Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire polarizált a...

Miért ennyire polarizált a magyar politika?

Figyelt kérdés
Miért van csak nagyon kevés olyan közszereplő mint pl Puzsér Róbert? Olyan aki a két nagy oldalt ugyanannyira utálná, amelyik egy harmadik pólus nézőpontjából, egy elitellenes centrista nézőpontból közelítené meg a politikát. Sajnos inkább vagy tisztán jobb, vagy tisztán baloldali a podcastok többsége és a másik oldalt kritizálja csak.
ápr. 26. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont ellenkezőleg. Nagyon sokan szidják a Fideszt, de mellette az ellenzéket is.
ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor mondj még ilyeneket kérlek.
ápr. 26. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Két dologra tudok gondolni a közszereplők esetében.

Van olyan, aki valamilyen formában "le van fizetve". Lehet, hogy amúgyis többségében egyet ért valamelyik nagy kurzussal, de ha pénzt, egyéb juttatásokat kap azért, hogy ezeket nyilvánosan elmondja és a másik oldalt szidja, akkor nyilván nem fogja "megfordítani" a kommunikációját.


A másik, ha mondjuk finanszírozásilag független valaki mindkét oldalról, pedig hogy félnek a saját szekértáboruktól. Ha már egyszer beáll valaki az egyik oldalra, szinte az összes követője abból a kurzusból való lesz, mert a legtöbben csak azt szeretnék hallani, ami a saját világnézetük megerősítése. Ha egyszer pedig az imádott kurzust kritizálod vagy a másikat elismered akkor árulónak tartanak.

Aki centralista, vagy legalábbis mindkét nagy oldalnak a kritikusa azt mindkét szekértábor árulónak tartja.

ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Aki centralista, vagy legalábbis mindkét nagy oldalnak a kritikusa azt mindkét szekértábor árulónak tartja."


Ez mondjuk ezen az oldalon is megfigyelhető. Már kvázi egy választ nem tudsz megírni anélkül hogy a viszontválasz ne egy érvelés nélküli zászló alá söprés legyen.. Így lehet valaki 5 percen belül egyik helyen gyurcsányista máshol meg Fideszesnek bélyegezve vagy nácinak libsinek stb.

ápr. 26. 19:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom, és ez elég szomorú. :/ Én is próbálok minden irányból tájékozódni, hogy a lehető legobjektívabban lássam a dolgokat és nagyon feltűnő, hogy a két oldalt képviselő újságírók, közszereplők, youtuberek mennyire különböző dolgokat mondanak.

Aki csak az egyiket fogyasztja a világ felét nem ismeri, de mégis ez alapján alkot véleményt és ez alapján hoz döntéseket.

#3 voltam.

ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!