Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak igaza lesz a lipcstsiknek...

Csak igaza lesz a lipcstsiknek és 14 év után eljön a mindenkori libcstsi igazság és államcsőd lesz az országban?

Figyelt kérdés
[link]

ápr. 11. 06:23
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Mi az a lipcstsi? :D Omg... XD
ápr. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egy gyönyörű görög sziget nevének meghosszabitott verziója.
ápr. 11. 06:35
 3/17 anonim válasza:
80%
Tehát a görög államcsőd miatt aggódsz? Kedves tőled :D
ápr. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A görögöknek már megvolt és ők nehezen, de kijöttek belőle, jelenleg úgy néz ki, hogy Magyarország megy bele arcal előre. Bár, hogy közben, miért egy görög sziget lakói ellen harcol folyamatosan, azt bevallom, nem értem.
ápr. 11. 06:39
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Gyurcsány áll a háttérben
ápr. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Ez a Gyurcsány-Orbán paktum tönkretesz mindket.
ápr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Akármi is tesz minket tönkre, soha nem volt még ilyen mélyen az államadóság és soha nem látszódott még ennyire messze a vége ennek a válásgnak.
ápr. 11. 08:01
 8/17 anonim ***** válasza:
23%

Összegszerűen évtizedek óta emelkedik az államadósság, hiszen a költségvetések kb mindig deficittel számolnak, ez nem nagy meglepetés. Ezért fontosabbak inkább azok a mutatószámok, amik az adósság kezelhetőségével foglalkoznak, pl a GDP arányos államadósság, amiben nem állunk annyira rosszul.

Való igaz, hogy nem kellene ennyire szórni a pénzt, hogy ne csak a bevételi oldalon legyünk hatással az adósságra, hanem a kiadási oldalon is, de azért ez még bőven nem államcsőd helyzet.

ápr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Pedig, egyre több közgazdász mondja azt, hogy egyre nagyobb az esélye.

Szerencsére, nekem elég az ő szavuk, hisz ők ebben dolgoznak, ezért kaptak diplomát, igy nem kútfőből kell ilyeneket bemondani.

ápr. 11. 08:15
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Én is közgazdász vagyok, pont azért írtam azt, hogy a helyzet nem túl jó, de azért azt látni kell, hogy az államcsőd nem ezt jelenti. Nálunk sokkal rosszabb helyzetben levő országoknál sincs csőd, akik komolyabb válságokkal és nagyságrendekkel nagyobb inflációval néznek szembe.

Persze javítani kell az helyzeten, az nem kérdés.

ápr. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!