Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, ti sem szavaztok...

Ellenzékiek, ti sem szavaztok most Magyar Péterre?

Figyelt kérdés

Nem is értem, hogy egy EP-,illetve önkormányzati választáson minek kellene rá szavazni? Az megvan, hogy nem most lesz a parlamenti választás?


Ha két év múlva fogalom lesz MP, akkor szavazok rá, de most a kisebb pártokat tamogatjuk.


Én a Momentumra szavazok.



ápr. 24. 21:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
60%
Momentumos vagyok, ergo rájuk szavazok. Magyar Péterről meg azt sem tudtam pár hónapja, hogy létezik.
ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
84%
Legutòbb kènyszerbõl mi hazànkra szavaztam, elõtte vègig jobbikra ès Petire fogok szavazni
ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
82%
Momentumra szavaztam eddig, ha nem jött volna a Tisza párt, érvénytelenül szavaztam volna.
ápr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
62%
balos vagyok és Magyar Péterre szavazok
ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
66%

Talán azért kellene MP-re szavazni, hogy a Fidesznek jelezzük az elégdetlenségünket és egyúttal a bukott ellenzéknek is, hogy nem kérünk belőlük sem.


Kisebb pártra nincs sok értelme szavazni, mert ha nem érik el az 5%-ot, akkot a Fideszt támogatod.


Nekem szimpatikus MP, jelenleg a legvállalhatóbb opció, így megkapja tőlem a bizalmat.

ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
48%

Mi Hazánk szimpatizáns vagyok és Magyar Péterre szavazok.


Remélem támogatja majd a melegházasságot. Sokan vagyunk a közösségben akik nem tudnak házasodni a kirekesztő kormány miatt. Szebb jövőt!

ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:
De akkor miert vagy Mi Hazank szimpatizans? Szerintem itthon csak a Momentum es a DK tamogatja.
ápr. 24. 22:15
 8/68 anonim ***** válasza:
82%

#6


Én nyomtam neked hasznos választ. Cserébe annyit kérek, hogy ne trollkodj. Köszi!

ápr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
59%

"Kisebb pártra nincs sok értelme szavazni, mert ha nem érik el az 5%-ot, akkot a Fideszt támogatod."

Miért támogatnánk ezzel a fideszt? Az EP választás egy ugródeszka a kisebb pártoknak, épp ilyenkor éri meg őket jobb helyzetbe juttatni, nem az országgyűlési választáson aprózni el a szavazatokat. A NER szempontjából tökmindegy hogy 13, 14 vagy 15 képviselőjük van az EP-ben, ez gyakorlatilag semmiben sem változtat, most még frakciójuk sincs. Ellenben a kisebb pártoknak adhat egy lökést ha a vártnál jobb eredményeket érnek el, és setleg bizonyíthatnak 1-2 év alatt az EP-ben, így az országgyűlésin már van róluk egy kialakult képe a választóknak.

"Talán azért kellene MP-re szavazni, hogy a Fidesznek jelezzük az elégdetlenségünket"

A fidesz tisztában van vele, hogy az ellenzéki szavazók elégedetlenek, ennyire azért ne nézd őket hülyének. Viszont azt is vedd figyelembe, hogy Magyar Péter nyíltan támogatja a fidesz EU ellenes politikáját, és abba a konzervatív nézeteket valló frakcióba akar beülni, ahol régen ült a fidesz, és ahol a KDNP képviselője jelenleg is ül. Lehet Magyarra szavazni, csak majd ha az EU-ban a Fidesz és a Tisza egyszerre vétózzák az EU-s tervezeteket, és egyszerre kampányolnak Magyarország "szuverenitása" mellett, jusson eszünkbe hogy kit és miért szavaztunk be.

Sokkal jobban járna az ország olyan kritikus EP képviselőkkel mint a már bizonyított Momentumos lányok, vagy mint a Kutyapárt esélyes jelöltje, akik biztosan nem fogják támogatni a fidesz Európa-romboló tevékenységét.

ápr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
41%

#5

"Talán azért kellene MP-re szavazni, hogy a Fidesznek jelezzük az elégdetlenségünket"

Tehát szavazzunk arra, aki elmondta, hoyg a fidesz EU kritikája jó, aki elmegy a független médiába és jó fideszes propaganda módjára le baloldalizza, ráadásul még Ukrajnát is úgy okolja, ahogy a fideszesek a háború miatt?

Jah, hát ezzel aztán nagyon jelzed az elégetlenségedet. Ennél már csak akkor jeleznéd jobban, ha szabályosan a fideszre szavaznál le.


"egyúttal a bukott ellenzéknek is, hogy nem kérünk belőlük sem."

Helyette leszavazol egy olyan emberre, aki erkölcsileg annyira rendben van, hogy 14 évig a fideszben kussolt.

Hát, ehhez csak gratulálni tudok, mert ennél még a bukott ellenzék is erkölcsösebb, mert nekik nem kellett 14 év, hogy feltűnjenek a gondok.


"Kisebb pártra nincs sok értelme szavazni, mert ha nem érik el az 5%-ot, akkot a Fideszt támogatod."

EP-n ez nem oszt, nem szoroz. Itt nincs értelmes 2/3-ról beszélni, viszont ha egy párt eléri az 5%-ot, az a fidesztől vesz el helyet majdhogynem garantáltan, így ilyenkor kifejezetten jó bejutás határán lévő pártokra szavazni, mert az árt a fidesznek a legtöbbet.


"Nekem szimpatikus MP, jelenleg a legvállalhatóbb opció, így megkapja tőlem a bizalmat."

Tehát az a legvállalhatóbb, aki a fideszben volt 14 évig. Ez igen.

Mondom, hogy a fideszre kellene szavaznod, mivel a fidesz is olyan embereket indít, akik már 14 évi a fideszben vannak.

ápr. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!