Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csak a baloldal határozz...

Miért csak a baloldal határozza meg milyen szavakat szabad használni?

Figyelt kérdés
A kulturális térben erős baloldali túlsúly van világszerte. Ezért sok régen teljesen bevett szót pejoratívnak bélyegeznek és nem szabad használni. Ilyen például a zsidó, cigány, b.zi, stb, pedig mindenki tudja miről van szó és sok érintett csoporthoz tartozó ember is használja magára. Sok jobboldalinak is fontos lenne, hogy ne legyen tiltva ez.

ápr. 6. 10:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

18

Egyetértek, legyen szabad mindenből viccet csinálni, a másik oldalnak meg legyen szabad erről negatív kritikát megfogalmanzi, és egyiket se szankcionáljuk, amíg nem megy át becsületsértésbe vagy uszításba.


20

A szabadságba beletartozik, hogy ha nekem úgy szottyan, akkor szabadosan viselkedem, és pont lényegtelen, hogy ezen ki sértődik meg.

Én például mérhetetlenül sértőnek találom, amikor azt mondják, hogy a nő helye a konyhában van, de ettől még eszembe sem jutna azt szorgalmazni, hogy tiltsák be ezt a véleményt. Ugyanígy sért, hogy bizonyos keresztények szerint bűnös vagyok, amiért házasság előtt szexelek, de ettől még joguk van ezt mondani / gondolni. Megalázónak érzem, hogy valaki utánam füttyög az utcán, de nem gondolom, hogy jogi következményei kéne legyenek.


Röviden: teljesen irreleváns, hogy ki min sértődik be.

ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
19-esnek címeztem az első bekezdést.
ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
44%
Én úgy vagyok vele, hogy a jobboldaliak nyugodtan használhassák a cigány, zsidó, b.zi jelzőket a baloldaliakra, meg akikre csak akarják, de akkor a baloldaliak is használhassák hiszti és sértődős picsongás nélkül a jobboldaliak felé a pedofilok, látens b.zik..stb. jelzőket, deal?
ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Egyetértek, legyen szabad mindenből viccet csinálni, a másik oldalnak meg legyen szabad erről negatív kritikát megfogalmanzi, és egyiket se szankcionáljuk, amíg nem megy át becsületsértésbe vagy uszításba."



Ezzel én is egyetértek.



"Ugyanígy sért, hogy bizonyos keresztények szerint bűnös vagyok, amiért házasság előtt szexelek, de ettől még joguk van ezt mondani / gondolni."


A keresztények szerint Isten előtt bűn a házasság előtti szex.

Ha te nem hiszel Istenben ez miért zavar téged?

Ez olyan mintha nekem azt mondanák hogy, Micimackó előtt bűnös vagyok, ha ezt meg azt csinálom.

Akkor meg kit érdekel engem.



#23 Az lenne a az igazi, ha végre minden rendben menne, és nem azért nem használnák az emberek ezeket a szavakat mert tilos, hanem azért, mert már nincs tovább szükség rájuk és már nem akarjuk használni őket.

ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

25

Téves következtetés, hogy ateista vagyok. Turbókeresztény közegben nőttem fel, és bár a vallástól és az egyháztól teljes mértékben elfordultam, a magam módján továbbra is hiszek istenben.

De nem ezért bántanak a szexuális életemre tett megjegyzések. Egyszerűen zavar, hogy belepofáznak, és sértőnek találom a "bűnös", "parázna", "rossz életű" kifejezéseket.


Amúgy meg tök szubjektív. Van akit zavar, van akit nem, de továbbra is vallom, hogy az én kicsi szívem bánata nem előrébb való, mint a (szerintem egyébként korlátolt) keresztény ismerőseim szólásszabadsága.

ápr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
61%

A kérdező egy patkány"


Tessék hol a szólásszabadság? Ezt is töröltette. Ha azt mondom hogy hörcsög azt miért nem törlik?

ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Tengerimalaccal próbálkozz.
ápr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!