Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak itt az oldalon nemzeti...

D-Mano kérdése:

Vannak itt az oldalon nemzeti és konzervatív, de baloldali beállítottságú emberek?

Figyelt kérdés

Ezt pártfüggetlenül kérdezem: azaz kérlek attól függetlenül válaszolj, hogy a gyakorlatban melyik pártot támogatod vagy kire szavazol. Most tényleg csak a pártoktól, pártpolitikától független politikai nézeteidre vagyok kíváncsi a feltett kérdésem tekintetében.


Én azt értem ezalatt, hogy valaki KIEMELTEN fontosnak tartja:

-intézkedni az igazságtalan gazdasági, társadalmi esélyegyenlőtlenségekkel szemben

-kiemelten képviselni a munkás- és emberi jogokat

-erős szociális védőháló kialakítását (különböző segélyek, támogatások, szociális lakások, emberhez méltó hajléktalanszállók bővítése stb.)

-minél több államilag támogatott lehetőség

-nagymértékben államilag beleavatkozni a gazdaságba, hogy az hatékonyabban és igazságosabban működjön.

-stb. hasonlók


Ezek mellett viszont:

-fontosnak tartja a hagyományos, konzervatív értékeket, a nemzeti érzelműséget és a hazaszeretet, s a nemzeti érdekeket egyértelműen a nemzetközi vagy globális érdekek elé helyezi.



ápr. 15. 20:11
A kérdező szavazást indított:
Én teljesen ilyen vagyok
Nagyobbrészt ilyen vagyok
Részben ilyen IS vagyok
Nem ilyen vagyok, de viszonylag szimpatikus ez a szemlélet
Nem ilyen vagyok, de semleges számomra ez a szemlélet
Ez a szemlélet távol áll tőlem.
Ez a szemlélet távol áll tőlem, sőt ellenszenves.
Ez a szemlélet távol áll tőlem, sőt nagyon ellenszenves.
14 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jöhetnek kifejtős kommentek is! 🙂
ápr. 15. 20:12
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen pont ez vagyok nemzeti konzervatív baloldali.
ápr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2,

ment a zöld pipa.

ápr. 15. 20:22
 4/15 A kérdező kommentje:
Akinek ellenszenves ez a szemlélet, annak miért??
ápr. 15. 20:29
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Én pont ennek az ellenkezője vagyok. Gazdaságilag szabadpiac párti, társadalmilag liberális. Abból a szempontból jogos a kérdésfelvetés, hogy ezek a dolgok összefüggnek valahol ,mert amit felvázoltál az egy etatista szemléletmód,ahol az állam szerepe igen nagy minden szempontból.

Én meg ugye abban hiszek, hogy az állam minél kisebb mértékben avatkozzon be mind a gazdasági folyamatokba,mind az emberek magánéletébe és csak amolyan éjjeliőr államként működjön. Szóval aki a kérdésben felvetetteknek megfelelően gondolkodik, annak üzenem,hogy hát nagyon nem értünk egyet,de ti legalább hozzám hasonlóan ennek a tengelynek a mentén figyelitek az eseményeket, nem pedig a mainstream politikai jobb-bal tengelyen.

ápr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Gazdaságilag a középtől balra húzok, kulturálisan jobbra. Szomorú, hogy a nemzeti identitás itt mesterségesen szembe van állítva a baloldali gondolatokkal, amikor ez a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást.
ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5; 6,


ment a zöld pipa.

ápr. 15. 20:39
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Vannak konzervatív meleg párok is.
ápr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8,

Nem egészen értem, hogy jön ez ide...


Nálam az az igazán "konzervatív" homoszexuális az, aki nem akar gyereket nevelni. Minden más homoszexuális maximum csak "mérsékeltnek" számíthat nálam.


(A házassággal nincs gondom, ameddig nem egy olyan egyházra erőltetik a házassági szándékukat, amelyik hagyományosan elutasítja azt...)

ápr. 15. 20:49
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

-intézkedni az igazságtalan gazdasági, társadalmi esélyegyenlőtlenségekkel szemben


Igen, ez egy komoly évtizedes probléma. Részleges megoldást jelenthetne a többkulcsos adórendszer. Ezt anno a szocik bevezették, a minimálbér teljesen adómentes volt. Jelenleg ez komoly probléma. Minden bérkategória ugyanolyan %-os adóval van sújtva. Bruttó fél milliós bér alatt csökkenteni kellene az adót afölött pedig megnövelni. Fél milliónként egyre nagyobb százalékkal súlytani, de csak okosan Egy ilyen 5 milliós Orbáni havibérnek azért a felét illő volna legombolni.

Első sorban pedig felzárkóztatni kellene azokat a rétegeket, akik elmaradottabbak. különösképpen a tehetséges diákoknak pályázati lehetőségeket adni szélesebb körben.


