert is felszív. Az otthonteremtés segítése (CSOK), családosoknak a felújítási programok szavazatszerzés szempontjából is jól jött, sokan értékelték.


Aztán, ahogy az előző is utalt rá, nem csak ezek miatt drágult az építkezés, sok dolog független a kormánytól. A korábbi nemzetközileg alacsony kamatkörnyezet miatt sokan vettek fel nagyobb hiteleket ingatlanra, ez egész Európában, az USA-ban, Ausztráliában... is így volt, az élénkülő kereslet pedig felhajtotta az árakat. Másik dolog, hogy az EU rendeletei is egyre szigorúbb követelményeket ír elő az ingatlanokra, egyre nehezebb megfelelni az építtetőknek a szabályoknak, ez is drágítja az építkezést. Aztán még jött a háború, elszálló európai energiaárak, ami begyűrűzött az alapanyagárakba is (dráguló tégla, cserép, üveg, cement...). A szankciók az európai fa árát is megnövelték. Az Ukrajnában elpusztuló, kieső acélgyárak a betonacél árát repítették magasba (korábban Ukrajna fedezte az európai igények harmadát). Az Oroszország elleni szankciók az acél termékek terén is lehettek hatással.

ápr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
18%

"Orbánék miért pumpálták fel mesterségesen az ingatlanárakat?"


Hogy jó drágán eladjam/kiadjam Neked!!!


Még több ingatlant Nekem!!


(Meg majd a kölykeim a kölykeidnek, remélem)

ápr. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

#23:43 háború előtt szállt el. Közvetlenül a családtámogatási rendszer elkezdése után, hirtelenséggel, nagyon gyorsan.

A fizetések nem nőttek arányosan vele.


#23:52 trollnak ne reagáljatok, ne etessétek, jelentettem.

ápr. 4. 00:26
 8/28 anonim ***** válasza:
28%

#7


Kereslet-kínálat. Ahogy mondtam a CSOK és az olcsó hitelek megnövelték nagyon a keresletet, az ingatlankínálat viszont ehhez képest szűkös. Aztán a háború is drágította az építkezést, kevesen engedhetik meg maguknak az új ház, lakás építését, így a kínálati oldal sem bővül megfelelően, nem éri meg most új projekteket indítani, az építtetők nem tudják kitermelni a megemelkedett építési költségeket.

Nálunk még nem lépték meg, de tervben van a baloldalon a német módszer átvétele, mely a lakás bérleti díjakra vezetne be hatósági árat. Ennek előnye, hogy le lehet szorítani a bérleti díjakat, elérhetőbb lesz a lakhatás a bérlők számára, hátránya, hogy elriasztja a tőkéseket az ingatlanbefektetéstől, bezuhannak, leállnak az építkezések, így hosszú távon fokozódik a hiány a nagyvárosok ingatlanpiacán. Ilyen környezetben bérlakást is nagyon nehéz találni, hiánygazdaság alakulhat ki, mint amit láttunk a benzinnél is pár éve a hatósági árak bevezetése után Magyarországon vagy korábban a szocialista rendszer általános hiánygazdasága (de Kuba, Venezuela manapság is jó példa).

ápr. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

#8: A szűkösön akadt meg a szemem. Ez általánosítás. Van, ahol tényleg szűkös a kínálat, felkapott környékeken, de többnyire nem az.

Ugyanis továbbra is fogy a lélekszám. A népesség-boom idősei is fogynak (sajnos, idősek már) vagy idősek otthonába kerülnek, a gyerekeik, unokáik pedig szeretnék pénzzé tenni a megüresedett ingatlant.

Aki már hónapok, vagy évek óta nem tudja eladni az ingatlanát, az is kitarja az árat, sőt gyakran látom, hogy még emel is. Mert úgy gondolja, hogy a magas meghirdetett árat is utoléri majd a piaci ár.

Az ingatlan befektetési eszköz lett. Ezért alakult így.


Az az átlagemberek szerencséje, hogy az élelmiszerek romlandóak, nem tárolhatók befektetésként, mert különben lennének, akik ebből is befektetési eszközt csinálnának és sokan éheznének, mert nem tudnák megfizetni az ételt.

Az előbbivel nem vicceltem. Most már amiben élünk, ez nem kapitalizmus, mert annak még voltak szabályai, elvei, hanem egy új, szabadrabló világrendszer.

ápr. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
44%

Azért, hogy ezt az eszelős NÁCI tenyészprogramjukat megvalósítsák.

Annyira felemelték az ingatlanárakat, hogy átlagos anyagi lehetőséggel ne tudjanak lakáshoz jutni az emberek, csak államitámogatással. És így lakhatásért cserébe, nem kivánt gyerekeket lehet kizsarolni az emberekből.

ápr. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!