Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál olyan törvényt...

Támogatnál olyan törvényt hogy csak az indulhasson főpolgármesternek aki Budapesten született és ott nőtt fel?

Figyelt kérdés

ápr. 21. 23:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
39 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Miért kellene ilyen törvény?
ápr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Miért kellene ilyen hülyeséget törvénybe írni?

Budapesten születtem és ott nőttem fel. De már 30 éve nem élek Budapesten, nem szeretem. Ha most visszaköltöznék egy hét múlva még simán indulhatnék a törvényed szerint főpolgármesternek.

Mégis mennyivel lennék én jobb mint az aki direkt költözött Budapestre és szereti, ott is akar élni?

ápr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
+ ha valaki csak felnőttként költözik oda, jobban átlátja a dolgokat, mint valaki, aki 18 éves koráig ott élt, aztán elköltözött
ápr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Ezen az alapon ezt MINDEN településen be kellene vezetni.
ápr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
5%
Nem, mert én vidékiként akarom megmondani, hogy mi a jó a pesti népeknek.
ápr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem valami piszi ez a mai világban. Ejnye-bejnye.
ápr. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
84%

Inkább legyen úgy, hogy az elmúlt négy évben Budapesten élt életvitelszerűen.


Ahogy a fenti válaszok is mutatják, annak nincs sok értelme, hogy ki hol született.

ápr. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
Elfogadnám, ha ezzel együtt olyan törvényt is hoznának, hogy a magyar parlamentben csak magyar nemzetiségű (nem állampolgárságú) képviselők lehetnek.
ápr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
#8 Tehát svábok, tótok nem? Mit szólnál, ha Szlovákiában, Romániában, stb. nem lehetnének magyar nemzetiségű képviselők. Ne azt írd, hogy az más!
ápr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

#8 Ez a nap legostobább kommentje.

A magyar parlament nem a magyar nemzetiség parlamentje hanem Magyarország parlamentje. A lényege pont az, hogy MINDEN magyar képviselve legyen benne.

Az elmúlt évek egyik legnagyszerűbb változása az, hogy a nemzetiségek akár nemzetiségi alapon is választhatnak saját parlamenti képviselőt, de mindenképpen lehet legalább nemzetiségi szószólójuk, aki szavazni nem szavazhat, ellenben a véleményét minden esetben képviselheti az adott nemzetiségnek a vitákban.

Hogy döntöd el ki magyar nemzetiségű és ki nem az? A következő megjegyzésed az lesz, hogy listázzuk a zsidókat?

ápr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!