-kiemelten képviselni a munkás- és emberi jogokat


Én kötelezővé tenném a szakszervezetet. Cégenként 1-1 ember kötelezően azért felelne némi juttatásért, hogy biztosítja a munkához való alapjogokat. Visszatérnék az alapokhoz. 8 óra munka, az 8 óra munka Nem pedig 8 óra húsz perc az egyetlen 20 perces szünet ledolgoztatásával. Ahol pedig meg van a lehetőség a túlórázásra, ott ésszerű keretek között azt is lehetővé tenném. Nem lenne olyan, hogy egy egy több száz fős cég nem engedi túlórázni azokat, akik amúgy becsületesen vegignyomnának még napi + m1-2 órát, mert az alkalmi munkavállalóval váltja ki ezt az opciót.

Alkalmi munkavállalást pedig átszervezném. Ne az legyen valakinek a fő megélhetési forrása, ha van lehetősége ugyanazon cégnél véglegesként dolgozni. Mert persze, működik a jelenlegi rendszer, de megszépíti a számokat és hamis képet fest a foglalkoztatottságról.

Én az emberi jogokat amúgy itt az EU irányelvei alapján lőném be. Miattam mindenki annak operáltatja át magát, aminek akarja, de csak akkor, ha már cselekvőképes korban van. Ezesetben pedig ha valaki így dönt teljes körű tájékoztatást nyújtanék nekik arról is, hogy a társadalom hogyan is rekeszti ki ezeket. Legalizálnám a füvet 18 év felett. A netes fekete prostitúciót is legalizálnám. Ezek mind adóbevételek és munkahelyek tömegeit is létrehoznák. Persze szigorúan szabályoznám azért, hogy ebből egy kisgyerek semmit se láthasson. Kiskorú előtt nem füvezhetnél, mert az egyenlő lenne a pedofíliával. Ugyanígy nyilván a prostitúció is.

De ugyanakkor a vallásokat is megtartanám. A kereszténységbe továbbra is fektetnék hangsúlyt.

Sok minden van a jogrendszerben, amit a kormányunk jól csinál. De lehetne ezen finom hangolni és néha merészebbeket is lépni. De kormányzati támogatást nem adnék semmilyen egyháznak sem. Terjedjen krisztus örömhíre önköltségből, a hívek 1%-ából adományából, aztán ennyi.


-erős szociális védőháló kialakítását (különböző segélyek, támogatások, szociális lakások, emberhez méltó hajléktalanszállók bővítése stb.)


Igen. Én a CSOK mintájára lehetővé tenném az egyedülállók számára is a CSOK igénybevételét. Nem CSOK, hanem mondjuk SKSM (se kutyája,se macskája) néven. Nyílván egy embernek nem kell akkora vissza nem téritendő összeg és pörögnének vele a kis házikók is. Úgy vélem egy ilyen lépéssel elő lehet segíteni a párválasztást. Viszont ha valaki felvenné ezt a fajta vissza nem térítendőt, akkor mondjuk az egy későbbi CSOK-ból lejönne.

Meg aztán vannak élethelyzetek, amikor az ember munka nélkül marad hónapokra. Esetleg fedél nélkűl. Biztosítanám az ilyen élethelyzetbe kerülők képzését, szállásolását. Különösképpen a drog és alkohol elvonók, rehabilitációs központok mintáját venném alapúl. Tehát az alap okokat kerestetném meg. Mi ért is ment galyra xy élete? A legtöbb esetben valamiféle káros függőség áll a háttérben. Vannak opciók erre jelenleg is. Szó szerint egy félutas rehabilitációt írnék elő a szerencsétlen hajléktalanok számára, mely fél év, egy év múlva azzal zárul, hogy a delikvens kikerül egy saját albérletbe minimum. Ez szintén költség és befektetés lenne, de megtérülne. Nem a hajléktalan szálók bővítése a kulcs, hanem az ember rehabilitálása, hogy képes legyen fentartani magát egy albérletben minimum.


-minél több államilag támogatott lehetőség


Ebből most is sok van. De reklámja kevés. Viszont a haszontalan EU-s pályázatok igénybevételét nem igazán engedném. Kihasználatlan térkőbúrkolat, semmire való bicikliutak felfestése Ezeket a kamu lombkorona sétányokat sem engedném. Ezekre kegyetlenűl rászállnék.


Be kellene lőni egy fontossági szintet. Először legyen valami működőképes. Ezután váljon hatékonnyá. Na ezután váljon valami széppé.

Működésképtelen idétlenségek megszépítésére, amelyek kihasználatlanok maradnak nem igazán kellene kőlteni. Viszont lazítanék néhány szabályon. Minden pártban megvannak a jó ötletek ezeket szemezgetném össze, mert ott vannak. Össze lehetne hangolni a részleteket.


ja, Magyar Pétert pedig kikiáltanám Messiásunká, Viktort pedig királyunkká. A magyar ellenzéknek pedig állítanék egy emlékművet: Ja, ilyen is volt, de megsemmisűlt.


Szakértői csoportokat kellene nyílvánosan működtetni a témában. Ahonnan a politikusok meríthetnek ötleteket. Talán van is valami ilyesmi.

ápr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!