Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg államcsőd lesz? Vagy...

Tényleg államcsőd lesz? Vagy ez csak egy új trend?

Figyelt kérdés
Igaz bizonyítéka senkinek nincs rá, viszont egyre több helyen szembe jön velem, hogy a választások után bejelentik az államcsődöt. Meg elvileg az állampapírokban lévő pénzt benyeli az állam… Elég kamunak tűnik. De mik a jelei egy államcsőd kezdetének?

ápr. 26. 12:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Nem lesz
ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%

Melyik országban?

🤣

ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%

A jelei azok, hogy minden állami beruházást, amit tudtak, visszavágtak, és befagyaztottak. Azok a jelei, hogy 3 hónap alatt sikerült elérni az éves cél 92%-át és ehhez hozzájön, hogy rekordmértékű államháztartási hiányunk van. A jelei azok, hogy a fogyasztás olyan jelentősen esett vissza, hogy az ÁFA bevételek hiánya, káoszt okoz. A jelei azok, hogy adócsökkentés szóba sem jöhet, mondjuk a benzinárnál és ezért kommunista mód próbálnak nyomást gyakorolni a piaci szereplőkre árcsökkentésért, a kamatfizetés, a reptér vásárlás, a Vodafone vásárlás, akkora kiadások, amiket nem fog elbirni a kassza.

Milliónyi probléma van, millió helyen beszélnek róla, aki képes ezeket logikusan összerakni, az be fogja látni, hogy rohadt nagy gáz van. Nem vagyok jós, nem tudom megmondani, hogy be fogják-e jelenteni, vagy sem, de, hogy gáz van és nagyon nagy... az kétségtelen.

ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%
A szakadék szélén a gazdaság.
ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Akkor nem rakom a pénzem állampapírba. Amúgy is voltak fenntartásaim. A magánnyugdíjjal már befürödtem…
ápr. 26. 13:06
 6/21 anonim ***** válasza:
37%
Libsik vannak a szakadék szélén..eshetnének már bele😂
ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Úgy tudom, hogy nyáron lesz esedékes, megint valamelyik államkötvény kamatainak a fizetése, az legalább ilyen szép lesz, mint a márciusi hiány.
ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
Technikai államcsőd most van.
ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%
Nincsen semilyen államcsőd meg nincs is olyan helyzet. Ha valóban államcsőd közeli helyzet lenne, akkor felvennének hihetlt, mint anno Gyurcsány az IMF-től a csőd elkerülésére.
ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
9, az valahol le van fektetve, hogy államcsőd esetében automatikus IMF? Mert a közgazdaságtan nem tud erről.
ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!