Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt lehet tudni, hogy mennyi...

Azt lehet tudni, hogy mennyi aláírást gyűjtöttek a pártok?

Figyelt kérdés

ápr. 23. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy Karacsonyek eleg gyorsan begyujtottek az alairasokat Pesten. De mindenhol nagy sorokat lattam.
ápr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 igen, azt hiszem, a legtöbbnek megvan az elég aláírás, csak kíváncsi vagyok, kinek írtak alá még többet. Esetleg vannak-e konkrét számok.
ápr. 23. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor lehet tudni, ha lezarul a kampany ezen resze.
ápr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha dicsekszenek vele; aztán mehet a számháború, mint a tüntetések létszáma esetén.


A Nemzeti Választási Bizottság nem állapítja meg; és amit megállapít, annak mennyiségét sem teszi közzé.

Ha ajánlóíveket átvevő, nyilvántartásba vett párt, pártszövetség esetén nem kerül nyilvántartásba a lista (így majd a szavazólapra sem), azt jelenti, hogy nem gyűjtötték össze a húszezer érvényes ajánlást. Hogy mennyit gyűjtöttek, az nem kerül közlésre.

Legfeljebb addig számolják az ajánlásokat, amíg az érvényesek el nem érik a húszezret. (Pl. bárki megkérdezheti – akár elektronikusan is –, hogy kiket ajánlott, de ott a figyelmeztetés, hogy csak az ellenőrzött állományból tudnak adatot adni.)

Ha listánál nyilvántartásba vétel jelenik meg (akár nem jogerősen is), akkor elérték a húszezer érvényes ajánlást; hogy mennyiből, és mennyi többlet van, azt nem közlik, utóbbit meg sem állapítják.


Május 3-án 16 óráig lehet leadni az ajánlóíveket. Ha leadás után az ellenőrzés megállapítja a húszezer érvényes ajánlást, akkor nem jogerősen nyilvántartásba veszik; ha nem érkezik közben kifogás, akkor a negyedik napon jogerőssé válik a nyilvántartásba vétel, így a szavazólapra kerülés.


Eddig 35 jelölőszervezetet vettek jogerősen nyilvántartásba; közülük vannak, amelyek közös listát állítanak.

Eddig csak 1 lista, a Fidesz, KDNP listája van bejelentve.

ápr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!