Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar Péter csak az ellenzéki...

Magyar Péter csak az ellenzéki tortát szeleti tovább, végre kutatások szerint is látszik, hogy nem Fidesz szavazókat csak ellenzéieket vonz be, mi a véleményed erről?

Figyelt kérdés
Momentumot a bejutási küszöb alá lökte, DK-tól is elszívott szavazókat , de semmi érdemleges nem történt. Ha maradna ez a felállás ugyanúgy 2/3 lenne.
ápr. 5. 19:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%
Várható volt.Mindig lepontoznak pedig màr többször leìrtam,hogy "kiàbràndult fideszesek" nincsenek,erre nem érdemes kampányt épìteni
ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Aki eddig fideszes volt, az is marad mindörökre.
ápr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Fideszesek jót röhögnek Petikén, kirúgták a milliós állásából, mint kiderült még Mészároshoz is jelentkezett, de emiatt bukó volt és akkor előállt :DDDDDD


Igazi lúzer, igazi baloldali. De legalább az ellenzéki birkák az egyik legelőről a másikra ugrottak és arról álmodoznak, hogy kormányt váltanak :DDDDDDDDD

ápr. 5. 19:55
 4/21 anonim ***** válasza:
53%

Ezzel semmi baj nincsen, az ellenzék akkora tábor, ami vetekedni tudna a Fidesszel valójában számát tekintve, ha a bizonytalanokat magához tudná vonzani egy karizmatikus ellenzéki vezető.


Az ellenzék azért esélytelen, mert 1.) feldarabolt, 2.) aránytalan választási rendszer van.


Ha valaki magához tudná vonzani az ellenzéki szavazótábort egy tömbbe, akkor a bizonytalanokat a maga pártjára állíthatná (azok általában az esélyesnek vélt jelölthöz, potenciális győzteshez húznak).


Nem is kell a Fidesz kb. 2 milliós törzsszavazói magját megpróbálni elszipkázni (azokat a szektásokat lehetetlen is kb.), elég az ellenzéket egyesíteni és a bizonytalanokat megszólítani + a politikailag inaktív tábort mozgósítani.


Magyar Péternek sikerül olyan rétegeket is megszólítani, akik korábban sosem politizáltak. Munkaadó vagyok és pár napja egy olyan alkalmazottam kért szabadnapot, hogy elmehessen a tüntetésére, akit azt hittem, nem is érdekel a politika (21 éves, eddig sosem szavazott még itt, Erdélyben sem, nemhogy Magyarországon, látszólag csak a bulizás érdekelte mindig).


Én Magyar Péterben ugyanúgy nem hiszek, mint Orbán Viktorban vagy bármelyik politikai álmessiásban - de elengedtem, mivel az emberekben viszont hiszek. A társadalomban magában, amelyik, ha változást akar, kitermeli magának a változást annak a vezetőjét is.


Mindenesetre én, határon túlról nézve is, azt tapasztalom, hogy Magyar Péter megmozgatja az embereket, olyanokat is, akiket eddig a politika nem is érdekelt!

ápr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg annyira jó a Fidesz, hogy ennyire hűségesek hozzá a szavazói?


Azért kérdem, mert 14 évük lett volna arra, hogy az országot Ausztria szintjéhez közelítsék, de ez nem sikerült, sőt. Ráadásul épp a legfontosabb területeken vannak a legnagyobb problémák: egészségügy, oktatás, fiatalok kivándorlása. De lehetne még sorolni: fiatalok lakhatási problémái, rekordalacsony születésszám, rekordmagas infláció, rekordmagas áfa, közutak gyatra minősége, ősrégi vonatok/vasutak stb.


Miért ragaszkodnak ennyire a Fideszhez? Egyedül a propaganda az, ami világszínvonalú.

ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%

A másik egy Németországban élő házaspár barátom: a srác itthoni, erdélyi, a felesége magyarországi és mindketten Magyarországra mennek a tüntetésre.


Nekem szinte hihetetlen is kicsit, ez a srác is olyan, aki még itthon se szavaz, nemhogy Magyarországon, eddig le se xarta a magyarországi politikát.

ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%
2) szerintem nem igaz. Vannak "vérfideszesek" azok menthetetlenek, mert sajnos teljesen mas vilagban elnek, egyfajta buborekban. De a kegyelmi botrany sokaknal kiverte a biztositekot, sokan elnek rosszabbul mint 14 éve. Azert ez eleg sok fideszes szavazot el tudott bizinytalanitani. Ha most lenne egy eros osszefogas, turi nem lenne mar meg a 2/3. Szerintem...
ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#7 Milyen erős összefogásról beszélsz?


Petike egyedül indul, DK meg a többi kommunista párt együtt, a többi törpepárt meg külön, jól felszeletik a tortát, Fidesz meg behúzza a 2/3-ot ennek hála.

ápr. 5. 20:03
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

7) Tegyük hozzá: valódi kétharmaduk 2010 óta sosem volt, de még megközelítőleg sem (2014-től kezdve mind a mai napig MINIMUM 10% választotta el őket egy valódi kétharmadtól - de legtöbbször inkább 15%!).


A mandátumarány, amit a választási törvénnyel, a körzethatárokkal és a győzteskompenzációval varázsolnak maguknak, köszönőviszonyban sincs a valódi támogatottságukkal, ami az elmúlt 15 évben 48% és 54% között mozgott!


A kétharmad 66,6666...%-nál kezdődik, ugyebár

ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy érdekes most már még egy pedeszes is jó lenne az ellenzéknek mi?
ápr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!