Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a fidesz lop, miért nincsen...

Ha a fidesz lop, miért nincsenek sitten?

Figyelt kérdés
ápr. 26. 13:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy vannak módosítgatva a törvények, hogy nem számít lopásnak. De az eléggé bicskanyitogató, hogy minden közbeszerzést a veje vagy az apja cége nyer. Kis cégeknek esélye sincs. Már nem is pályázik nagyon senki, mert felesleges.
ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
fideszest ma nem tudsz elitelni magyarorszagon mert nem független az igazsagszolgaltatas hanem fideszes dolgozik mindenhol, a törvényhozásban, a vegrehajtasban és az igazságszolgaltatasban is
ápr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Mit tud csinálni az igazságszolgáltatás azzal ha a közbeszerzésen az 5 forintos csavart 100 forintért számlázza a beszállító ?

Piacgazdaság van. Annyiért adom el a termékem amennyiért megveszik.

Azt kellene felelősségre vonni aki aláírja a megrendelőt.

A megrendelő pedig azt mondja hogy ő azért vette 100 forintért a csavart mert az eladó 20 év garanciát adott rá. Az 5 forintos csavarhoz pedig nincs 20 év garancia.

Azon pedig hogy a 20 év garancia megér-e 95 forintot, 10 szakértő 3 évig fog vitatkozni a bíróságon.

ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Mert ez nem olyan lopás, hogy bemegyek a boltba leveszem a csokit, amit nem fizettem ki, és bumm, loptam. Az esetek többségében minden teljesen szabályosan van lebonyolítva, csak a résztvevők ugyanabból a klánból származnak, és a hivatali döntéseket önös érdekek vezérlik.
ápr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1.

Én pályáztam Gyurcány alatt akkor is meg volt bundázva.


3.

"Mit tud csinálni az igazságszolgáltatás azzal ha a közbeszerzésen az 5 forintos csavart 100 forintért számlázza a beszállító ?"


Hallottál már a hűtlen kezelésről pajtás?


4.

Szerintem vann igazi lopás is

ápr. 26. 13:30
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Mert ők írják a törvényt éjszakánként.


Kétmillió vidéki ostoba felhatalmazta őket erre.

ápr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

5.

Pont azért nehéz bizonyítani a hűtlen kezelést amit leírtam. Ha van kapcsolt szolgáltatás az árban akkor annak az értékét nehéz megállapítani.

A legegyszerűbb eset a garancia kiterjesztés. Kinek mennyit ér meg.

ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7# Tehát nem látszik hogy 7 millió forint a wifi-ért sok egy repülőúton.


Te is ugyanúgy hülyének nézed az embereket mint a fidesz.

ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 hollófernyiges ***** válasza:
89%
Kérdezd meg Polt Pétert.
ápr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

példa a hűtlen kezelésre

Példa Építő Ipari Kft. ügyvezetőjének választják meg S. Norbertet. Az ügyvezető feladatai közé tartozik többek között a Kft. vagyonának kezelése. S. Norbert ügyesen vezetgeti a társaságot, amelynek a tulajdonát képezi három értékes személygépkocsi, egyenként 6 millió (összesen 18 millió) forint értékben. S. Norbert a gépkocsik értékesítéséről dönt, majd azokat darabonként 3 millió forintért (vagyis a 18 millió forintos értékű gépkocsikat összesen 9 millióért,) értékesíti egy ismerős vállalkozónak.


S. Norbert ügyvezető azáltal, hogy az autókat jelentősen a piaci ár alatt értékesítette 9 millió forint vagyoni hátrányt okozott Példa Kft.-nek. S. Norbert itt nem áll meg, ugyanis havi 2 millió forintért a Kft. részére olyan ingatlant vesz bérbe – ugyancsak az ismerős vállalkozótól – amire a Kft.-nek egyáltalán nincs szüksége, és ráadásul hasonló ingatlanok havi bérleti díja az ingatlan piacon 200 ezer forint körül található. Az ingatlant a társaság birtokba veszi, de valójában nem használja. Az ingatlan bérlésével 10 hónapon keresztül – havonta 2 millió forint, mindösszesen (folytatólagosan) 20 millió forint vagyoni hátrányt okozott Példa Kft.-nek.


S. Norbert tudatában volt annak, hogy a társaság vagyonát képező gépkocsikat darabonként 6 millió forinttért is értékesíteni tudta volna, mint ahogyan azzal is tisztában volt, hogy a kibérelt ingatlanra a társaságnak nem volt szüksége. A fentiek tudatában azt is átlátta, hogy a társaság vagyonát az ésszerű gazdálkodással ellentétes módon csökkenti, ezzel a cégnek vagyoni hátrányt okoz.


Második példa a hűtlen kezelésre

Fuvaros János a kezelésére bízott gépjárművet rendszeresen használta saját céljaira, mert úgy gondolta, sokat spórolhat a saját autójának üzemanyag fogyasztását illetően. Ezzel megvalósította a hűtlen kezelés leggyakoribb esetét, az úgynevezett “fekete-fuvart”. A tényállás megállapításához az is fontos, hogy a kötelességszegés és a vagyoni hátrány között okozati kapcsolat legyen.


Ebben az esetben Fuvaros János megszegi a kötelességét azzal, hogy a használatra vonatkozó szabályoktól eltérő módon veszi igénybe a gépjárművet. A vagyoni hátrányt pedig (az autó használatból eredő kopását, az üzemanyag fogyasztást) a kötelességszegés okozza. A hűtlen kezelés tényállása ebben a példában tökéletesen megvalósul.


A hűtlen kezelés büntetési tétele

A hűtlen kezelés büntetési tételeit az határozza meg, hogy mekkora az okozott vagyoni hátrány összege. Emellett minősítő tényezőként szerepel, ha a hűtlen kezelést gyám vagy gondnok minőségben követik el. A jogalkotó azért rendel súlyosabb büntetési tételt a gyám, illetve gondnok minőségben elkövetett hűtlen kezeléshez, mert a tettes az általa gondozott személy kiszolgáltatott helyzetét használja ki.


A hűtlen kezelés büntetése vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kisebb vagyoni hátrányt (50.001-500.000 forintig) okoz vagy nem haladja meg a szabálysértési értékhatárt, de gyám vagy gondnok minőségben követik el.


Három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő a hűtlen kezelés bűntette, ha nagyobb vagyoni hátrányt okoz (500.001-5.000.000 forintig) vagy kisebb vagyoni hátrányt okozó bűncselekményt követnek el gyám vagy gondnok minőségben.


A büntetés egy évtől öt évig terjedhet, ha a hűtlen kezelés jelentős vagyoni hátrányt okoz (5.000.001-50.000.000 forintig), illetve nagyobb vagyoni hátrányt okozó bűncselekményt követnek el gyám vagy gondnok minőségben.


Két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés is megítélhető, ha a hűtlen kezelés különösen nagy vagyoni hátrányt okoz (50.000.001-500.000.000 forintig) vagy jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelést gyám vagy gondnok e minőségében követi el.


Végül hűtlen kezelésért öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés büntetés szabható ki, ha különösen jelentős vagyoni hátrányt okoz (500.000.000 forintot meghaladó), vagy a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelést gyám vagy gondnok minőségben követik el.

ápr. 26. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!