Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tudnék megérteni egy...

Hogy tudnék megérteni egy átlag Fidesz-szavazót budai lakosként?

Figyelt kérdés

A kerület, ahol lakom, szüleim, ismerőseim, barátaim szinten mind-mind ellenzékiek. Valahogy a Fidesz által küldött üzenet márnakkor ijesztő volt, mikor kormányon sem voltak. Amit 2010 óta tettek ezzel az országgal azt szerintem senkinek nem kell bemutatni: Európa második legszegényebb helye vagyunk, ez tény.


De tudom, hogy birkázással, vidékizéssel, a másikenézésevel nem lesz itt kormányváltás. Ahhoz tényleg az kell, hogy a legutolsó zsakfaluban is kampányoljon az ellenzék, meggyőzze a lakosságot hogy mennyire be lettek csapva, mennyivel jobb lehetne minden ebben az orszagban.


Hogy tudnám megérteni az egyszerű Fidesz-szavazót, aki nincs megelégedve az élettel, de 4 évente leszavaz a Fideszre?



ápr. 8. 10:48
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
63%

"Ha lerepül a cserép a nénike házáról, a fideszes polgi ott van és segít..."

Ajánlja a saját, vagy rokona vállalkozását és a nénikének háromszoros áron meg is javítják. A nénike hálás, nem veszi észre, hogy lehúzták. Én is vidéki vagyok, így megy.

ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Plusz úgy gondolom, hogy egy kicsit is gondolkodni képes szavazó nem szavaz egy olyan kormányra, akinek fontosabba az, hogy stadinokba öljön százmilliárdokat, egy személy kezébe helyezzen autópalyatendereket 0 versenyeztetéssel, annyival intézzen el társadalmi csoportokat, hogy majd akkor lesz pénz, ha az ellenzék nem veszi el tőlük (lol), rengeteg korrupciós és pedofilügy mellett családbarátnak merik magukat hívni. Nem azért, de ha ez nem, akkor mi az ami kiveri a biztosítékot egyesekben? Csak mert pl a lengyeleknél is hatalmas volt a népbutítás, de októberben ott is sikerült kormanyt váltaniuk.
ápr. 8. 11:17
 13/45 A kérdező kommentje:
10) Brüsszeknek ehhez mi köze? Meg talán azért tartják vissza a pénzeket, mert nem felel meg Magyarország a jogállam fogalmának. Ez kinek nem egyértelmű?
ápr. 8. 11:18
 14/45 Mansour ***** válasza:
75%

Nagyjából háromféle Fidesz-szavazó van. Az egyik a politikailag műveletlen réteg, akiket a különféle riogatásokkal (háború, Brüsszel, Soros, Gyurcsány, stb.) tudnak bevonzani. Ők úgy érzik, hogy ha már ennyi a fenyegetés, akkor kell egy erős, stabil kormány, amelyik meg tud védeni ezektől. A másik az, aki az ideológiai kérdések mentén áll a Fidesz mellé, és teljes meggyőződéssel hiszi, hogy a Fidesz az egyetlen erő, ami az általa jónak tartott álláspontot képviselni tudja, és hatékonyan képviseli is. Ők az abszolút véleménybuborékban élők. A harmadik kategória már összetettebb, de alapvetően azok tartoznak ide, akik bár látják, hogy nincs minden rendben, és bár fontosnak tartják a Fidesz által képviselt ideológiai dolgokat is, de többé-kevésbé látják azt is, hogy ezekben a kormány igazából csak a kommunikációra játszik, és gyakorlatban inkább csak látszatintézkedésekkel terelik a figyelmet, mégis, "jobb híján" kitartanak a Fidesz mellett. Az ellenzék állapotát tekintve ez nem is olyan meglepő.

A három kategória között persze vannak átfedések is, de nagyjából így lehet jellemezni a szavazótábort szerintem. Nyilván azt is hozzá kell még tenni, hogy akinek valamilyen anyagi érdeke van a Fidesz hatalmon maradásában, az persze oda fog szavazni, még ha politikailag másfelé húzna is.

És a korrektség kedvéért azt is tegyük hozzá, hogy sok ember élethelyzete ténylegesen javult az utóbbi évtizedben. Ezért abszolút működik a "most sem minden jó, de még mindig jobb, mint ami előtte volt" mentalitás is.

ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
37%

"Amit 2010 óta tettek ezzel az országgal azt szerintem senkinek nem kell bemutatni". Szerintem neked be kéne, mert mintha nem lennél tisztában bizonyos tényekkel. Pl hogy 2010 óta 75%-kal nőttek reálbérek és egymillióval több munkahely lett. Tehát már nem csak a budaiak tudnak jólétben élni.


"Európa második legszegényebb helye vagyunk, ez tény." Ez viszont nem tény, hanem hazugság, Európa középmezőnyében vagyunk. Amúgy 2010 óta lehagytuk PPP arányos GDP-ben Görögországot, Szlovákiát és Portugáliát. Ez tény.

ápr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 Mansour ***** válasza:
34%

"Plusz úgy gondolom, hogy egy kicsit is gondolkodni képes szavazó nem szavaz egy olyan kormányra, akinek fontosabba az, hogy stadinokba öljön százmilliárdokat, egy személy kezébe helyezzen autópalyatendereket 0 versenyeztetéssel,"

De most legalább épül valami, stadion, autópálya, stb., míg Gyurcsány alatt csak a pangás volt. Az egyszerű szavazó nem fogja a százmillárdokat számolgatni. Egyrészt fel sem fogja az összeg nagyságát (bevallom, én is alig tudom felfogni), másrészt úgy van vele, hogy máshol is van korrupció, máshol is nyúlnak le állami és EU-s pénzeket, nálunk most legalább magyarok nyúlják le, és nem küföldiek.

"Brüsszeknek ehhez mi köze? Meg talán azért tartják vissza a pénzeket, mert nem felel meg Magyarország a jogállam fogalmának. Ez kinek nem egyértelmű?"

A jogállamiség csak egy kamu, még senki nem definiálta, egy gumifogalom, a tetszés szerint használhatnak ellenünk. És különben is, van ahol nincs is alkotmánybíróság, akkor meg miről beszélnek? (ez persze nem a saját véleményem, hanem a tipikus kormánypárti válasz...)

ápr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
38%
" egy személy kezébe helyezzen autópalyatendereket 0 versenyeztetéssel," Ez is hazugság, verseny volt, amin többen indultak.
ápr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
81%

[link]


PPP2023

27 -ből a 22. helyen vagyunk.:

Előttünk van: lengyelország, csehország, szlovénia, románia, sőt a 3/4. EU, a régióból meg majdnem mindenki.


A 15-16os válaszoló vagy komplett hülye, és nem érti mi a középmezőny, vagy propagandista és szimplán hazudik.

ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
50%

"A jogállamiség csak egy kamu, még senki nem definiálta, egy gumifogalom, a tetszés szerint használhatnak ellenünk. "


Alkotmányjog államvizsgán úgy vágnának ki téged, hogy közben körberöhögnének. Igaz ilyen helyzetbe nem fogsz kerülni, hogy te, mr. propagandista hülye bármikor is államvizsga közelébe kerülj. :)

ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 jpeacefuler ***** válasza:
48%
Nem kell a fideszeseket megértened. Értsd meg a családodat, barátaidat, ismerőseidet. Nyugodj meg, törődj magaddal, meg a magad környezetével.
ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!