Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tudnék megérteni egy...

Hogy tudnék megérteni egy átlag Fidesz-szavazót budai lakosként?

Figyelt kérdés

A kerület, ahol lakom, szüleim, ismerőseim, barátaim szinten mind-mind ellenzékiek. Valahogy a Fidesz által küldött üzenet márnakkor ijesztő volt, mikor kormányon sem voltak. Amit 2010 óta tettek ezzel az országgal azt szerintem senkinek nem kell bemutatni: Európa második legszegényebb helye vagyunk, ez tény.


De tudom, hogy birkázással, vidékizéssel, a másikenézésevel nem lesz itt kormányváltás. Ahhoz tényleg az kell, hogy a legutolsó zsakfaluban is kampányoljon az ellenzék, meggyőzze a lakosságot hogy mennyire be lettek csapva, mennyivel jobb lehetne minden ebben az orszagban.


Hogy tudnám megérteni az egyszerű Fidesz-szavazót, aki nincs megelégedve az élettel, de 4 évente leszavaz a Fideszre?



ápr. 8. 10:48
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
33%

25/30

Tipikus proli fideszes. Puffogtatod a baromságaidat, mikor még arra sem emlékszel, mit írtál korábban:

" még senki nem definiálta" Dehogynem, ajánlom Rawls munkáit. Bár angolul van, de még magyarul sem értenéd meg.


Az ilyenek, mint te vitára alkalmatlanok, bemagoltak néhány kifejezést és azt mondogatják mindig. Nem csoda, hogy senki nem vesz komolyan.

ápr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

30


De én azt kérdeztem, hogy melyik a tuti nyerő ellenzéki párt? Név szerint melyik az?

Itt megakad minden ellenzéki.

ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

"De én azt kérdeztem, hogy melyik a tuti nyerő ellenzéki párt? Név szerint melyik az?"

Látod mekkora különbség van a "tuti nyerő" és a "job elképzelések" között? Egyik párt sem tuti nyerő a fidesszes szemben jelenleg, de jobb elképzelései vannak pl.: Vona pártjának, MZP-nek és a Momentumnak is. Ha az a valódi kérdésed, hogy ki tudja leváltani a fideszt, akkor 4 év távlatában azt mondom, hogy egyik ellenzéki párt sem. Ez attól még nem fog motiválni arra, hogy a fideszre szavazzak, aminek az elképzeléseivel viszont nem értek egyet.

ápr. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Miert kell egy tuti nyero part? Sosem ertettem. Sot, jobb ha szerintem egyszerre van tobb part kukonbozo ertekrendek mellett. Tudom, ettől igy elszoktunkbaz elmult 14-70 evben de pont azt kellene h ne egy tuti nyero part legyen hanem tobb akik tudnak egymassal normalisan vitakozni, megbeszelni a z ertekrendjuket. Vitak mindig is lesznek koztuk mert elterobaz ertekrendje egy FK-nak meg a Momentumnak. Mas is a celkozonseg
ápr. 9. 09:00
 35/45 A kérdező kommentje:
33-sal egyetertek. Roviden, tomoren: jelenleg egyik sem. Nincs hozza akkora tamogatottsaga es nem is lesz. Plane egy pestre fokuszalo partnak, pl a Momentumnak (jo nem csak Pest, de fokent nagyvarosok) onmagaban sosem lenne. Plusz en hiaba tudok veluk azonosulni mint egyetemet vegzett budapesti, nem biztos hogy igaz ez egy videki kisnyugdijasra is.
ápr. 9. 09:05
 36/45 anonim ***** válasza:

A fidesz tuti nyerő párt? :D

A kenyér ára *3 2021-hez képest.

REcesszió, EU-s pénzek alig, az életminőség szar, jogbiztonság nincs. Tuti nyerő. XD

ápr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

31


Te szerencsétlen🤦

A 25-ös válaszom előtt egyetlen hozzászólást sem írtam ennél a kérdésnél. Istenem gyere le...

ápr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

34


Perpill azt látom, hogy ahol többpárti koalíciós kormányzat van, ott lényeges és sürgető kérdésekben akár fél évig, vagy még tovább is akadozik a döntés. Mire viszont haladást érnek el, addig módosítgatják az adott pl törvényt, hogy az eredeti célhát már csak részben éri el. És erre tucatnyi példa van.

Továbbá valljuk be, 2010 óta már illő és kötelező lett volna legalább 2 váltásra esélyes ellenzéki párttal előállni. Az, hogy ez nem történt meg, annak mi az oka?

ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
47%

"És erre tucatnyi példa van."

Én tökre kíváncsi lennék ezekre a példákra, mert én azt látom, hogy Hollandia, Románia, Olaszország és még sok egyéb ország egyáltalán nem teljesít rosszabbul, mint Magyarország, holott jóval gyakrabban van kormányváltás, vagy koalíciós kényszer.

ápr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
41%

39


Azzal nem tudok mit kezdeni, ha sokan egyáltalán nem követik, és nem is akarják követni más országok belpolitikáját. Persze, hogy utána ilyen válaszok jönnek, hogy "nem tudom", "nem hallottam róla", "kíváncsi lennék, hogy hol".


Miért nem olvastok?

ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!