Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most, hogy az MSZP ilyen...

Most, hogy az MSZP ilyen helyzetbe került ezt a légüres tért az LMP vagy a Párbeszéd ki tudná használni?

Figyelt kérdés

Érte azt, hogy Botka távozik, az Mszp nem állta ki a változások próbáját, stb, a DK nem tágít, összefogás nibcs stb, ez a zagyva turmix van ma.


Azért kérdezem az LMP-t meg a Párbeszédet, mert nekik van már jelöltjük, és két elég népszerű politikus, és nem is elutasítottak.


Programjaik vannak, stb. És olyanok amik sokak számára tartalmazhatnak rokonszenves elemeket.


A Jobbik nem tud etérfélen gondolom terjeszkedni, sőt biztos.

Szal mit gondoltok? Most új helyzet állhat fel az ellenzékben?


Nem feltétlen kormányváltásra gondolok, az magasabb szint, de legalább jobb eredmény?



2017. okt. 2. 15:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Értve*, nincs*
2017. okt. 2. 15:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem.


Ugyanis az MSZP-re a balosok szavaznának, és az LMP már átszppantotta azokat, akiket érdekel a liberalista megközelítés.

Hasonló a helyzet a Párbeeszéddel is...

Semmi olyat nem tudtak nyújtani az elmúlt években, ami megmozgatná az emberek fantáziáját.


Ez van...


Na nem baj... Majd szépen otthon maradnak.

2017. okt. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen új helyzet van. LMP, meg Momentum erősödni fog. Szerintem Momentum többet visz mint a Párbeszéd, de az összesnek lehetőség ez most.
2017. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen helyzetbe került? Botka lemondott. Ennyi. Én is ezt tettem volna. Pontosabban én nem, mert ahogy ő csinálta (némi reménnyel Gyurcsány iránt) úgy én nem kezdtem volna neki.


Az LMP jelen esetben nem számít, mert ők sokkal kisebbek, újabbak, és soha nem kecsegtettek összefogással. Most mindössze határozottabban mondták.


Ami itt számít, az a DK. Föl nem foghatom, hogy saját szimpatizánsain kívül ki gondolhatta komolyan, hogy a DK bárkivel is összefog, ha nem Gyurcsány a főnök. Ezt Gyurcsány pontosan ugyanígy játszotta el 2014-ben, semmi ok nem létezett, hogy most másképpen lesz. E szempontból A Fidesznek nincs hatalmasabb pártfogója, mint Gyurcsány. Amíg ő hatalmat nem kap, addig mindent szétver, ami a Fidesz ellen irányul.


Nincs légüres tér! Hacsak nem a választóknál. Az annyit emlegetett kormányváltást nem az MSZP fogja véghezvinni, akkor se, ha az ördöggel is összefog (mert ugye Gyurcsánnyal nem). És persze más se. Se Jobbik, se más. Azért nem, mert a tömeg nem fogja fel, hogy kormányváltáshoz az kell ,hogy több legyen a szavazat az ellenoldalon. A Fideszre szavaz 1,7 millió. Amíg a többire nem szavaz legalább a duplája, nem történik semmi. HA szavaz ennyi, akkor sok kis párt jut be, senkinek se lesz 50%-a, tehát kormányalakítás csak koalícióval lehetséges. Ha a Jobbik lepaktál a Fidesszel, akkor ők. Ha senki, akkor nincs kormány. Ezt nem lehet akármeddig eljátszani, a Fidesz kénytelen lesz lemondani akarata ellenére. Tessék elmenni szavazni, ha annyira fontos az a kormányváltás.

2017. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es ebből most frankón nem éttek semmit.
2017. okt. 2. 17:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Szívesen elmagyarázom, ha megmondod, mit nem értesz.

Botka távozásán nincs mit érteni. Határozott ember, de azt gondolta, szép fokozatosan bedarálja Gyurcsányt. Ez rossz emberismeretre vall. Gyurcsány tavaly is szétverte a szövetséget, mert nem tudott vezetője lenni. Most se tud, mert mindenki tudja, hogy ő is ugyanúgy bármit beáldoz a hatalomért, mint Orbán. Az tehát hozz neé értők álmodozása, hogy Gyurcsánnyal lehet szövetséget úgy kötni, hogy ne Gyurcsány legyen ott a főnök.

A DK most megmondta a tutit, Botka fölérte ésszel, hogy egyedül kell boldogulnia.

Mit nem értesz még?

2017. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Legújabb közvlélemény kutatás szerint az LMP 4%-ra süllyedt, az MSZP a Párbeszéddel és Karácsony Gergellyel egyre nő, a Fidesz támogatottsága is csökken, de még mindig nagyon erős.
2018. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!