Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar Péter megtartaná egy...

Magyar Péter megtartaná egy egykulcsos szja-t?

Figyelt kérdés

Szerintem a Fidesz kevés értelmes döntésének az egyik az egykulcsos szja.Én már ebben kezdtem ez dolgozni.


A bruttó bérem 1 millió felett van kicsivel, ami a magyar átlag duplája.Nem kérem kommentálni, sokat tettem,hoztam áldozatokat,hogy ilyen fizetésem lett.Hátszél, segítség nélkül értem el.


Alapvetően én nagynak tartom a fizetésem utáni elvonásokat.De, például Németországban,Ausztriában még nagyobb az elvonás.

Személy szerint, nem szeretnék több adót fizetni, már azzal is azt teszem,hogy nagyobb a vásárlóerőm, többet vásárolok.



A kérdés azért született, mert ha netán rászavaznék és megnyerné, nem akarok koppanni a bérjegyzék láttán.


ápr. 20. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A fidesznek sok jó intézkedése van köztük az egykulcsos szja, csak a vádaskodásaikkal a Putyin haversággal stb. ütik ezeket.
ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tőle kérdezd, én nem tudom.
ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Azért tedd fel magadnak azt a kérdést is, hogy egy jobban prosperáló országban ennyi munkával mennyi lenne a fizetésed! Mondjuk a németeknél ugyanennyi áldozat után mennyit kapnál euróban a többkulcsos adó levonása után? Egy fejlődő országban akarsz élni, vagy egy lecsúszóban?
ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3#


Felteszem.Alapvetően azért képeztem magam, hogy jobban éljek az átlagtól.


A többkulcsos a németeknél, osztrákoknál eléggé eltúlzott,mintha az lenne a célja,hogy a jobban keresőket lenyomja az átlag közé.



Persze, a többkulcsost is meglehetne rendesen csinálni.Viszont, nem láttam rá jó példákat eddig.

ápr. 20. 18:08
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Remélem igen. Miért fizessen valaki több adót mert többet keres? Ez a szerencsén múlik? Szóval egyetértek veled.
ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is erre várok, hogy kiderüljön, milyen gazdasági programot akar, ha megtartja az egykulcsos adót, és úgy alapvetően is határozotton és egyértelműen az adók csökkentése mellett foglal állást, akkor fogok szavazni rá.
ápr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
#4 Kedves Kérdező, értem hogy kerülöd a választ, mert egy jól működő államban egy képzett szakember többet keres mint te. És ez az arány az idővel tovább fog romlani, mindaddig, amíg a hatalom a nemzet vérét szívja. Képzett emberként régen be kellett volna látnod, hogy nem egy-egy szempont alapján kell dönteni, hanem az összképet nézni és távlatokban gondolkodni.
ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Az egykulcsos adó azért fontos a fidesznek, hogy az oligarcháinak kedvezzen, és gyorsan megszedjék magukat. Természetesen vannak hétköznapi emberek is, aki jól járt ezzel, de az célja nem ez volt.
ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

#8 Ugyan mit érdekli egy oligarchát, hogy mennyi az szja? Miért venné fel a jövedelmét? Sokkal egyszerűbb mondjuk egy alapítványt üzemeltetni, ahol az alapítvány kuratóriumában foglal helyet az oligarcha és széles pereputtya. Természetesen az alapítványnak lehetnek vagyontárgyai (jacht, helikopter, nyaraló, sportkocsi, stb.) amit átadhat használatra mondjuk a kuratórium tagjainak, fedezheti a költéseiket is ésatöbbi. Nincs vagyon, nincs szja, nincs örökösödési illeték, csupán azt kell szabályozni, hogy ki legyen a kuratóriumban.

És hogy nálunk ilyen nincs? Akkor mondjuk nézd meg, hogy a felcsúti akadémiának, -ahová a TAO-ból sok-sok milliárd közpénz ment- kikből áll a kuratóriuma.

ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Az oligarchák nem attól gazdagodnak hogy egykulcsos az adó. Gyurcsány haverjai is gazdagodtak pedig akkor 3 kulcs volt az SZJA.

Az oligarchák a többszörösen túlárazott közbeszerzésekből gazdagodnak és ennek semmi köze az szja-hoz.

A jelenlegi egykulcsos rendszerrel és a gyerekek után járó adókedvezményekkel a tisztességesen dolgozó és gyermeket nevelő családok járnak jól.

Ha baloldali kormány lenne akkor őket szivatná meg a legjobban. Elvenné az adókedvezmény, adna 5000 forint családi pótlék emelést, és rengeteg segílyt a rászoruló c... állampolgároknak.

Remélem Magyar is a tisztességesen dolgozó magyar családokat akarja támogatni.

ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!