Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt, hogy akár...

Miért hiszik azt, hogy akár pár százezres békés tömeg is képes kormányt buktatni?

Figyelt kérdés
Nem mondom, hogy a földdel kell egyenlővé tenni a fidesz székházat, azt sem, hogy el kell foglalni a tv székházakat. De hiába vonulgat békésen akár 1 millió ember is, a (mindenkori) hatalom ettől nem fog megrettenni. Megmondta a fletó, majd megunják és hazamennek. És ez így is van. Először sok ember van, ezen felbuzdulva a következőn már rengeteg, majd szépen elkopnak. Mert változás ettől nem lesz. Miért csinálják ezt, pusztán azért, hogy az emberek kedvét letörjék, és minden menjen ahogy eddig?
ápr. 6. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy egymilliós tömeg már ki tudja kényszeríteni a kormány lemondását és az előrehozott választások kiírását.nem kell ehhez semmilyen fegyver.
ápr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Mert az emberek el akarják hinni, hogy tényezők.


1. Max. ha sztrájkba kezd, vonulgatással miért tudná?

ápr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Mert elvakultak. Kormányt buktatni manapság már erőszakkal se nagyon lehet.
ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

#1 Hogyan?

Hogy képzeled ezt?

2 év múlva lesznek parlamenti választások. A közvéleménykutatások szerint egy előrehozott választás esetén ma éppen úgy fidesz-kdnp kormány lenne nagy többséggel, a fidesz-kdnp szavazói nem tűntek el. Éppen úgy ott vannak sokkal többen, mint a teljes ellenzék szavazótábora.

Összegyűlik 1 millió ember Budapest utcáin, OK. ÉS?

Azt gondolod Orbán kinéz az ablakon és azt mondja: ja, ha most van itt 1 millió ember akinek nem tetszik amit csinálok, de van amúgy 3 millió akinek meg igen, akkor én most lemondok?

Mégis miért mondana le? Mi változott 2022 óta? Miben más a mai helyzet ahhoz képest ami 2022-ben a választás napján volt?

Akkor is volt 2 millió ember akiknek az ellenzéki összefogás tetszett és akkor is volt 2,7 millió ember akik nem Orbánékat akarták kormányra. Mi ehhez képest más most?

Mindössze az változott, hogy a 3 millió akkori fidesz-kdnp szavazóból valamennyi most nem szavazna de éles esetben abból a 2,7 millióból több százezer viszont inkább Orbánék mellé állna, mint a balliberálisok mellé. Ami jelentős változás volt, hoyg a balliberális szavazótábor már nem az ellenzéki összefogás pártjai mellett áll, hanem egy új messiás mellé sorakoznak fel.

Most ha beáll a többi ballib ellenzéki párt is ebbe a megmozdulásba, akkor teljesen megszűnnek létezni, az összes szavazójukat elvesztik. Ha meg nem állnak be akkor nem jön létre semmiféle ellenállás, hatalmas 1 milliós tömeg soha.

Komolyan nem értem. Ott van a történelem nem i távoli eseménye, a 2006-os megmozdulás. Akkor egy kis többséggel felálló kormányzat ellen volt valóban népharag, mert nem valami botrány derült ki ahogy előtte meg utána rendszeresen az mszp-szdsz kormányokról, hanem az, hogy elcsalták magát a választást és hazudtak tudatosan. Akkor az első nagy felháborodásból sem lett 1 milliós tömeg, a későbbi október 23-i megemlékezéseken sem volt ekkora békés gyülekezet sem és a budapesti események közben még a közel háborús helyzetben sem voltak ennyien sehol.

Ha akkor, 2006-ban nem mentek az emberek semmire egy nyilvánvaló választási csalással, kis többséggel kormányra került hatalommal szemben akkor mire számítasz most amikor ilyen hatalmas többsége van a kormánynak a parlamentben és a szavazótábora bőven elegendő lenne egy hasonlóan nagy számú parlamenti többség eléréshez?

ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Oké, melyik ellenzéki párt bírja a szavazók többségének a támogatását? Vagy úgy is kérdezhetem, hogy melyik ellenzéki pártnak van több szavazója mint a fidesznek?

Ha már kormányváltás a téma.

ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Az ellenzék célja most az önkormányzati és EU-s választások előtt a szavazópolgárok aktivizálása a maguk oldalán.

Egy langyos társadalmi közegben az embereket nem érdekli, hogy melyik ingyenélő politikus jut megint évekre zsíros álláshoz, a választók harmada el sem jár szavazni.

Viszont egy felhergelt polgár hajlamosabb a választáson a szavazatával véleményt nyilvánítani, így az ellenzéki körök most ütik a vasat, amíg az meleg.

Ebből mondjuk lehet is tudni, meddig tart majd a Magyar Péter jelenség: kb. őszig.

ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

#6 Ezt értem és ez jogos is. De Magyar Péternek nincsen pártja, nem indul a jelenlegi állás szerint sem az EP, sem az önkormányzati választáson.

Most mozgósítják az ellenzéki szavazókat. Rendben. de amikor ott lesznek a szavazófülkében és keresik a szavazólapon hova húzzák az X-t akkor csak olyanokat fognak látni akikre nem akarnak szavazni. Jelenleg éppen az ellenzéki pártok vesztenek szavazókat, akik nem tudnak senkire szavazni helyettük. Ennek mi értelme azon kívül, hogy kiesik a momentum is az EP-ből meg kevesebb baloldali, liberális pártkötődésű önkormányzati képviselő meg polgármester lesz?

ápr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A fidesz most is csak a választási rendszere miatt kapott 2/3-ot. Talán 50 százalék szavazott rájuk, vagy kicsit több. A 2006-os választások elcsalása és a mostani között nem érzel párhuzamot? Oké, én nagy ívben kerülöm a 🍊okat, de megdöbbenve tapasztalom, hogy a környezetemben elenyésző számban vannak jelen. Pedig kisváros. Nyugdíjas tarárnő szomszéd, (nagyon jó és emberséges tanár volt, szerintem nincs olyan diák, aki nem szerette) családja is értelmiségi, igazgató, orvos, mérnökök. És ők is azt mondják, hogy nem értik, hogy lehet ennyi sötét ember...
ápr. 6. 10:27
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

#8 "A fidesz most is csak a választási rendszere miatt kapott 2/3-ot. Talán 50 százalék szavazott rájuk, vagy kicsit több."

Mindig, minden időben és minden országban azért alakulnak úgy a parlamenti viszonyok mert épp olyan a választási törvényük. A briteknél csak egyéni mandátumok vannak. Lehetne akár 40%-os országos támogatottsága is egy pártnak, ha nem tud sehol egyéniben mandátumot nyerni akkor 1 képviselőjük sem lesz a parlamentjükben. Ott is mindig csak a választási törvényük miatt van az adott kormány többségben.

Ahogy a franciáknál is csak a választási törvényük miatt lehetséges, hogy az első fordulóban közel 30%-t szerző párt mégis a parlamentben végül jelentős többséget szerezve 308 képviselővel alakíthat kormányt, míg a fele akkora támogatottságú másik pártnak meg 2%-a sem lesz és csak a 8 egyéniben győztes mandátumukkal lesznek képviselve. Ettől még ott demokrácia van és mindenki elfogadja, hogy ez a választás eredménye.

A magyar választási rendszerben IS az egyéni mandátumok döntenek, a listás szavazás itt csak KOMPENZÁCIÓ! Hogy ne lehessen olyan aránytalanság, mint a brit rendszerben, és azok is jelentős képviselethez juthassanak akiknek egyéniben nem sikerült mandátumot szereznie de amúgy sokan vannak.

"A 2006-os választások elcsalása és a mostani között nem érzel párhuzamot?"

