Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak itt az oldalon nemzeti...

D-Mano kérdése:

Vannak itt az oldalon nemzeti és konzervatív, de baloldali beállítottságú emberek?

Figyelt kérdés

Ezt pártfüggetlenül kérdezem: azaz kérlek attól függetlenül válaszolj, hogy a gyakorlatban melyik pártot támogatod vagy kire szavazol. Most tényleg csak a pártoktól, pártpolitikától független politikai nézeteidre vagyok kíváncsi a feltett kérdésem tekintetében.


Én azt értem ezalatt, hogy valaki KIEMELTEN fontosnak tartja:

-intézkedni az igazságtalan gazdasági, társadalmi esélyegyenlőtlenségekkel szemben

-kiemelten képviselni a munkás- és emberi jogokat

-erős szociális védőháló kialakítását (különböző segélyek, támogatások, szociális lakások, emberhez méltó hajléktalanszállók bővítése stb.)

-minél több államilag támogatott lehetőség

-nagymértékben államilag beleavatkozni a gazdaságba, hogy az hatékonyabban és igazságosabban működjön.

-stb. hasonlók


Ezek mellett viszont:

-fontosnak tartja a hagyományos, konzervatív értékeket, a nemzeti érzelműséget és a hazaszeretet, s a nemzeti érdekeket egyértelműen a nemzetközi vagy globális érdekek elé helyezi.



ápr. 15. 20:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10-es,

sok dologban egyet értek veled, de sokban elképzelésedet azért vitatnám is...

(a zöld pipa ment)

ápr. 15. 22:15
 12/15 anonim ***** válasza:

A nemzetállamok előtti társadalmak érdekelnek inkább. A Mikszáth- és Jókai-regényekben felvázolt különös soknyelvű, akkori multikulturális társadalmak: a nemesség a maga latin-, ógörög-, és klasszicista műveltségével, meg a szlovákul, németül, nemzeteiségi nyelveken szóló egyéb szereplők, akik sokszor egymás nyelvét is eltanulták. A cigányok, akiknek saját nyelvük volt, és azt őrizték, sőt, a régi magyar paraszti kultúrából is sok fontos kincset pont ők örizték meg.


A nemzeti gondolkodást nem szeretem, de nem azért, mert annyira modern vagyok, talán inkább fordítva. Maga a nemzeti gondolkodás is egy bizonyos korban egy globalista modernkedés volt, és szétzúzott egyes kisebb archaikus, ősi közösségeket. Persze ez nem ilyen egyszerű, hisz a nemzetállam eredete ennél összetettebb volt, és részben éppen fontos néjóléti gondolatokhoz is fűződött a dolog, korszerű közigazgatás, a szegények hatékony segítése jegyében (a felbomlófélben levő faluközösségeket és ősi közösségek szociális funkcióit próbálták helyettesíteni vele), de úgy gondolom, hogy ma a XXI. században már leheteségessé vált az, hogy egyszerre valósítsuk meg a leghaladóbb és egyben a legősibb struktúrákat is. Kicsit az őskor legtermészetesebb ősi kommunizmusát szeretném a legmodernebb fejleeményekkel együtt viszontlátni: természetvédelem, a szegénység megszüntetése, a kulturális és nyelvi sokféleség megőrzése.

ápr. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mindez azáltalam tanult nyelvek megválasztásában is tükröződik. Az angol a matematika és a programozás szeretete miatt kell nekem. A német sváb őseim hagyományainak megőrzése miatt. A szlovák meg a román egyszerűen csak tetszik. A cigány meg az eszkimó nyelv meg azért, mert ilyen archaikusabb, ősibb meg természetibb népek nyelveit is szeretném ismerni. Távolabbi terveim egyéb nemes vadak megismerése is, egyes pápua, esetleg indián nyelvek. A latint gyerekkorom óta szeeretem, mert egy nyelvbe sűrítve hűen őrzi mind az emberiség régi emlékezetét, de egyben a tudományok, új dolgok iránti szeretetét, kiváncsiságát is. A határontúli magyarok jogait erősen védeném kinn, de viszont itt az anyaországban meg pont a cigányok eltűnőfélben levő nyelveit sőt, egyes nyelvjárásait védeném, sőt, a lehető legtöbbjüket meg is próbálnám újraéleszteni.
ápr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Természetesen a hajléktalanok lakást kapnának. Mert hát szerintem morbidan nevetséges és egyben kommunista társadalomhoz teljesen méltatlan dolog, hogy egyáltalán embert lakásától megfosztva el lehet képzelni. Legalább olyan szilárd néplakásépítési víziót tartanék fenn, mint gyerekkoromban az NDK-ban láttam, amikor leegalább százezer lakás épült évente mindenfele néplakhatási célokkal. Igazából a régi jó öreg Törpapa-módszernél jobbat szerintem nem talált fel az emberiség: ennyien vagyunk mi törpök Aprajafalvában, ennyi lakás kell, hát az összes törp együttdolgozva felhúz annyi lakást amennyi kell, és amikor kész vannak, minden törp kap egyet. Ez a kőbalta egyszerűségű elv működött a neandervölgyi embernél is, működött az NDK-ban is, és ma is ez fog műkdni, mert a piac szemmel láthatóan 30 éve teljesen síkhülye a nép egyszerű sima általános lakhatásának megoldásához. Valamiért 89-ben azt hitték, hogy a szegények gondját majd magától megoldja a jóságos piac meg a fogtündér. Azóta szétesett a társadalom, egyes rétegek végletesen leszakadtak, a cigányságunk szép ősi nemes kultúrája elpusztult, a nép meg annyira cinikussá és közömbössé vált, hogy újra autoriteriánus kormányzás alá kerültünk.
ápr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Keresztényszociálisnak mondanám magam. Ez részben baloldali irányvonal.
ápr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!