Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Városliget a felújítás és...

Városliget a felújítás és átadás után két évvel, hogy látjátok, tetszik vagy nem ?

Figyelt kérdés

A Liget Budapest project 2013-2022 között zajlott, 2022-re gyakorlatilag átadtak már minden területet és épületet használatba. Fidesz párt erőltette a felújítást, míg az ellenzéki pártok jelentős része ellenezte a felújítást.


2 évvel az átadás után mi a véleményetek a Városliget kinézetéről, épületeiről és funkciós használatáról?



ápr. 4. 18:04
A kérdező szavazást indított:
Tetszik, jól néz ki a park
Nem tetszik, rondább lett, mint korábban volt
Tetszik is, meg nem is
9 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Túl sok lett az épület.
ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma tekertünk ki a gyerekekkel a jó időben. Még van pár építkezés folyamatban. Nekem egyébként tetszik, szép lett, régen nagyon lepusztult volt, ideje volt már rendbetenni, de még lenne mit fejleszteni rajta tovább is.
ápr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ekkora volumenű projektet nem szélsőségeiben ellenzem/támogatom szinten kell nézni, hanem mélységeiben.


Egyik oldalról nyilván jó a felújítás, funkciók hozzáadása. Másik oldalról nekem a megalomán, pénzpazarló, túlzottan giccses épületekkel van a bajom.


Magyarország egy alapvetően szegény ország, szerintem sokkal inkább kellene (illetve kellett volna) a takarékosságra, átgondoltságra törekedni. Ezzel nem azt mondom, hogy építsünk mindenhova beton panellakásokat, de vannak jó példák a világban.


Egyetemen nekünk mindig a Portugál építészetet hozták példának. Ők sem egy gazdag ország, mégis tudnak építészetileg, tartalmilag igényeset alkotni átgondolt, nem pénzpazarló módon.


Nálunk meg elment az egész a "mutassuk meg" irányba, mutassuk meg, hogy mi gazdagok vagyunk, hogy az országnak jól megy, nekünk van miből dőzsölni. Tipikusan balkáni nagyravágyás.


Nyilván megvan a politikai háttér is, hiszen állami projekt, költséghatárok nélkül, sokszorosan túlárazva. Nekik nyilván az a jó, ha minél drágább, annál több kerül a zsebbe.


Szerintem meg lehetett volna csinálni a parkot kisebb anyagi volumenben ezen épületek átgondoltabb formájú hozzáadásával is.

ápr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Rendezettebb lett, de nem is ez volt a kifogás, hanem hogy a kevés budapesti zöldfelületet még jobban beépítik a klímakatasztrófa kellős közepén széleskörű társadalmi egyeztetés nélkül.
ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!