A 2006-os választásokon a csalást bíróság is kimondta. Sajnos már későn és emiatt a választás eredményét már nem változtatták meg. Nem egyes szavazófülkékben vagy választási kampánysértésekkel, hanem hogy az akkori gyurcsány kormány szándékosan vezette félre a magyar választópolgárokat azzal, hogy a törvényekben megszabott időponthoz képest szándékosan nem engedték nyilvánosságra kerülni a gazdasági adatokat az ország előző évéről. Azok az adatok egy az egyben igazolták a fidesz állításait és rengeteg szavazó más döntést hozott volna, ha tudják, hogy amit az mszp-szdsz politikusai állítottak a gazdasághelyzetéről, teljesítményéről, az nem igaz.

Az, hogy más szabályok szerint kell szerepelni a választáson, meg hogy nem tartjuk be a törvényeket, nagyon nem ugyanaz. Nekem nem, neked miért?

"Oké, én nagy ívben kerülöm a 🍊okat, de megdöbbenve tapasztalom, hogy a környezetemben elenyésző számban vannak jelen."

Tudod a környezetemben én is kevés fideszessel találkozom. Ennek egyszerű oka van, aki ballibes az mindig nagyon hangosan, nagyon vehemensen hozza ezt mások tudtára és bárkit aki más véleményt mer mondani azt azonnal lehurrognak, utána is állandóan belekötnek. Van ilyen kollégám, van ilyen családtagom, volt ilyen főnököm is. Ebből következően aki nem ballibes az ezt nem hangoztatja. Nekem nem az határozza meg a másokkal való kapcsolatomat, hogy hova szavaznak, ezeknek az embereknek - és feltételezem neked is - viszont igen. Tehát ha van is ilyen ember a környezetedben, mert bizonyosan sok van, azok ezt nem mondják el neked, mert tudják, hogy akkor mire számíthatnak tőled. És nem kell a mese, a narancsozásod meg a többi szóhasználatod pontosan megmutatja, hogy vélekedsz azokról akik nem ugyanazt gondolják, mint te.

Közel 6 év után tudtam meg egy kollégámról, hogy ő is fideszes, miközben már az első hónapokban tudtam másik 4-ről, hogy igen erősen ballibek, 1-ről meg hogy jobbikos. Ahogy megtapasztaltam már sokszor, hogy amint kiderült a véleményem, azonnal támadtak, szemétkedtek vele, holott normális beszélgetésben korábban semmi gondjuk nem volt velem. Így leszoktam róla, hogy ezt bárkinek is hangoztassam. Mondom a véleményem, kérdezek, kijavítom amikor tévednek, elmondom a valós történéseket és várom, hogy maguk értsék meg hol hibás a gondolatmenetük, az érvnek gondolt mondataik. Nagyon sokan az ismeretségi körömben ma sem tudják hova szoktam szavazni, miközben tudják, hogy sokat foglalkozom a politikával. Mivel nekem eszem ágában sincsen leszólni, megsérteni, leminősíteni a másikat, csak mert mást gondol mint én, másra szavaz mint én.

Talán megpróbálhatnád, hogy nem vagy alapból bunkó másokkal és akkor kiderülne, hogy sokkal színesebb a világ, mint ahogy azt te most látod!

ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nyugdíjas tarárnő szomszéd, (nagyon jó és emberséges tanár volt, szerintem nincs olyan diák, aki nem szerette) családja is értelmiségi, igazgató, orvos, mérnökök. És ők is azt mondják, hogy nem értik, hogy lehet ennyi sötét ember..."


Ezek az értelmes emberek meg tudnák mondani, hogy melyik ellenzéki pártnak vannak kiváló szakpolitikusai, és melyikre kell szavazni, hogy bukjon a fidesz? Mert amikor erre rákérdezek az értelmesnek beállított embereknél, csak hümmögnek, vagy megsértődnek. A sötétség valahol itt kezdődik, amikor rém egyszerű kérdésre 2010 óta egy értelmes, cáfolhatatlan választ nem bírnak kinyögni értelmiségiék. De azzal is beérem, ha esetleg te írod le kérdező, terelés nélkül, ha már fortyog benned a tudás.

ápr. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!